دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: باید در جلسه ای با مدیران باشگاه ها صحبت کنیم و بهترین راه حل این مسائل ایجاد تعامل است.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی محمد نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال که در برنامه ورزش و مردم حضور پیدا کرده بود درباره حضور در مراسم قرعه کشی جام جهانی و دستاوردهای سفر به برزیل گفت: حضور برای سومین بار در جام جهانی بعد از انقلاب اسلامی نشان از پیشرفت ورزش ما در این دوران دارد.

وی ادامه داد: در طول مراسم قرعه کشی چندین بار در سالن همهمه ایجاد شد که یکی از آنها زمانی بود که قرعه ایران در گروه آرژانتین قرار گرفت. در کنار آن مسئولان فیفا برخورد خوبی با ما داشتند. از طرفی کی روش که مربی شناخته شده ای است با مربیانی مانند دل بوسکه، کاپرلو و زیدان صحبت و مذاکره کرد.

نبی درباره بازدید از کمپ تیم ملی در برزیل گفت: یکی از نکات مثبت ما مکانی است که برای تیم ملی در برزیل انتخاب کرده ایم که فاصله کمی تا فرودگاه و محل تمرین دارد. در کنار این موضوعات امکاناتی که باشگاه کورنتیانس دارد، امکانات بسیار خوبی است. خوبی شهر سائوپائولو این است که با توجه به مرکزیتی که دارد تا شهرهای محل مسابقه ما با هواپیما یک ساعت فاصله دارد.

وی درباره اظهار خوشحالی کی روش از هم گروهی با آرژانتین گفت: کی روش از گروه بندی خوشحال بود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه ایران چقدر شانس صعود به مرحله دوم جام جهانی را دارد، گفت: این موضوع بستگی به شرایط آمادگی تیم ملی دارد، اگر شرایط مطلوب باشد شانس صعود خواهیم داشت. باید تمرین و تلاش کنیم تا در گروهمان موفق باشیم.

نبی درباره رفتار برخی از کاربران ایرانی در یکی از شبکه های اجتماعی در خصوص لیونل مسی و اینکه برنامه فدراسیون فوتبال برای دلجویی از این بازیکن چیست، گفت: زبان فوتبال مرز ندارد و بازیکنان بزرگ متعلق به کشور خاصی نیستند. کاربرانی که این کار را انجام دادند حتما این بازیکن را دوست دارند.

وی در خصوص پیشنهاد کاپلو برای برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی ایران به کی روش گفت: کاپلو قبل از مراسم قرعه کشی جلسه ای با کی روش داشت و پیشنهاد برگزاری دیداری دوستانه در ۵ مارس (اسفند ماه) در یکی از شهرهای روسیه داشت اما کی روش جواب منفی نداد و قبول این پیشنهاد را منوط به قرعه کشی دانست البته بعد از قرعه کشی برنامه ما روی تیم های آفریقایی و اروپای شرقی متمرکز خواهد بود.

نبی درباره جلسه با کی روش درباره برنامه های لیگ و جام حذفی گفت: جلسه فردای ما بررسی کمپ تیم ملی و مسابقات دوستانه است و ممکن است درباره لیگ و جام حذفی هم صحبت کنیم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره نظر کی روش مبنی بر اینکه با تیم های حاضر در جام جهانی دیدار دوستانه نخواهیم داشت، گفت: این نظر به این خاطر است که ممکن است در مراحل بعدی با آنها مواجه شویم.

مهدی محمدنبی با اشاره به موفقیت های تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: رسانه های برزیلی در حاشیه قرعه کشی جام جهانی از ما درباره علل موفقیت فوتبال ساحلی سؤال می کردند که این موضوع برای آنها جالب توجه بود.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که برخی از آژانس های مسافرتی سفر به جام جهانی برزیل را با ارقامی حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان اعلام می کنند و آیا این مسئله مورد تأیید فدراسیون است، اعلام کرد: فدراسیون فوتبال به هیچ وجه هیچ آژانسی را تحت نظارت ندارد. هواداران و مردم مراقب این مسئله باشند و بی جهت با کسی قرارداد نبندند. اگر چنین مسئله ای باشد در سایت فدراسیون این موضوع را اعلام می کنیم.

نبی در مورد اینکه فدراسیون کره جنوبی در سال ۳۰۰ میلیون دلار بودجه می بندد، عنوان کرد: به هر حال با این هزینه ای که ما انجام می دهیم دیگر نباید به فکر کسب افتخارات باشیم بلکه باید تنها به بقاء فکر کنیم. معلوم است که رقابت در چنین شرایطی سخت خواهد بود. آنها با این هزینه ها روند رو به رشدی را دنبال می کنند. ما با استفاده از پتانسیل های فوتبالی که کمک زیادی می کند توانستیم خودمان را در این رقابت نگه داریم.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا کی روش لیست ۵۰ نفره تیم ملی را اعلام کرده و گفته می شود در این لیست نام سید مهدی رحمتی نیز موجود است، اظهار داشت: او هیچ لیستی را ارائه نکرده است. سرمربی تیم ملی قرار است امروز به ایران بازگردد.

وی در مورد اینکه آیا کارلوس کی روش اعلام کرده بازیکنان تیم ملی باید در باشگاه های خود در پستی که در تیم ملی بازی می کنند، قرار بگیرند، عنوان کرد: بعید می دانم چنین اتفاقی افتاده باشد. کی روش به این موضوع وارد نمی شود چرا که این مسئله فقط فضا را خراب می کند. به سرمربیان و مدیران باشگاه ها هم می گویم که کی روش به این مسائل ورود نمی کند. همه باید با یکدیگر تعامل داشته باشیم. خواسته کارلوس کی روش موفقیت تیم ملی است و باید به او کمک کنیم.

نبی در مورد اینکه مسئله حضور بازیکنان در لیگ قهرمانان آسیا به کجا انجامید، خاطر نشان کرد: دیروز در یک برنامه تلویزیونی علی فتح الله زاده صحبت خوبی کرد. او گفت باید در این مورد جلسه بگذاریم تا صحبت ها بیان شود، فکر می کنم این حرکت بسیار خوب باشد.

وی تأکید کرد: برنامه ریزان AFC اکثرا شرق آسیایی ها بودند. شما نگاه کنید ۹۰ درصد بازیکنان تیم ملی لژیونر هستند، ژاپن و کره نیز این مسئله را به شکل دیگر دارند. آنها به اندازه ای که ما درگیر تیم ملی هستیم این مشغله را ندارند. یکی از نکاتی که مهدی تاج در جلسات AFC مطرح می کرد همین مسئله بود که با این برنامه ریزی تیم های غرب آسیا متضرر می شوند. در جلسه کمیته مسابقات که پس از ژانویه برگزار می شود، علی کفاشیان پیشنهاد خود را ارائه می کند تا در برنامه تغییراتی به وجود بیاید. البته اگر این مسئله تأیید شود در سال ۲۰۱۶ تغییرات رخ می دهد و در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برنامه تغییر نمی کند و این مسئله باعث ضرر و زیان تیم های غرب آسیا است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات