پیشکش صندلی سردار به رفقا!

در چند روز اخیر گزینه ای که بیشتر از سایرین به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس نزدیک شده افشین پیروانی است. کاپیتان و مربی اسبق سرخپوشان که امید زیادی دارد تا به حکومت دو ساله محمد رویانیان در باشگاه خاتمه دهد.

گروه ورزشی - هیات مدیره پرسپولیس این روز ها به شدت به دنبال انتصاب یک مدیرعامل جدید است! جستجویی که البته از مدت ها پیش آغاز شده و این روز ها بعد از چند ماه حرکت مخفیانه، علنی به دنبال یک مدیرعامل تازه است تا صندلی را از زیر رویانیان کشیده و آن را تقدیم رفیق جدید کردند این جستجو درست از زمانی آغاز شد که محمد عباسی پس از ناکام ماندن برنامه اش برای برکناری رویانیان که بواسطه فشلار رسانه های فراوان و هجمه گسترده رفقای سردار، ناکام ماند، تصمیم گرفت که این پروژه را از مسیر دیگری پیش ببرد و در فاصله چند هفته مانده به پایان عمر دولت دهم، هیات مدیره پرسپولیس را شخم زد و با انتصاب نفرات جدید و نزدیک به خود تلاش کرد تا توپ را به زمین آن ها انداخته و برکناری رویانیان را از کانال رفقایش در هیات مدیره جلو ببرد.

به گزارش افکارنیوز ؛ این ماموریتی بود که حلقه دوستان محمد عباسی یعنی ترکیب اکبری رئیس سابق حوزه جوانان وزارتخانه، نامی وزیر سابق ارتباطات و جمشیدی رئیس سابق هیات مدیره پیکان مامور به انجام آن بودند و از همان ابتدا در راستای منویات دوست عزیز خود تلاش های مخفیانه خود را آغاز کردند اما این تلاش ها به عمر دولت دهم و وزارت دوست عزیز قد نداد! با این وجود تحرکات زیرپوستی مثلث رفقای عباسی کماکان ادامه داشت و بعد از چندی خبر آن از سوی رفقای رویانیان به او رسید تا منازعات و کشمکش های درون سازمانی آغاز شود.

اتفاقی که حتی چندین بار خبر آن از جلسات پرتنش هیات مدیره و در مصاحبه های جسته و گریخته حلقه دوستان عباسی به بیرون درز کرد و رسانه ای شد اما طرفین آن را تکذیب کردند. با این وجود حضور وزیر جدید و البته مخالفت تیم جدید وزارت ورزش با رویانیان و سیاست هایش سبب شده تا حلقه مخالفان هیات مدیره پرسپولیس قدرت بیشتری گرفته و فعالیت های خود برای کنار زدن رویانیان از قدرت را با شدت و سرعت بیشتری و البته به شکل علنی پی بگیرند.

جلسه مخفیانه گروه ۳


در همین راستا تیم مخالف رویانیان متشکل از ترکیب سه نفره اکبری، جمشیدی و نامی هفته گذشته جلسه ای را برگزار کرد تا آخرین تلاش های خود را برای برکناری رویانیان جلو ببرند.

در این جلسه از اجماع آن ها بر روی یک گزینه به عنوان جانشین رویانیان صحبت شد و درباره گزینه های متعددی از امیر عابدینی گرفته تا حسین هدایتی و البته افشین پیروانی بحث شد با توجه به جمیع جهات رفقا به این نتیجه رسیدند که افشین پیروانی نسبت به سایرین گزینه مطلوب تری بوده و با اهداف آن ها هماهنگ تر است.

به ویژه اینکه پیروانی یکی از گزینه هایی است که این روز ها به شدت با رویانیان زاویه پیدا کرده و صدالبته شخص گودرزی به عنوان وزیر ورزش نسبت به او نظر مثبت دارد.

بنابراین تصمیم بر این شد تا افشین پیروانی از سوی هیات مدیره به عنوان مدیرعامل تیم معرفی کنند. از هممین رو با پیروانی تماس گرفته شد و جمع بندی این جلسه و نظرات هیات مدیره به وی ابلاغ گردید اما در کمال تعجب پیروانی با اعلام اینکه دوست ندارد فعلا وارد کار اجرایی شود از پذیرفتن این پیشنهاد سر باز زد! در ادامه حلقه مخالفان رویانیان دوباره وارد شور شدند و اکبری پیشنهاد کرد که این پست به علی پروین عضور همیشه غایب جلسات هیات مدیره که به تازگی روابطش با رویانیان به تیرگی گراییده، پیشکش شود و پروین با استفاده از قدرت و محبوبیت خود می تواند به راحتی رویانیان را کنار بزند اما دو عضو دیگر به دلیل عدم کاریزمای مدیریتی او و البته رفیق بازی های مفرطش این پیشنهاد را وتو کردند.

در ادامه اکبری پیشنهاد داد که یک نفر از میان این جمع سه نفره مدیریت پرسپولیس را عهده دار شود و پیشنهاد ان را به جمشیدی داد که با توجه به حضور در ترکیب هیات مدیره پیکان با این حوزه غریبه نبود و سابقه مدیریت ورزشی هم داشت. پیشنهادی که البته نامی نیز از آن استقبال کرد اما جمشیدی از پذیرش آن سرباز زد و تاکید کرد به علت اینکه پرسپولیس بدهی سنگینی دارد و وام های هنگفتی گرفته، نمی خواهد این پست را بپذیرد.

پاتک سیاسی-احساسی رویانیان!

خبر جلسه سه نفره مخالفان رویانیان در هیات مدیره خیلی زود به بیرون درز پیدا کرد و به گوش رویانیان رسید تا او به شدت برآشفته شده و با مصاحبه ای جنجالی حسابی از خجالت حلقه سه نفره مخالفان خود دربیاید. رویانیان با زیرکی این حلقه را به تیم احمدی نژاد نیز ربط داد تا به نوعی با کنایه به دولت تدبیر و امید و وزیر ورزش یادآوری کند که آقایان منسوب دولت قبلی هستند و که از منظر دیدگاه و رویکرد به شدت با دولت یازدهم در تضاد است و بدینوسیله یک پاتک سیاسی به حلقه مخالفان خود زده باشد.

از سوی دیگر نتیجه فوق العاده و خیره کننده پرسپولیس در هفته هجدهم برابر مس و صدرنشینی دوباره قرمز ها در لیگ در کرمان به نوعی رویانیان را در موضع قدرت قرار داد تا با پیش کشیدن شرایط ایده آل تیمش تحرکات اخیر را در تضاد با شرایط فعلی پرسپولیس و به بهانه تخریب تیم بداند و از همین رو هواداران را تحریک کند. مصاحبه ای توفانی که البته به شدت حلقه مخالفان را در موضع ضعف قرار داد تا گروه سه نفره فعلا مجبور به سکوت شوند.

تغییر موضع ۱۸۰ درجه ای

رویانیان با همین تاکتیک و با توپ پر به جلسه هیات مدیره رفت. او که در بازی رسانه ای توانسته بود به خوبی جریان مخالفش را به گوشه رینگ ببرد، در جلسه هیات مدیره همان سخنان را با شدت و تاکید بیشتری مطرح کرد و علنا برابر مخالفان خود جبهه گرفت و آن ها به تخریب و کینه توزی متهم کرد.

حملاتی آتشین که اکبری رئیس هیات مدیره وسردسته باند مخالفان را بر آن داشت تا برای تلطیف شرایط از رویانیان دلجویی کرده و با ۱۸۰ درجه تغییر موضع، حمایت از رویانیان و برنامه هایش را هدف هیات مدیره اعلام کند! بعد از آرام شدن رویانیان، مدیرعامل پرسپولیس گزارشی از مسائل مالی و کارهای اقتصادی باشگاه داد و سپس حاضرین نیز نظرات خود در این رابطه را اعلام کردند.

در پایان مقرر شد رویانیان با نظر هیات مدیره به کار خود ادامه دهد و حتی ادعا کردند در روزهای آینده بیشتر به او کمک می کنند! در این جلسه همچنین رویانیان گزارش کاملی از کارهای اقتصادی و دلایل متوقف شدن آن ها به حاضرین داد و سپس اعضا نیز با توجه به کدورت های چند ماه گذشته با یکدیگر روبوسی و به نوعی کدورت ها را از بین بردند.

چراغ سبز اطرافیان وزیر به سردار

در چند روز اخیر گزینه ای که بیشتر از سایرین به صندلی مدیرعاملی پرسپولیس نزدیک شده افشین پیروانی است. کاپیتان و مربی اسبق سرخپوشان که امید زیادی دارد تا به حکومت دو ساله محمد رویانیان در باشگاه خاتمه دهد.

از آنجایی که ظاهرا رابطهٔ خوبی بین محمد رویانیان و گودرزی وزیر وزرش برقرار نیست، این شایعه رنگ جدی به خود گرفته بود اما طی چنهد روز اخیر از وزارت ورزش خبر می رسد که ظاهرا مشاوران وزیر ورزش سعی دارند تا گودرزی را از این تصمیم منصرف کنند.

به این دلیل که سن و تجربه مدیریتی افشین پیروانی را برای مدیرعاملی پرسپولیس مناسب نمی دانند. آن ها معتقدند که پیروانی به دلیل تجربه پایینش در امر مدیریت توان مقابله با حاشیه های انبوه این باشگاه را ندارد و بهتر است از او در پستی دیگر استفاده شود. خبری که البته خیلی زود به رویانیان رسسید تا او در تقابل با هیات مدیره مخالف، در موضع قدرت قرار بگیرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات