موزه افتخارات فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید با حضور او در زادگاهش به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش افکارنیوز ، کریستیانو رونالدو به صورت رسمی موزه افتخاراتش را در شهر مادیرا، زادگاه خود افتتاح کرد. در این موزه تمامی جام ها و جوایز تیمی و انفرادی که کاپیتان تیم ملی پرتغال در طول دوران بازیگری اش کسب شده در معرض دید عموم قرار داده شده است.

در این موزه در مجموع ۱۵۰ جام و جایزه، از اولین جامی که در سال ۱۹۹۳ به همراه تیم دسته دومی آندورینیا پرتغال کسب کرد گرفته تا توپ طلایش در سال ۲۰۰۸ و پی چی چی که جایزه آقای گل لیگ اسپانیا است، دیده می شود. همچنین جام های بدلی از جام اصلی لیگ قهرمانان اروپا، افتخاری که رونالدو در سال ۲۰۰۸ به همراه منچستریونایتد کسب کرد و نیز جام های بدلی از لالیگا و جام حذفی اسپانیا در این موزه دیده می شود.

رونالدو در مراسم افتتاح این موزه گفت: در این موزه جایی خاص برای جام دهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا در نظر گرفته شده است و امیدوارم امسال با قهرمانی در این رقابت ها این جای خالی را پر کنم.

وی افزود: باعث افتخار من است در شهری که در آن متولد شده ام یک موزه داشته باشم. دوست ندارم از میان تمام جوایز و جام هایم یکی را نسبت به سایرین برجسته کنم. همه آنها برای من خاص هستند و همه آنها را مدیون تلاش تمام هم تیمی هایم می دانم. امیدوارم بعد از این به شمار این جام ها افزوده شود.

موضوع بعدی که رونالدو به آن اشاره داشت توپ طلای سال ۲۰۱۳ بود که وی تاکید کرد برای بردن آن بی تابی نمی کند. وی تصریح کرد: توپ طلا هم یک جایزه دیگر است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای برای شرکت در مراسم اهدای توپ طلا دارد یا خیر، عنوان کرد: من در حال مشورت با مسئولان باشگاه هستم. باید ببینیم چه می شود.

رونالدو در نهایت نظرش را درباره قرعه کشی جام جهانی ۲۰۱۴ گفت و خاطرنشان کرد: می خواهیم عملکردی موفق در جام جهانی داشته باشیم. ما در گروهی سختی قرار گرفته ایم و باید با اختلافی زیاد نسبت به گذشته در اوج باشیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات