رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه محرومیت علی دایی تشدید نشده است، گفت: متاسفانه انتقادهای مخرب دایی نشان داد او تنبیه پذیر نیست و اگر به این روند ادامه دهد محرومیتش را بیشتر می کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا صالحی در واکنش به موضع گیری علی دایی نسبت به رای کمیته استیناف ابتدا درباره اینکه دایی گفته است استیناف نباید حکم کمیته انضباطی درباره خودش را با افزایش محرومیت دو جلسه ای تشدید می کرد، اظهار کرد: اولا که ما حکم ایشان را تشدید نکردیم. طبق بند یک ماده ۲۳ آیین نامه انضباطی در قبال تخلفی که ایشان انجام داده ما می توانیم علاوه بر جریمه نقدی، ایشان را یک تا هشت جلسه محروم کنیم. برای همین چون چنین محرومیتی در رای کمیته انضباطی دیده نشده بود ما آن را اضافه کردیم. اگر محرومیتی برای دایی در نظر گرفته می شد و ما آن محرومیت را افزایش می دادیم در آن صورت حکم را تشدید کرده بودیم.

** محرومیت دایی را تشدید نکردیم

وی در واکنش به اینکه پس می خواهید بگویید کمیته انضباطی صرفا با در نظر گرفتن جریمه نقدی برای دایی و محرومیت نکردنش به نوعی اشتباه کرده است، گفت: من صحبتی درباره اشتباه کردن یا نکردن کمیته انضباطی ندارم، تنها می گویم در رای محکومیت دایی بایدمحرومیت وجود داشته باشد اما چنین محرومیتی نبود و ما آن را اضافه کردیم.

** آیین نامه انضباطی فوتبال الزاما با قوانین کیفری کشور یکی نیست

صالحی با بیان اینکه قوانین فوتبال با آیین نامه های محاکم دیگر متفاوت است، گفت: همچنین نباید فراموش کنیم ما بر اساس آیین نامه های انضباطی فوتبال احکام را صادر می کنیم و این آیین نامه متفاوت از آیین نامه و قوانین کیفری رایج در کشور یا جاهای دیگر است، بنابراین هر چیزی که در آیین نامه های کیفری محاکم دیگر وجود دارد الزاما قرار نیست در فوتبال هم به همان شکل باشد.

** اطلاعات دایی از پرونده قلعه نویی غلط است

رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال همچنین در واکنش به بخش دیگری از صحبت های دایی مبنی بر اینکه کمیته استیناف با وجود آنکه سقف قرارداد وجود داشته اما برای پرونده یکی از مربیان با مبلغ قرارداد یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رای صادر کرده و وقتی پای سازمان بازرسی به وسط آمده این رای را تغییر داده است، به ایسنا گفت: اطلاعات دایی درباره آن پرونده غلط است. این مطالب و انتقادها جنبه توهین آمیز دارد. اولا کسی حق دخالت در پرونده دیگری را ندارد. متاسفانه این بدعت بد در جامعه گذاشته شده که افراد در امور دیگران دخالت می کنند! شما بهتر است از حق خودت دفاع کنی و اولا مواظب باشی تخلفی نکنی و ثانیا اگر تخلفی کردی به صورت منطقی از خودت دفاع کنی. متاسفانه دایی و وکیل ایشان دفاع معقول، قانونی و منطقی از خودشان نکردند و رو به انتقادهای تهدیدآمیز و توهین آمیز آوردند!

وی خطاب به دایی تاکید کرد: من از افرادی که خود را بزرگ این فوتبال می دانند تعجب می کنم. اگر آنها چنین رفتاری می کنند پس از دیگران باید چه توقعی داشته باشیم؟ ! پرونده مربی که دایی به آن اشاره کرد برای امیر قلعه نویی حکم صادره ما بر اساس مستندانی بود که قلعه نویی ارائه کرد و ما رسیدگی کاملی انجام دادیم. از تراکتورسازی هم دعوت کردیم اما در جلسه حاضر نشد. مبلغ هم یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان نبود بلکه ۳۵۰ میلیون تومان درج شده بود. ما حکم را به نفع قلعه نویی صادر کردیم و مبلغ قرارداد هم طبق سقف قرارداد بود.

صالحی افزود: همچنین این موضوع ارتباطی به سازمان بازرسی ندارد اصلا رویه این سازمان به گونه ای نیست که بخواهد در کار کمیته استیناف یا نهادهای دیگر دخالت کند. نه در آیین نامه انضباطی فوتبال چنین آمده و نه آنها چنین می کنند. بهتر است دایی از سازمان بازرسی اطلاعات کافی را به دست آورده و بعد اظهارنظر می کرد.

** دایی ثابت کرد تنبیه پذیر نیست و اگر ادامه دهد بیشتر محرومش می کنیم!

رییس کمیته استیناف با بیان اینکه دایی بهتر است نشر اکاذیب نکند، به ایسنا گفت: ادامه این روند از سوی علی دایی مستلزم در نظر گرفتن محرومیت بیشتر برای او خواهد بود. بدعت های غلط به خاطر همین دست مصاحبه هاست. متاسفانه ایشان نشان داد تنبیه پذیر نیست!

وی در پاسخ به اینکه دایی گفته است افرادی بودند که حرف های تندتری علیه داوری زدند اما چرا کمیته انضباطی و کمیته استیناف او را محروم کردند و واکنشی نسبت به بقیه ندارند، اظهار کرد: کمیته استیناف فقط نسبت به اعتراض های انجام شده رسیدگی های لازم را انجام می دهد. وقتی شکایتی نشده، پرونده ای وجود ندارد و اعتراضی هم صورت نگرفته است، ما به چه چیزی رسیدگی کنیم؟ متاسفانه این انتقادهایی که ایشان مطرح کردند انتقادهای مخرب بوده و به هیچ وجه سازنده نیست. دایی از تریبون رسانه ها استفاده می کند و همه چیز را به باد انتقاد می گیرد، در حالیکه هیچ کدام از این صحبت ها درست نیست.

** حکم دایی به امضای دبیرکل فدراسیون رسیده بود

صالحی در پاسخ به اینکه آیا رای کمیته استیناف بدون امضای رییس یا دبیرکل فدراسیون به دایی ابلاغ شده، گفت: به هیچ وجه چنین چیزی نبوده است بلکه مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون حکم ایشان را امضا کرده و پس از امضا، حکم را به دایی ابلاغ کردیم.

** حکم دایی ارتباطی به پرونده قهرمانی ندارد

رییس کمیته استیناف در پایان در واکنش به اینکه بهتر نبود آرای مربوط به اتهامات داوری و همین طور رای دایی با هم صادر می شد، گفت: این حکم خیلی وقت است که صادر شده و ارتباطی به اتهام های داوری ندارد. پرونده دیگر مربوط به تخلف اتهام زده شده به محسن قهرمانی است که هر وقت کمیته انضباطی به نتیجه نهایی رسید و حکمش را صادر کرد اعلام می شود و در آن مقطع اگر اعتراضی هم باشد کمیته استیناف به آن ورود خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات