کارلوس کی روش امید زیادی به استفاده از بازیکن دورگه ایرانی - ژاپنی ندارد.

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش در نشست خبری اعلام کرد که یک بازیکن دورگه دیگر را زیر نظر گرفته و ممکن است وی را به تیم ملی دعوت کند.

آریا هاسه گاوا فرزند محمد شمس و کوروایش گاوا بازیکن مدنظر کی روش است که سال هاست در فوتبال ژاپن می درخشد و برای تیم ملی زیر ۲۰ سال این کشور نیز بازی کرده است.

شرایط وی شبیه بیت آشور است چرا که او نیز به تیم ملی بزرگسالان دعوت شده اما برای این تیم بازی نکرده و قانونا می تواند برای ایران بازی کند اما یک مشکل وجود دارد. ژاپن یکی از معدود کشورهای دنیاست که تابعیت دوگانه را قبول ندارد و چنانچه آریا بخواهد با ملیت ایرانی در تیم ملی ایران بازی کند، باید تابعیت ژاپنی خود را لغو کند.

پیش از این هم بازیکن دورگه ژاپنی، کره ای که برای تیم ملی کره شمالی در جام جهانی بازی کرد، ناچار شد ملیت ژاپنی اش را لغو کند و بعد از آن با ویزای کار در این کشور بازی می کرد. این قانون دست و پا گیر و همچنین احتمال دعوت از سوی زاکه رونی باعث شده کی روش امید زیادی به شانس استفاده از این بازیکن نداشته باشد.

آریا سه ماه پس از درخشش در تیم اف سی توکیو در لیگ قهرمانان آسیا توسط آلبرتو زاکه رونی سرمربی سرشناس ایتالیایی به تیم ملی ژاپن دعوت شد. زاکرونی آن زمان اعلام کرد که آریا در مسابقات لیگ برتر ژاپن از سطح بالایی برخوردار بوده است.

این بازیکن که در پست هافبک بازی می کند، در مورد دعوت به تیم ملی بزرگسالان ژاپن تاکید کرده بود که از این موضوع بسیار شاد و سرافراز است و از این پس تلاش بیشتری خواهد کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات