کیانی؛

هافبک با تعصب تراکتورسازی گفت: «خوشحالی ام بابت به دنیا آمدن فرزندم را هم با هواداران تقسیم کردم و فکر نمی کنم این مسئله مشکلی داشته باشد. »

به گزارش افکارنیوز ، مهدی کیانی برابر ذوب آهن دومین گل تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و بعد از گل توپ را زیر پیراهنش گذاشت تا به دنیا آمدن فرزندش را به شکل فوتبالی خبر دهد. او با این حرکت خوشحالی کرد و هواداران هم حسابی او را تشویق کردند و شعار" مهدی با تعصب" را سر دادند.

از سوی دیگر زینی زاده به این شادی گل شماره ۶ تیمش واکنش نشان داد و این نوع شادی کردن را متعلق به فرهنگ ما ندانست و مخالفتش را اعلام کرد. همین مسئله برای تیم حاشیه درست کرد در حالی که خوشحالی کیانی خیلی طبیعی بود. در همین خصوص و بازی با ذوب آهن گفتگویی با او انجام دادیم که می خوانید:

* از بازی با ذوب آهن بگو؟

- به نظر من بازی خوبی بود و حریف هم نمایش خوبی جلوی ما ارائه داد و موقعیت هم داشتند. ما آخر بازی گل بدی خوردیم و باز شرمنده هواداران شدیم.

* چرا تراکتورسازی در این بازی خوب کار نکرد. به حدی که حتی جلالی در کنفرانس به این مسئله اشاره کرد. .

- ما در ۲۰ دقیقه اول خوب کار نکردیم انگار از بردمان مطمئن بودیم واز اول بازی می خواستیم گل بزنیم. اما وقتی از بازی گذشت دیدیم ذوب آهن تیم دست و پا بسته ای نیست و بازی راحتی نداریم.

* یعنی مغرور شده بودید؟

- از خود من بگیرید تا بقیه بازیکنان در دقایق ابتدایی بازی مغرور شده بودیم و فقط به فکر گل زدن بودیم در حالیکه باید دفاع هم می کردیم بعد از ۲۰ دقیقه به خودمان آمدیم و در نیمه دوم بهترشدیم. می توانستیم بازی را ببریم و دوست داشتیم جانانه حریف را شکست بدهیم و در نیمه دوم تمرکز کامل داشتیم اما اواخر بازی با یک اشتباه برد را از دست دادیم.

* با یک گل به خودی هم برد را با تساوی عوض کردید!

- این از بدشانسی گردانی بود چون اگر تکل هم نمی زد بازیکن حریف گل می زد. به هر حال این اتفاق افتاد و ما باید به فکر بازی های بعدی باشیم. ممکن است برای هر بازیکنی این اتفاق بیافتد.

* لک نمی توانست توپ را بگیرد؟

- لک می توانست توپ را بگیرد اما چون می خواست پشت دفاع را پوشش دهد کار برایش سخت شد و به توپ نرسید.

* با این وضعیت برای بازی مقابل سپاهان آماده هستید؟

- بازی با سپاهان سخت ترین بازی است که تا پایان فصل داریم. سپاهان تیم قدرتمندی است و باید در این بازی همه امتیازات را بگیریم. باید تمام مشکلات را کنار بگذاریم و در برف سنگین هم سپاهان را شکست دهیم. این بازی برای ما ۶ امتیازی است و سپاهانی ها هم باید بدانند تراکتور تیم دست و پا بسته ای نیست و در حال حاضر هم با تفاضل گل دوم جدول هستیم. البته سپاهان در این چند هفته نتیجه نگرفته و برای امتیاز گرفتن به آب و آتش می زند.

* شادی گلت هم حسابی سر و صدا به پا کرد؟

- نمی دانم چرا اینقدر سروصدا بپا شد. من فقط خوشحالی کردم و شادی گلم را هم دوست داشتم. این گل را به همسرم تقدیم کردم که در زندگی مان خیلی زحمت کشیده و می خواستم به او کادو بدهم. خوشحالی ام بابت به دنیا آمدن فرزندم را هم با هواداران تقسیم کردم و فکر نمی کنم این مسئله مشکلی داشته باشد.

* اما زینی زاده مخالفتش را با شادی گل تو اعلام کرده. .

- من به آقای زینی زاده احترام می گذارم. حتما ایشان دلیلی برای مخالفتش داشته و حتما این دلیلش را از او می پرسم.

* زینی زاده گفته، این شادی گل متعلق به فرهنگ ما نیست؟

- از وقتی یادم می آید در ایران این شادی را می کردند و در تمام دنیا مرسوم است. از وقتی لیگ یک بازی می کردم این شادی گل را دیدم و حتی جواد نکونام کاپیتان تیم ملی هم این کار را کرد.

* از حریفان تراکتور در لیگ قهرمانان آسیا شناخت دارید؟

- هنوز که شناخت نداریم چون به خاطر فشردگی بازی های لیگ فرصت نکردیم فیلم بازی های الاتحاد و العین را ببینیم. البته این تیم ها در لیگ خودشان جایگاه زیاد خوبی ندارند. ما نباید به این مسائل توجه کنیم چون بازی های آسیایی شرایط خودش را دارد.

* امسال از گروه تان صعود می کنید؟

- پارسال در مسابقات آسیایی کم تجربه بودیم اما امسال شرایط فرق کرده. ما باید بتوانیم نتایج خوبی بگیریم و امسال بازیکنان خوبی هم داریم و مطمئن باشید صعود می کنیم. به عنوان نماینده ایران از جان مایه می گذاریم چون باید امسال با سال گذشته فرق داشته باشیم و پیشرفت مان را نشان دهیم. باید در بازی های داخل خانه امتیازات را بگیریم.

* با توجه به حضور کم هواداران در ۲ بازی قبلی فکر می کنی هواداران در بازی های آسیایی به ورزشگاه بیایند؟

- هواداران صد در صد به ورزشگاه می آیند و ما را تشویق می کنند. در این ۲ بازی هم خیلی سرد بود و واقعا حضور در ورزشگاه سخت بود. هواداران می دانند بازی های آسیایی چقدر برای ما مهم است و حتما مثل پارسال ورزشگاه را پر می کنند.

* با پایان لیگ در اسفند موافق هستی؟

- ما باید به برنامه ریزی هایی که می شود احترام بگذاریم. امسال سال جام جهانی است و باید به تیم ملی کمک کنیم. البته کار برای ما سخت می شود چون در لیگ قهرمانان آسیا بازی داریم اما باید در هر شرایطی احترام بگذاریم.

* به نتیجه گیری تیم ملی در جام جهانی امیدوار هستی؟

- به قول علی آقا پروین بازی با بوسنی و نیجریه سخت تر از آرژانتین است.

* چرا این حرف را می زنی؟

- چون همه آرژانتین را می شناسند و همه می دانند مسی چطور بازی می کند و چطور دریبل می زند. با این حساب تکلیف مشخص است. اما هنوز معلوم نیست بوسنی و نیجریه با چه شرایطی به مسابقات می آیند و باید برای شکست دادن این تیم ها برنامه ریزی کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات