تیم ملی بزرگسالان کشورمان در دوازدهمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی آسیا، با کسب ۷ نشان طلا، ۴ نقره و ۵ برنز برای نخستین بار موفق شد در مجموع دو رده مردان و زنان بر سکوی نخست آسیا بایستد.

به گزارش افکارنیوز ، در این دوره از رقابت ها که با حضورکاراته کاهای ۲۹ کشور در امارات برگزار شد پس از تیم ملی کاراته ایران، تیم ژاپن با کسب ۵ طلا، ۳ نقره و ۳ برنز در جایگاه دوم و تیم چین با ۲ طلا، یک نقره و ۳ برنز در جایگاه سوم قرار گرفت.

تیم های قزاقستان با یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز و امارات میزبان بازی ها با یک طلا و ۲ برنز به ترتیب در جای چهارم و پنجم جدول رده بندی قرار گرفتند.

ازبکستان با یک طلا، چین تایپه با ۳ نقره و ۴ برنز، عربستان با ۲ نقره و یک برنز، کویت با یک نقره و ۲ برنز، ویتنام با یک نقره و یک برنز تیم های ششم تا دهم دوازدهمین دوره مسابقات کاراته بزرگسالان آسیا بودند.

هنگ کنگ با ۴برنز، اردن و مالزی هر کدام با دو برنز و ماکائو، هند و پاکستان نیز هر کدام با یک برنز دیگر کشورهایی بودند که کاراته کاهایشان سهمی از مدالهای توزیع شده در جام دوازدهم آسیا را داشتند.

حمیده عباسعلی، مجید حسن نیا، هامون درفشی پور، بهمن عسگری، سجاد گنج زاده دارنده مدال طلا، پگاه زنگنه و ذبیح الله پورشیب دارنده مدال نقره و مهسا افسانه، سحرکرجی، فاطمه چالاکی، سعید احمدی و دلارام دوستی مدالهای برنز رده سنی بزرگسالان را کسب کردند.
اما در جدول رده بندی سیزدهمین دوره مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا که در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۲ و ۱۳ آذر در سالن حمدان شیخ محمد دبی برگزار شد تیم ژاپن با کسب ۱۱ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز به مقام قهرمانی دست یافت.

آینده سازان کاراته کشورمان با ۵ طلا، ۵ نقره و ۶ برنز در جای دوم قرار گرفتند، ازبکستان با یک طلا و ۲ نقره مقام سوم را از آن خود کرد.
تیم های قزاقستان با یک طلا و ۳ برنز و امارت نیز با یک طلا و ۲ برنز در جای چهارم و پنجم جدول رده بندی توزیع مدالهای رده نوجوانان و جوانان آسیا قرار گرفتند.

در مجموع رده بندی مدالهای رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ژاپن با ۱۶ طلا، ۷ نقره و ۵ برنز رتبه اول را به خود اختصاص داد، ایران با ۱۲ طلا، ۹ نقره و ۱۱ برنز در جای دوم قرار گرفت، کویت با ۲ طلا، ۴ نقره و ۶ برنز، قزاقستان با ۲ طلا، ۲ نقره و ۵ برنز و ازبکستان با ۲ طلا و ۲ نقره سوم تا پنجم شدند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات