نسخه چاپیارسال به دوستان واکنش تند دایی به رای کمیته استیناف:

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: اول اجازه می دادند ارگانهای رسمی رای می دادند بعد من را محروم می کردند.

به گزارش افکارنیوز ، علی دایی پس از رأی کمیته استیناف فدراسیون فوتبال مبنی بر دو جلسه محرومیت و هفت میلیون تومان جریمه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: واقعاً برای من جای سؤالات زیادی است اما می دانم که چرا این اتفاقات افتاده است. متأسفم که در فوتبال و ورزش چنین اتفاقاتی را شاهدیم و متأسفم که چنین اتفاقاتی را می بینیم. به نظرم همیشه بی قانونی را ترویج می دهند و اگر قانون وجود دارد باید برای همه باشد نه برای یک نفر.

دایی افزود: ما نباید فقط به دنبال یک قانون من درآوردی باشیم و فقط این قانون برای علی دایی باشد اگر من مصاحبه ای انجام دادم شما اجازه بدهید تا همه چیز آن مشخص و کارهایش انجام شود و سپس درباره پرونده نظر بدهید. هنوز پرونده ها را بررسی نکرده و نظرات را گوش نکرده اند. کسانی که پیگیر این ماجرا هستند در حال بررسی ماجراها هستند اما آقایان حکم صادر می کنند.

دایی ادامه داد: چرا نمی گذارید به نتیجه نهایی برخی ارگان ها برسید و سپس درباره همه چیز قضاوت کنید و راجع به همه مسائل حرف بزنید. من گفتم آقایان قانون فقط نمی تواند برای علی دایی باشد اگر قرار باشد قانون اجرا شود من بدون اینکه بخواهم اسمی بیاورم به همکاران عزیز خودم اشاره می کنم و حتی برخی مدیرعاملان محترم و حتی سرپرستان مصاحبه هایی انجام داده اند که بدون آنکه اسم آنها را بیاورم من بخشی از آنها را می خوانم تا خودتان درباره همه چیز قضاوت کنید.

دایی تأکید کرد: آقایان گفته اند «داوران با سوت تیم ما را زیرورو کردند و یا قهرمانی به سمت پرسپولیس غش کرده بود، داوران بازیکن جابه جا می کنند، با یک جفت کفش بازی را در می آورند، اتفاقات داوری بازی با پرسپولیس عمدی بود، حق وردی راه قهرمانی را می رود، یک جفت کفش گرفتند علیه ما سوت زدند، آقای اصفهانیان می دانید داورانتان بازیکن سفارش می کنند، فغانی بازی را برای سپاهان درآورد» اینها حرف هایی است که برخی از دوستان زده اند و اگر این حرف ها را با حرف من بخواهید که گفتم قهرمانی به سمت سپاهان غش کرد، مقایسه کنید به چه چیزی می رسید؟ من از شما می خواهم این حرف ها را با حرف من مقایسه کنید. جمله عمدی سوت زدن بدتر است یا اینکه با یک جفت کفش داوران را می خرند و نتایج جابه جا می شود و هزار حرف دیگر که گفته اند؟

وی تاکید کرد: چرا تا الآن واکنشی نسبت به این حرف ها نداشته اید. آقایان محترم کمیته استیناف شما انواع و اقسام رأی های عجیب را برای من دادید و من هم به خاطر آرامش فوتبال و پرسپولیس سکوت کردم اما شما نمی توانید به هیچ عنوان سلیقه ای عمل کنید شما در پرونده ای که اگر بخواهید من آن را رسانه ای می کنم و به همه نشان می دهم علی دایی را محکوم می کنید اما مربی دیگر را کاری با آن ندارند و تازه تخلف در تخلف می کنند.

وی یادآور شد: زمانی که قانون سقف قرارداد بود آقایان رای می دهند که سقف قرارداد را رعایت نکردند و خودشان رأی یک میلیارد و دویست میلیون تومانی می دهند و سپس سریع از سازمان لیگ مبلغی بالغ بر ۱۶۰ الی۱۸۰میلیون را واریز می کنند و به آقایان می دهند. شما تخلف در تخلف می کنید. رأی و تخلف را کسی کرده و به آن از حساب سازمان لیگ پول می دهید مگر سقف قرارداد نداشتیم. کدام مربی می توانست اینطور قرارداد ببندد و شما هم اینطور رسیدگی می کنید. بعد از آن شما اگر رأی خوب داده اید و درست عمل کردید چرا پای سازمان بازرسی وسط می آید شما سریع رأی را بر می گردانید وعوض می کنید در حالیکه در این مدت خیلی راجع به اینجانب رأی های عجیب و غریب داده اید. باید به عرض شما برسانم راجع به این موضوع و پرونده جدید من تجدید نظرخواه بودم.

سرمربی قرمزپوشان پس از اشاره به رأی جدید گفت: من به کمیته استیناف از طریق وکیلم خواستار تجدیدنظرخواهی شدم و به نظرم اینجا باید از این عزیزان تشکر کنم که کاری کردند که من بیشتر در خصوص برخی مسائل مطالعه کنم و از دوستان حقوق دانم و دوستان خوب و قاضیان مجرب یکسری مسائل را بپرسم و خدا را شکر اطلاعات حقوقی من هم در این مدت بالا برود.

دایی افزود: موقعی که تجدیدنظرخواه بودم طبق آئین دادرسی کیفری ایران به هیچ عنوان آقایان نمی توانند رأی من را تشدید کنند، این اصلاً در حوزه آقایان نیست. باشگاه سپاهان در رابطه با من شکایتی داشته سپس کمیته انضباطی من را ۷میلیون تومان جریمه کرد. من «تجدیدنظرخواه» بودم نه باشگاه سپاهان. آقایان محترم! زمانی که علی دایی تجدیدنظرخواه است -من مدارک را دارم طبق ماده ۲۵۸ که باید البته این موضوع را چون یادم رفته و ماده اش خاطرم نیست- ما می آییم علی دایی را تشدید مجازات می کنیم مگر شما می توانید و برای خودتان قانون تصویب و تصمیم گیری کنید؟وی افزود: تجدیدنظرخواه اگر باشگاه سپاهان اصفهان بود می آمد و می گفت رأیی که برای دایی در نظر گرفته اید کم است و آقایان می توانستند آنها را تشدید کنند اما وقتی «تجدیدنظرخواه» خود من بودم شما بر طبق قانون به هیچ عنوان نمی توانید رأی من را تشدید کنید و واقعاً نمی دانم این قوانین را شما از کجا می آورید؟ البته در خیلی از موارد قوانینی علیه علی دایی وضع می کنند و می گنجانند. اما آقایان راجع به این مسائل حتماً اگر توضیحی دارند بدهند.

دایی تاکید کرد: من گفتم در پرونده قبلی که راجع به من و مربی دیگر بود ببینید آقایان چطور سلیقه ای عمل می کنند در حالیکه هر دوتا پرونده به یک شکل بوده و باز هم می گویم اگر آقایان دوست دارند همه چیز با قانون پیش برود شما باید در قبال همه قانون را اجرا کنید. پس از آن می توانید اظهارنظر و صحبت کنید. شما باید کاری را انجام دهید که در حوزه اختصاصی خودتان است. تجدیدنظرخواه من هستم و باید طبق قانون شما این رأی را یا تعدیل کنید و یا اجرا کنید. نه اینکه این حکم را شما تشدید کنید. من شاکی خصوصی داشتم نه شاکی عمومی، که شما نظر بدهید.

دایی افزود: من یک سؤال دارم، تمام رأی هایی که صادر می شود یا باید دبیرکل محترم فدراسیون آن را امضاء کند یا رئیس فدراسیون تا آقایان بتوانند آن را ابلاغ کنند شما چطور می توانید در کمیته استیناف محترم این رأی ها را امضاء کنید؟ شما که به جای حق، کار غیرقانونی انجام می دهید و در رسانه ها اعلام می کنید و حرف هایت را قبل از اینکه رأی اعلام شود می زنید آیا این کارتان درست است؟ اگر قانون است باید برای شما هم اجرا شود. شما مگر می توانید هنوز رأیی که به علی دایی ابلاغ نشده آن را رسانه ای کنید؟ سپس یکسری افراد سودجو هم متأسفانه هزار حرف و حدیث دنبال این رأی درست کنند؟ شما به چه جرمی علی دایی را اینطور محروم می کنید چون حرف حق زده ام.وی خاطرنشان کرد: من یک بار این حرف را زدم من از اول اینکه می خواستم برخی صحبت ها را مطرح کنم آمادگی چنین جریاناتی را داشتم. من می دانستم باید برای زدن حرف حق تاوان پس بدهم اما چرا می خواهیم با قربانی کردن علی دایی پرسپولیس را نابود کنید؟ اینجا من حرف از حق پرسپولیس می زنم اگر خودم علی دایی بودم بر روی سکوها بازی ها را نگاه می کردم و کیف می کردم اما الآن در این موقعیت حساس که پرسپولیس در کورس قهرمانی است چرا شما چنین مسائلی را ۴۸ ساعت قبل از بازی مطرح می کنید و دنبال مسائل غیرقانونی هستید. اگر قانون بود گردن ما از مو نازکتر است بیایید هرکاری دوست داریم با من انجام دهید. مگر می شود همکاران و دوستان زحمتکش من با حرف های خیلی تندتر مسائلی را به زبان آوردند آنطور برخورد شود و یا اصلاً برخورد نشود اما فقط با علی دایی اینطور رفتار کنید.

مطمئن باشید با حرف های من خیلی چیزها مشخص می شود و خیلی مسائل را مردم خوب ما متوجه می شوند حالا چون حرف حق زده آم به نظر شما و مردم باید تاوان بدهم تا کی؟ چرا به قیمت قربانی کردن علی دایی می خواهید پرسپولیس را قربانی کنید. مگر می شود این کار را انجام داد.

سرمربی قرمزپوشان خطاب به کمیته استیناف باز هم گفت: اگر کارتان قانونی است درباره اش توضیح دهید، مطمئن باشید من به دنبال واخواهی هستم البته باید راجع به پرونده های گذشته هم که کمیته محترم استیناف درباره آن علیه من رأی صادر کرده باید این را بگویم از روز شنبه فعالیت های خودم را از طریق فیفا انجام می دهم تا همه چیز را قانونی جلو ببرم و مطمئن باشید به حقم می رسم. انشالله آن موقع مشخص می شود علی دایی حق می گوید یا آقایان فقط برای علی دایی این رأی ها را در می آورند. خیلی دوست دارم تک تک این مردم بدانند که این مسائل وقتی از طرف من مطرح می شود آقایان دوست دارند اینطور با من برخورد کنند و فقط قوانین برای علی دایی نوشته شده است.

وی افزود: من با حرف هایم فقط می خواهم ذهن مردم را روشن کنم اگر دوست دارید ۲۰ جلسه من را محروم کنید اصلاً کاری کنید من از فوتبال بروم چیزی در زندگی من تغییر نمی کند شما فکر کردید امثال علی دایی آویزان این فوتبال هستند. راحت عین آب خوردن یعنی همانطور که بعد از تیم ملی همه دیدید ۹ماه رفتم و کار نکردم و با توجه به اینکه بهترین پیشنهادها را از همین سپاهان داشتم یا از خیلی از تیم ها بزرگ و کوچک دیگر عین آب خوردن رفتم و هیچ مصاحبه و حرفی هم نزدم. اما الآن پای حق وسط است و مطمئن باشید تا آنجایی که بتوانم از حقم دفاع می کنم و به هیچ عنوان ساکت حتی با احکام عجیب و غریب آقایان نمی رسیدم. شما نمی توانید با این احکام علی دایی را به سکوت وادار کنید من همیشه حرفم را می زنم حتی کار به جایی برسد که از این فوتبال بروم. من به این فوتبال چسبیده نیستم و همه عالم و آدم این را می دانند یک نفر نمی تواند در این مملکت ادعا کند که من پیش فلان مسئول رفته ام تا پست، تیم و مسئولیت و یا جایگاه بگیرم.

من افتخار می کنم که همیشه دنبال من آمده اند آن هم به خاطر توانایی فنی یا هرچیزی که شما روی آن اسم می گذارید. خدا را شکر همیشه به خواسته آن بالاسری دنبال من آمده اند و باز هم می گویم اگر یک نفر بگوید که علی دایی فلان جا آمد تا پستی را بگیرد و یا فلان کار را خواسته به او جایزه می دهم. من افتخار می کنم که اینطور در ایران بزرگ زندگی کرده ام وافتخار می کنم که این مردم پشت من بوده اند حالا هم اگر لازم باشد مطمئن باشید طبق مدارکی که دارم در واکنش به رأی های عجیب و غریب آقایان اقدام خواهم کرد. البته خوشبختانه با وساطت سازمان بازرسی برخی رأی ها وتو شد و آقایان رأی های خود را برگرداندند. مطمئن باشید من تا آخر راه هستم و موضوع را پیگیری و حرف هایم را می زنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات