تاتنهام در هفته پایانی مرحله گروهی لیگ اروپا با نتیجه چهار بر یک آنژی روسیه را از پیش رو برداشت و به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یافت. در یکی دیگر از دیدارهای حساس فیورنتینا توانست با نتیجه دو بر یک دنیپرو را شکست دهد. روبین کازان هم با دو گل به پیروزی رسید و به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یافت.

به گزارش افکانیوز ، هفته پایانی مرحله گروهی لیگ اروپا با انجام ۲۴ دیدار به پایان رسید و تکلیف تیم ها صعود کرده به مرحله حذفی مشخص شد.

* گروه A:

والنسیا که پیش از این صعود خود را به عنوان تیم نخست به دور بعد نهایی کرده بود در مستایا از کوبان روسیه پذیرایی کرد و با تساوی یک بر یک متوقف شد اما با ۱۳ امتیاز صدرنشین باقی ماند و به دور بعد صعود کرد.

در دیگر دیدار این گروه سنت گالن موفق شد با یک گل سوانسی را از پیش رو بردارد اما این سوانسی بود که با ۸ امتیاز به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کرد.

* گروه B:

در این گروه تیم رازگراد بلغارستان که پیش از این صعود خود را به دور بعد نهایی کرده بود موفق شد در بازی آخر خود در مرحله گروهی هم خوب ظاهر شود و با نتیجه دو بر یک برابر میزبانش دینامو زاگرب به پیروزی برسد تا با ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله حذفی صعود کند. در دیگر دیدار این گروه اودیسا اوکراین با یک گل میزبانش آیندهون را شکست داد و با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم به دور بعد راه یافت.

* گروه C:

رد بول سالزبورگ که در ورزشگاه خانگی خود از اسبجرگ دانمارک پذیرایی کرد با سه گل به پیروزی رسید تا به همراه تاتنهام تنها تیمهای باشند که با شش پیروزی پیاپی به دور بعد صعود می کنند. در دیگر دیدار این گروه ایلفسبورگ سوئد توانست با نتیجه سه بر یک میزبانش استاندارد لیژ را شکست دهد اما با چهار امتیاز نتوانست به دور بعد صعود کند. اسبجرگ دانمارک دیگر تیم صعود کرده از این گروه است.

* گروه D:

روبین کازان که پیش از این صعود خود را به عنوان تیم نخست نهایی کرده بود در ورزشگاه خانگی زولت وارگم بلژیک به میدان رفت و موفق شد با دو گل به پیروزی برسد تا با ۱۴ امتیاز به عنوان تیم نخست به دور بعد صعود کند.

در دیگر دیدار این گروه ماریبور اسلوونی توانست از امتیاز میزبانی خود نهایت استفاده را ببرد و با نتیجه دو بر یک ویگان را شکست دهد تا با هفت امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به نماینده بلژیک به دور بعد راه یابد.

* گروه E:

فیورنتینا که در خانه از دنیپرو دنیپروپ پذیرایی کرد با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید تا با ۱۶ امتیاز به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یابد. در دیگر دیدار این گروه جدال پاندوری رومانی با پاکوس فریرا پرتغال برنده ای نداشت و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. دنیپرو با ۱۲ امتیاز دیگر تیم صعود کننده از این گروه به مرحله بعد بود.

* گروه G:

خنک بلژیک که در خانه تون سوئیس به میدان رفت با یک گل به پیروزی رسید تا با ۱۴ امتیاز به عنوان تیم نخست به مرحله بعد صعود کند. در دیگر دیدار این گروه دیناموکیف توانست از امتیاز میزبانی خود نهایت استفاده را ببرد و با نتیجه سه بر یک راپید وین را شکست دهد تا با ۱۰ امتیاز به عنوان تیم دوم به دور بعد راه یابد.

* گروه H

سویا که در خانه فرایبورگ به میدان رفت با دو گل به پیروزی رسید تا با ۱۲ امتیاز به عنوان تیم نخست به دور بعد راه یابد. در دیگر دیدار این گروه اسلووان چک با نتیجه دو بر یک استوریل پرتغال را از پیش رو برداشت تا با ۹ امتیاز به عنوان تیم دوم به مرحله حذفی راه یابد.

* گروه I:

لیون که در ورزشگاه خانگی ویتوریا گیمارش به میدان رفته بود با نتیجه دو بر یک به پیروزی رسید تا با دوازده امتیاز به عنوان تیم نخست به دور بعد صعود کند. در دیگر دیدار این گروه جدال دو تیم رئال بتیس و ریگا کرواسی برنده ای نداشت و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید. رئال بتیس با این تساوی ۹ امتیازی شد و به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کرد.

* گروه J:

لاتزیو که در ورزشگاه خانگی خود از ترابوزان اسپور ترکیه پذیرایی کرد با تساوی بدون گل متوقف شد تا این تیم ترکیه ای با ۱۴ امتیاز صدرنشین باقی بماند و به دور بعد صعود کند. لاتزیو با ۱۲ امتیاز دوم شد و به دور بعد راه یافت.

* گروه K:

در یکی از حساس ترین دیدار ها تاتنهام که پیش از این صعود خود را به عنوان تیم نخست به دو بعد مسجل کرده بود موفق شد در وایت هارت لین با نتیجه چهار بر یک آنژی ماخاچ کالا را از پیش رو بردارد. در این گروه هر دو تیم تاتنهام و آنژی به ترتیب با ۱۸ و ۸ امتیاز جواز صعود به دور بعد را کسب کردند.

* گروه L:

در حساس ترین دیدار این گروه جدال دو تیم پائوک سالونیکا و آلکمار برنده ای نداشت وبازی با تساوی دو بر دو به پایان رسید تا هر دو تیم ۱۲ امتیاز باقی بماند و به ترتیب به عنوان تیم های اول و دوم به دور بعد راه یابند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات