تیم ملی تکواندوی ایران در مسابقات جایزه بزرگ انگلیس تنها سه مدال برنز کسب کرد. مدیر فنی تیم های ملی تکواندو درباره این نتیجه ی ضعیف گفت: یک ماه قبل در مورد این نتایج هشدار داده بودم.

به گزارش افکارنیوز ، هادی ساعی در مورد نتایج ملی پوشان در مسابقات جایزه بزرگ انگلیس، اظهار کرد: عملکرد ملی پوشان خوب نبود. انتظار ما خیلی بیشتر از این نتایج بود. وقتی یک ماه پیش سرمربی تیم ملی را عوض کردند مخالفت خودم را با این تغییر اعلام کردم، در مورد این نتایج به فدراسیون هشدار داده بودم.

وی در مورد دلایل کسب این نتیجه ضعیف افزود: مطمئنا ورزشکاران ما حرفه ای هستند و جزو ۱۰ نفر اول رنکینگ جهانی هستند و از آنها انتظار بیشتری داشتیم. می دانیم که سطح رقابت ها در انگلیس بسیار بالا بود، اما آنها هم باید دقت بیشتری می کردند. با در نظر گرفتن حرفه ای بودن آنها همه تقصیرها را هم نمی شود به گردن کادر فنی و مسئولان فدراسیون انداخت.

قهرمان بازی های المپیک ۲۰۰۸ پکن با تاکید بر این که کار ملی پوشان در مسابقات بعدی سخت تر خواهد شد، گفت: اگر در مسابقات انگلیس نتیجه بهتری می گرفتیم کارمان برای مراحل بعدی خیلی راحت تر می شد، اما این طور نشد. این مرحله از مسابقات به هر شکل بود تمام شد و باید به فکر مراحل بعدی بود.

وی ادامه داد: وقتی آن زمان با تغییر سرمربی مخالفت کردم دلایل خاصی داشتم. یک دلیلش این بود که کریمی نتایج خوبی با تیم ملی گرفته بود و دلیل دیگرم این بود که در فاصله یک ماه تا اعزام به چنین رقابت های مهمی هر مربی هم انتخاب می شد نمی توانست زیاد بچه ها را بشناسد و تفکراتش را به تیم منتقل کند. مقانلو مربی خوبی است و سال ها با این بچه ها کار کرده بود، اما هر مربی شیوه تمرین خاص خود را دارد و زمان می برد تا ملی پوشان به آن آشنا شوند. باید به او وقت داده می شد.

ساعی در پاسخ به این سوال که تکلیف کادر فنی تیم ملی با این نتایج که به دست آمده چه می شود؟ گفت: حتما بعد از بازگشت از انگلیس جلسه می گذاریم و نتایج را بررسی می کنیم. البته به شرط آن که تصمیم جدیدی گرفته نشود.

وی ادامه داد: مقانلو در این نتایج تقصیری ندارد. وقتی تیمی می خواهد به چنین مسابقه مهمی اعزام شود باید به مربی آن وقت داده شود تا کارکند. اگر قرار بود سرمربی تیم تغییر کند باید زودتر این تغییرات انجام می شد، مقانلو را زودتر می آوردند، تیم ها را جدا می کردند تا مربیان وقت بیشتری داشته باشند و کار کنند.

قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن در پاسخ به این سوال که چرا در ایران است و به عنوان مدیر فنی تیم های ملی همراه تیم ملی به انگلیس نرفته است؟ گفت: انتخابات کمیته ملی المپیک قرار بود ۲۲ آذر ماه برگزار شود و من عضو کمیسیون ورزشکاران هستم و باید در مجمع کمیته ملی المپیک رای می دادم. به این دلیل نتوانستم همراه تیم ملی باشم.

ساعی به" مربی سوزی" در تکواندو انتقاد کرد و گفت: با این تصمیمات و آوردن مربیان در فاصله اندک تا مسابقات رزومه مربیان خوب خودمان را خراب می کنیم. وقتی یک مربی وقت ندارد و در فاصله اندکی تا مسابقات به ترکیب اضافه می شود اگر نتیجه کافی را نگیرد بعدها مطرح می شود که او در فلان مسابقه نتیجه نگرفته است و این خوب نیست.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات