تیم فوتبال پرسپولیس با شش گل مس را در کرمان در هم کوبید.

به گزارش افکارنیوز ، تیم های فوتبال مس کرمان و پرسپولیس تهران از ساعت ۱۵ جمعه در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر در ورزشگاه شهید باهنر کرمان به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه ی شش بر صفر به سود پرسپولیس خاتمه یافت.

گل های پرسپولیس در این دیدار را محسن مسلمان، مهرداد کفش گری، محمدرضا خلعتبری، سید مهدی سیدصالحی، پیام صادقیان و فرزاد حاتمی به ثمر رساندند.

* گزارش نیمه اول:

در دقایق آغازین بازی که دو تیم به محک زدن یکدیگر می پرداختند اشتباه شیث رضایی کار دست تیم میزبان داد. مدافع سابق پرسپولیس در حالی که باید توپ را از منطقه دفاعی زمین مس عبور می کرد، آن را تقدیم سید صالحی کرد و حمله پرسپولیسی ها روی پاس محمدرضا خلعتبری و شوت محسن مسلمان به گل ختم شد.

بازی در ادامه اغلب در میانه های میدان دنبال می شد تا این که مهرداد کفشگری روی توپ ارسالی از کنار خط طولی و در حالی که توپ روی پای چپ و غیر تخصصی اش بود از پشت محوطه جریمه شوت سرکشی را روانه دروازه رودباریان کرد تا با باز شدن دروازه مس گل دوم پرسپولیس به ثمر برسد.

شاگردان پرویز مظلومی نیز برای جبران دو گل خورده چندین بار به قلب خط دفاعی پرسپولیس زدند، اما تنها ضربه ادینیو از روی نقطه کاشته تنها موقعیت خطرناک مس بود.

سید صالحی نیز در دقیقه ۳۶ می توانست روی شوت از پشت محوطه جریمه برای سومین بار دروازه مس را باز کند، اما جای گیری خوب رودباریان مانع از این اتفاق شد.

ادینیو می توانست روی یک کار ایستگاهی دروازه تیم حریف را باز کند، اما ضربه او راهی به دروازه پیدا نکرد.

روی غفلت مدافعان پرسپولیس، مس می توانست اختلاف را کم کند، اما ادینیو از فرصت استفاده نکرد، ضمن این که بازیکنان مس معتقد بودند که باید یک ضربه پنالتی به سود این تیم اعلام می شد.

در سوی مقابل بنگر نیز می توانست اختلاف را بیشتر کند اما ضربه بی دقت او از کنار دروازه بیرون رفت.

* گزارش نیمه دوم:

پرسپولیسی ها در این نیمه همچون نیمه نخست بازی را توفانی آغاز کردند و محمدرضا خلعتبری موفق شد در دقیقه ۴۷ روی پنالتی که سیدصالحی گرفته بود، گل سوم تیمش را به ثمر برساند. بعد از این گل بازی به مدت پنج دقیقه متوقف شده بود؛ چرا که پرویز مظلومی به پنالتی گرفته شده اعتراض داشت و می خواست تیمش را بیرون بکشد. با این حال بازی با وساطت ناظر فدراسیون و مدیرعامل باشگاه مس دنبال شد و در حالی که کرمانی ها برای جبران گل های خورده جلو کشیده بودند رضا حقیقی در دقیقه ۶۸ با دادن پاس در عمق به مهدی سیدصالحی او را در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار داد. مهاجم پرسپولیس نیز از این موقعیت نهایت استفاده را برد و با ضربه ای محکم توپ را به کنج دروازه ی رودباریان فرستاد تا شاگردان علی دایی با ۴ گل از مس پیش بیفتند.

ادینیو بازیکن برزیلی مس جزو معدود بازیکنانی بود که در دقایق باقی مانده نهایت تلاشش را می کرد تا تیمش با نتیجه ای آبرومندانه زمین را ترک کند. او یک بار با شوتی سرکش، نیلسون کوریا را مجبور به واکنش کرد. این شوت ادینیو توسط دروازه بان پرسپولیس راهی کرنر شد.

مسی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند بی محابا دست به حمله می زدند. در چنین شرایطی پرسپولیسی ها نیز از غفلت مدافعان کرمانی نهایت استفاده را بردند و این بار روی حرکت پیام صادقیان به گل پنجم رسیدند. بازیکن ریزنقش پرسپولیس با نفوذ به قلب دفاع مس از زاویه ی بسته شوتی را راهی دروازه ی مس کرد تا گل پنجم پرسپولیس به ثمر برسد.

پرسپولیس چندین بار فرصت این را داشت تا گل ششم را به ثمر برساند، اما بهترین فرصت را صادقیان در حالت تک به تک با دروازه بان از دست داد. در حالی که نزدیک به ۹ دقیقه بازی متوقف شده بود و چندین تعویض هم انجام شده بود و چند بار بازیکنان نیز مصدوم شده بودند، داور تنها شش دقیقه زمان تلف شده اعلام کرد. در وقت های اضافه سرانجام فرزاد حاتمی با شوتی محکم و دقیق برای ششمین بار دروازه رودباریان را فرو ریخت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات