کی روش:

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران معتقد است که تیم ملی برای آماده سازی در راه جام جهانی بهتر است با تیم های اسلوونی، اسلواکی، بلاروس، کلمبیا، کاستاریکا، شیلی یا اکوادور دیدار تدارکاتی داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش درباره برنامه هایش برای دیدارهای تدارکاتی تیم ملی در راه آماده سازی جام جهانی برزیل اظهار کرد: بازی با اسپانیا را رد کردم و پیش از قرعه کشی جام جهانی با فابیو کاپلو قرار داشتیم که پس از مراسم در صورت وجود شرایط لازم با هم دیدار تدارکاتی داشته باشیم اما در حال حاضر با توجه به گروه ایران بهتر است با تیم هایی مثل اسلوونی، اسلواکی، بلاروس، کلمبیا، کاستاریکا، شیلی یا اکوادور و تیم های آفریقایی برگزار کنیم.

سرمربی پرتغالی تیم ملی همچنین با اشاره به قرارداد فدراسیون فوتبال ایران با باشگاه کورینتیانس برزیل برای استفاده تیم ملی از امکانات این باشگاه گفت: فدراسیون توافق خوبی با کورینتیانس داشته است. این باشگاه بسیار حرفه ای و قرار است در مدتی که تیم ملی در برزیل خواهد بود، کادر پزشکی، متخصص تغذیه و بدنساز این تیم به ما کمک کنند.

وی در ادامه درباره وضعیت تیم ملی و نقش ویژه فدراسیون فوتبال برای حمایت از آن گفت: اکنون داستان تیم ملی و فدراسیون فوتبال مثل رابطه پدر و پسر است. درست مثل این که پسری از پدرش بستنی بخواهد و پدر باید آن را تهیه کند، کفاشیان و نبی هم باید مسائل مالی تیم را حل کنند. این دو نفر بهترین مهاجمان تیم ملی هستند که در مرکز میدان کار را پیش می برند. این دو برای من حکم مسی و رونالدو را دارند.

کی روش در ادامه درباره این که این روزها همه در ایران از مسی و رویارویی تیم ملی با آرژانتین حرف می زنند، اظهار کرد: باید تمرکزمان را روی تیم خودمان بگذاریم. اکنون مسی و آرژانتین و نیجریه مشکل ما نیستند که باید راه حل خوبی برای فوتبال ایران پیدا کنیم. نیاز داریم که خانواده فوتبال کنار هم باشند. همه می دانیم که شرایط سختی پیش رو داریم و گروهمان در جام جهانی سخت است. برای من مسی از نظر فنی یک سردرد است اما همان طور که گفتم وظیفه مهاجمان من - نبی و کفاشیان - تامین منابع مالی است.

وی افزود: برای شخص من فوتبال ایران بسیار مهم است و حالا که به جام جهانی رسیده، باید از آن لذت ببریم. باید قرعه خود را قبول کنیم و بگذریم از این که اگر قرعه ما چگونه می شد، بهتر بود.

کی روش در پایان با اشاره به دیدار نخست تیم ملی در جام جهانی برابر نیجریه گفت: باید باور کنیم که جام جهانی اول ما در نیجریه است! ما باید اول در جام جهانی نیجریه شرکت کنیم. تفاوت ما با آرژانتین این است که آنها کارشان را بازی به بازی پیش می برند ولی ما باید دقیقه به دقیقه پیش برویم. باید در هر دقیقه بهترین عملکردمان را داشته باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات