ماجرای کسر امتیاز از تیم ها به خاطر تخلف تماشاگران، به طور کلی پایه و اساس قانونی ندارد و در صورت آگاهی فیفا از رواج این تخلف اساسی در فوتبال ایران، احتمال جدی محرومیت تیم ملی کشورمان از مسابقات رسمی وجود دارد.

به گزارش افکارنیوز ، تایید و اعلام حکم محرومیت دوباره علی دایی از سوی فدراسیون فوتبال، حسابی سرمربی پرسپولیس را عصبانی کرده است. او در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی با مس کرمان مدعی شد تحت هیچ شرایطی حاضر نیست این جریمه را بپذیرد و آماده است تا شکایت از این داستان را به فیفا ببرد.

این در حالی است که شنیده می شود ماجرای کسر امتیاز از تیم ها به خاطر تخلف تماشاگران، به طور کلی پایه و اساس قانونی ندارد و در صورت آگاهی فیفا از رواج این تخلف اساسی در فوتبال ایران، احتمال جدی محرومیت تیم ملی کشورمان از مسابقات رسمی وجود دارد. ظاهرا به خاطر همین تهدید بزرگ هم هست که مسوولان فدراسیون فوتبال به صرافت بخشیدن جریمه ها افتاده اند و حتی حاضر نشدند از فولادی ها که سر داور را شکستند، از داماشی ها که پرچم روسیه را به ورزشگاه آوردند و یا از تراکتوری ها که مقابل پرسپولیس بارها تخلف کردند امتیاز کم کنند. حالا اما اگر دایی در خلال شکایتش تمام این جزییات را با فیفا در میان بگذارد، احتمال به دردسر افتادن فوتبال ایران قوت خواهد گرفت؛ به ویژه که سرمربی پرسپولیس برای فدراسیون جهانی کاراکتر شناخته شده ای هم هست. اگر شایعات درست باشند و خطر محرومیت از بازی های رسمی تیم ملی کشورمان را تهدید کند، باید نگران از دست دادن مسابقات برزیل باشیم، چرا که جام جهانی، نزدیک ترین تورنمنت رسمی پیش روی فوتبال ایران است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات