در حالی بحث توطئه به میان امده است که پیش از این ایرانی ها نشان داده اند چگونه استعداد در هجوم در دنیای مجاز دارند.

به گزارش افکارنیوز ، یک کارشناس امنیت سایبری، ماجرای توهین های منتسب به ایرانیان در صفحه فیس بوک لیونل مسی را یک خرابکاری سازماندهی شده برای ضربه زدن به حیثیت ایرانی ها عنوان کرد.

وی که با ایرنا حرف می زد در این مورد توضیح داد: «معمولا کامنت های اولی که برای یک مطلب در فیس بوک گذاشته می شود، می تواند مسیر و جهت کامنت های بعدی را تعیین کرده وموجب اعلام نظرهای موافق و مخالف شود که همین مسئله در کنار پوشش خبری وسیع این رویداد در جهان به افزایش کامنت ها و بروز این اتفاق دامن زده است. » وی با بیان این که، این موضوع، نمونه ای از جدیدترین روش جنگ سایبری علیه حیثیت یک ملت است افزود: لیونل مسی یک شخصیت محبوب در بین ایرانی هاست و الگوی بسیاری از فوتبال دوستان بوده و هست و بازی در مقابل وی باعث افتخار ملی پوشان ایرانی است. »

او با اشاره به پخش نشدن تصاویر خانم فرناندا لیما مجری برنامه قرعه کشی جام جهانی توسط تلویزیون ایران و بروز رخداد مشابهی درصفحه فیس بوک وی که آن هم به ایرانی ها منتسب شده است گفت: «چرا کسی نمی پرسد که اصلا این همه ایرانی، او را از کجا می شناختند که بخواهند صفحه فیس بوکسش را آماج ناسزا قرار دهند؟ در این مسئله هیچ منفعتی برای ایرانی ها وجود ندارد، اما با اندکی بررسی در می یابیم که با مواضع دشمنان ملت ایران همخوانی شگفت انگیزی دارد و در نتیجه می توان منشا ساماندهی آن را حدس زد. »

وی با اشاره به سابقه اینگونه اقدامات بر علیه ایران، کرم استاکس نت را نمونه ای ازمعروف ترین حملات سایبری در چند سال اخیر عنوان کرد و افزود: «جنگ های امروزی رنگ و بویی تازه به خود گرفته وماهیت آنها در حال تغییر است و خسارت جنگ های سایبری به مراتب بیشتر و هزینه اجرای آنها بسیار کمتر و در عین حال نیازی به درگیری و رویارویی مستقیم هم ندارد. از آنجا که دسترسی به فیس بوک در داخل ایران فیلتر است، ردیابی دقیق این خرابکاری وجود نداشته وطبیعی است که این افراد ازطریق IP کشورهای دیگربه فیس بوک متصل شده باشند. »

حرف های او در اینجا تمام شد اما به نظر شما این نگاه دایی جان ناپلئونیسم درست است؟ بر قرض اینکه حمله به صفحه مسی کلا کار مغرضان باشد در مورد حمله به صفحه زایتسف و پپسی و جان کری و وزیر امور خارجه فرانسه و بقیه چه؟

گویا این کارشناس هنوز نمی داند ارتش فیس بوکی ایران چه توانایی بالایی در گند زدن به همه امور دارد. راستی هنوز یادتان مانده برای انتخاب بهترین وزنه بردار جهان چگونه صفحه رسمی فدراسوین جهانی را از مدار خارج کردیم؟
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات