هافبک ترینیداد و توباگویی استقلال می گوید از حضور در لیگ برتر ایران لذت می برد، زیرا باعث می شود چیزهای جدیدی را یاد بگیرد.

به گزارش افکارنیوز ، جی لوید ساموئل، هافبک دفاعی ترینیداد و توباگویی استقلال دومین فصل حضورش را در این تیم پشت سر می گذارد. او در گفت وگویی با پایگاه اینترنتی" voice-online" درباره زندگی در ایران و بازی در تیم استقلال به اظهارنظر پرداخت.

ساموئل ۳۲ ساله درباره حضور در لیگ ایران گفت: از حضور در ایران لذت می برم و هر روز چیزهای جدیدی را یاد می گیرم. البته فرهنگ اینجا با انگلیس که چند فصل در آن توپ زدم، متفاوت است اما توانسته ام با فرهنگ اینجا خو بگیرم و از آن لذت ببرم. مردم ایران احترام زیادی برای من قائل هستند و به همین خاطر تلاش می کنم تا خودم را در فرهنگ آنها جا بیندازم. برای یک بازیکن فوتبال مهم است که با فرهنگ ها و کشورهای مختلف آشنا شود و بازی در کشورهای مختلف این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد. این نه تنها می تواند روی شیوه زندگی شما تاثیر بگذارد که می تواند روی فوتبال شما نیز تاثیر مثبتی بگذارد. وقتی شما در کشورهای مختلف فوتبال بازی کنید باعث می شود تا سطح فوتبال تان بالا برود.

ساموئل در ادامه درباره تفاوت فوتبال ایران با لیگ برتر انگلیس گفت: شیوه فوتبال در ایران را شیوه ای تکنیکی توصیف می کنم. تیم های ایرانی معمولا از دفاع، حمله را شروع و سعی می کنند که با فوتبال تکنیکی توپ را به جریان درآورند. مالکیت توپ در بین تیم های ایرانی اهمیت زیادی دارد و وقتی شما توپی را از دست می دهید، باعث می شود تا امتیاز بزرگی را از دست داده باشید. این شیوه فوتبال خیلی خوب است. من واقعا آن را تحسین می کنم. بر خلاف ایران در انگلیس این طور نیست و تیم ها کمتر ریسک می کنند و نمی گذارند که توپ زیاد در مناطق خطرناک زمین قرار داشته باشد اما در ایران تیم ها با مالکیت توپ سعی می کنند آن را در همه جای زمین نگه دارند.

ساموئل که سابقه حضور در تیم زیر ۲۱ سال انگلیس را در کارنامه خود دارد درباره حضور بازیکنان جوان در کشورهای خارجی گفت: بازیکنان جوان قطعا از حضور در فوتبال کشورهای دیگر سود خواهند برد. در انگلیس یک بازیکن جوان همه چیز دارد. بهترین امکانات تمرینی، بهترین ورزشگاه ها و خیلی از مسائل دیگر و تنها دلیلی که به بازیکنان جوان انگلیسی توصیه می کنم که فوتبالشان را خارج از انگلیس دنبال کنند این است که بتوانند در شرایط سخت خودشان را امتحان کنند.

هافبک دفاعی تیم استقلال در پایان درباره علاقه مردم ایران به فوتبال اروپا گفت: فوتبال اسپانیا و آلمان در ایران هواداران زیادی دارد. شاید به این خاطر فوتبال این دو کشور به فوتبال ایران نزدیک است. هواداران فوتبال در ایران البته علاقه زیادی به دیدن بازی های لیگ برتر انگلیس دارند. جوانان اغلب از من درباره بازی در انگلیس و تجربه ام در این کشور سوال می کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات