رییس فدراسیون فوتبال گفت: بعضی روزها خوابم می آید و جلسه کمیته ملی المپیک هم صبح زود است و به همین دلیل در جلسات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک شرکت نمی کنم! چهار سال قبل که دبیرکل بودم، جلسات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک را بعدازظهرها برگزار می کردند، صبح زود آدم کارایی ندارد و برگزاری جلسات در شب بهتر است.

به گزارش افکارنیوز ، علی کفاشیان پس از نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران درباره علت غیبت محمود خسروی وفا، محمود مشحون و کرباسیان اظهار کرد: سه نفر غایب بودند. امروز درباره انتخابات و آیین نامه صحبت کردیم که مشکلی نیست. خسروی وفا در جلسه قبل گفت که دیگر به نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نمی آید. دو نفر دیگر هم نبودند که گویا کرباسیان گرفتار بود و کار داشت. جلسه قبل من دیر رسیدم و دیدم که چهره خسروی وفا ناراحت بود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بیانیه هیات اجرایی امروز منتشر نشد، تصریح کرد: یک بیانیه ای طبق مصوبه قبلی هیات اجرایی کمیته ملی المپیک درباره تصمیمات اخیر نوشته شده بود که من آن را امضا کردم. بخشی از این بیانیه درباره فروش ساختمان گاندی بود. از خودشان بپرسید که چرا بیانیه را منتشر نکردند. من حواسم جای دیگر است و کارهای خودم را انجام می دهم. موقع امضا کردن ها می رسم (باخنده) . بعضی روزها خوابم می آید و جلسه هم صبح زود است و به همین دلیل در جلسات هیات اجرایی کمیته ملی المپیک شرکت نمی کنم.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا در دور جدید انتخابات کمیته ملی المپیک کاندیدا می شود و در چه پست هایی نامزد خواهد شد، تاکید کرد: بله. حتما. نظرم این بود که برای ریاست کمیته ملی المپیک هم نامزد شوم که گویا نمی شود. به عنوان یک رییس فدراسیون می توانم برای پست های نایب رییسی و هیات اجرایی شرکت کنم و رای بیاورم.

کفاشیان درباره جلسه اش با کارلوس کی روش یادآور شد: شنبه نشستی با کی روش داشتیم و تفاهم کردیم. او راضی و قرار شد برنامه هایش را اجرا کنیم. برنامه های کارلوس کی روش برای تدارکات تیم ملی و مسابقات منطقی بود.

وی در واکنش به خبرنگاری که گفت کارلوس کی روش دو برنامه دارد؛ یکی نرمال و دیگر ویژه و ما چاره ای نداشتیم جز این که لیگ برتر تا بیستم فروردین ماه ادامه پیدا کند، تاکید کرد: از برنامه ویژه کارلوس کی روش حمایت می کنیم. سازمان لیگ برنامه هایش را بررسی کرده است. می توانیم مسابقات را پنج روز یک بار برگزار کنیم اما ۶ روز یک بار نمی شود. کی روش نگران است که بازیکنان مصدوم به دست او برسند و نتواند کاری انجام دهد. اگر مشکلی پیش نیاید و مسابقات عقب نیفتد بهترین زمان بیستم فروردین ماه است که بازیکنان مرخص می شوند تا در اختیارش باشند که او هم پذیرفته است.

رییس فدراسیون درباره رقابت های جام حذفی یادآور شد: اگر جام حذفی نبود، بهتر بود که مسابقات شش یا هفت روز یک بار برگزار شود تا بازیکنان صدمه نبینند. ناچاریم جام حذفی را برگزار کنیم. درست است که اسمش حذفی است اما نمی توان آن را حذف کرد.

وی درباره درخواست کارلوس کی روش برای انجام هفت بازی تدارکاتی قبل از جام جهانی اظهار کرد: زمانی که اردوی تدارکاتی تیم ملی در آفریقای جنوبی برپا شود، برنامه داریم که با تیم ملی این کشور بازی کنیم. این تیم بسیار خوبی است. با یکی، دو تیم دیگر هم می توان در آنجا بازی کرد. اصرار داریم که در تهران هم یک دیدار انجام شود که آفریقای جنوبی به ایران می آید. اسفند ماه هم با گینه بازی می کنیم. برنامه هایی که من اعلام می کنم برای سال جدید است. قبل از جام جهانی که اردوهای تیم ملی در اروپا و برزیل تشکیل می شود با تیم های زیادی می توان بازی کرد. ما برای انجام بازی های رسمی و غیررسمی آمادگی داریم. بیشتر به دنبال تیم هایی هستیم که سبک بازی شان به شکل بازی های بوسنی و هرزگوین باشد. کی روش ابتدا می خواست با تیم های باشگاهی بازی کند اما چون تیم اول نیجریه است تمرکز کرده که قدم جدی بردارد. از این نظر کی روش هم مربیگری می کند و هم برنامه ریزی. ان شاءالله تدارکات لازم انجام شود.

وی درباره جلسه دیروز با فتح الله زاده و اینکه تکلیف نکونام برای گرفتن طلبش از استقلال چه شد، تاکید کرد: با فتح الله زاده صحبت کرده ام و او قول مساعد داده است. صلاح تیم ملی حمایت است. رسانه ها هم باید حمایت کنند. فکر می کنم که مشکلی برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نداریم. نکونام آمد و پیگیر طلبش شد. مورد خاصی بود. سازمان لیگ در جریان آن نبود. نکونام مدت زیادی است که حق الزحمه اش را نگرفته و قرار شده که هفته آینده پولش را بگیرد.

رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا اسپانسر تیم ملی ایران منصرف شده است، گفت: اسپانسر منصرف نشده، سررسید قسط بعدی رسیده است. آنها از ما فرصت خواسته اند که قسط شان را بپردازند اما توان مالی فدراسیون هم آنقدر نیست که صبر کنیم. اگر نتوانند به تعهدات شان عمل کنند، شرکت دیگری جایگزین می شود. چشمان ما از اسپانسرها ترسیده است. متقاضیان دیگری هم هستند. این شرکت هم هزینه زیادی کرده و بخشی از مبلغ مورد نظر را پرداخته است.

وی درباره نامگذاری مجعول لیگ امارات در سایت فیفا خاطرنشان کرد: پیامک این خبر را دیدم. اگر فیلم و عکس دارید برایم ارسال کنید. گفته ام که پیگیر باشند. روی چیزی که مستند باشد اعتراض می کنیم. اگر توانستیم کاری می کنیم در غیر این صورت از مراجع بالاتر می خواهیم که موضوع را پیگیری کنند.

کفاشیان درباره ارسال پیراهن تیم ملی به فیفا برای گرفتن تاییدیه ادامه داد: لباس را فرستاده ایم اما جوابی نگرفته ایم. اواخر دی فیفا برای همه پیراهن های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل جلسه ای برگزار می کند که آنها را تایید کند. پیراهن ۱۰ کشور آرم نایک دارند. هشت کشور با آرم آدیداس و هشت کشور با برند پوما و شش کشور باقی مانده هم با برند های دیگر در جام جهانی شرکت می کنند. برند ایران هم تک است. تمایل داشتیم که از مارک های معروف استفاده کنیم. دو ماه پیش ۱۰ بار مکاتبه کردیم اما هیچ یک از این مارک ها جلو نیامدند. با پوما مذاکره داشتیم که نیامد. نایک هم که متعلق به آمریکا است و اصلا نمی آید. نماینده آدیداس هم برای جلسه با ما نیامد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات