کارشناس فوتبال کشورمان گفت: انتقال تیم های پایتخت از سوی مسئولان و شخص" علی آبادی" ضربه مهلکی به فوتبال تهران وارد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، ناصر فریادشیران در مورد نقل و انتقال تیم های پایتخت به شهرستان ها گفت: انتقال تیم های فوتبال به خاطر بحث های غیررسمی و یک سری اشتباهات از سوی دولت قبلی باعث شد که بدنه ی فوتبال متوجه ضررهای جبران ناپذیری شود.

کارشناس فوتبال کشورمان افزود: به عنوان مثال تیم پاس تهران که یکی از بهترین تیم ها بود و در تهران ریشه داشت بدون هیچ دلیل قانع کننده ای به شهر همدان منتقل شد و یا سایپا را به کرج فرستادند و یا تیم صبا که به قم رفت. تیم های سایپا و صبا تمام فعالیت ها و تمریناتشان را در تهران انجام می دهند و تنها برای انجام مسابقه به شهر خود می روند و یا تیم پیکان که یکی از تیم های لیگ برتری بود و پس از منتقل شدن به قزوین و نبود امکانات از لیگ سقوط کرد.

وی تصریح کرد: مسئولان و تمام کسانی که در رأس کار هستند برای منافع خودشان و حتی کسب یک رأی و گسترش محبوبیتشان باعث سقوط و کناره گیری بسیاری از تیم های خوب و مطرح شدند.

فریادشیران افزود: تیم پاس یک تیم ریشه دار و بازیکن ساز بود. بسیاری از مربیان تیم ها که در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند روزی در پاس بازی می کردند و از این تیم بالا آمدند. اما جای تأسف است که به خاطر سیاست های غلط، فوتبال تهران را نابود کردند.

کارشناس فوتبال کشورمان ادامه داد: تیم های پایتخت نشین از سرمایه های مالی و امکانات بالایی برخوردار بودند اما فقط به خاطر بحث های غیرورزشی و گرفتن رأی بیشتر به نابودی کشیده شدند و اکنون تهران به جز ۳ تیم استقلال، پرسپولیس و نفت تیم دیگری ندارد. البته قابل ذکر است که قصد انتقال آن ها را نیز داشته اند.

وی افزود: هم اکنون زمزمه هایی مبنی بر بازگشت پاس به تهران شنیده می شود که باعث خوشحالی است. تیم پاس مکتب نظم و اخلاق است بازیکنان پرآوازه ایی چون مهاجرانی، بهزادی، واثقی، مدیرروستا، مناجاتی، نصرتی، نکونام و خیلی های دیگر در تیم پاس پرورش یافته اند. تیم فوتبال پاس آنقدر غنی است که حتی دارای نشریه بود و در نازی آباد تهران آکادمی داشت.

فریادشیران تصریح کرد: من به شخصه حاضرم برای بازگشت تیم پاس به تهران کمک کنم. اگر این تیم به تهران بیاید و در اولین سال حضورش به لیگ برتر صعود کند، بدون شک یکی از مدعیان خواهد شد.

کارشناس فوتبال کشورمان اظهار داشت: پورمختار، رئیس کمیته اصل ۹۰ و عضو هیئت مدیره تیم الوند و تمامی مسئولان باید اجازه دهند تا این تیم به خانه ی خودش برگردد چراکه بازگشت تیم پاس به تهران برای تیم الوند و هواداران آن تیم نیز بسیار تاثیر گذار خواهد بود بنابراین بهتر است که مسئولین دست از لجبازی بردارند.

وی خاطرنشان کرد: تیم فوتبال پاس آنقدر ریشه های محکمی دارد و تا به اینجا خوب کار کرده است که بیشتر شهرستان ها نام آن را بر تیم هایشان گذاشته اند. اگر تیم پاس به تهران بیاید، فوتبال تهران قوی خواهد شد و قوی شدن فوتبال تهران یعنی فوتبال کشور ایران پیشرفت کرده و تغییرات چشمگیری پیدا می کند. برای بهبود فوتبال در سطح کلان باید از سطح های پایین و جزئی شروع کنیم و اینگونه است که می توانیم شاهد فوتبال خوب و تماشاگر پسند باشیم. امیدوارم شایعه پیوستن تیم پاس به تهران هر چه زودتر تحقق یابد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات