یک سایت آمریکایی اعلام کرد:

درگیری لفظی سرمربی پرتغالی تیم ملی کشورمان با سرمربی کره جنوبی یکی از ۱۰ لحظه به یادماندنی فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ بود.

به گزارش افکارنیوز ، با توجه به اینکه روزهای پایانی سال ۲۰۱۳ در حال سپری شدن است سایت آمریکایی «oneworldsports. com» در گزارشی اقدام به معرفی ۱۰ لحظه به یادماندنی فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ کرده است.

یکی از به یادماندنی ترین لحظات فوتبال آسیا زمانی رقم خورد که تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار از دور برگشت از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باید در اولسان کره جنوبی به مصاف تیم ملی این کشور می رفت اما درگیری لفظی مربیان ۲ تیم پیش از این بازی حسابی خبرساز شد. ماجرا از آنجا کلید خورد که چوی کانگ هی، سرمربی کره در اظهارنظری غیرمنتظره گفت: ترجیح می دهم به جای ایران تیم ازبکستان به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل صعود کند.

کی روش، سرمربی پرتغالی ایران هم در واکنش به این اظهارات، سرمربی کره را مورد انتقاد قرار داد و از چوی کانگ هی خواست به خاطر توهینی که کرده از مردم ایران عذرخواهی کند. چوی هم در پاسخ به صحبت های سرمربی تیم ملی کشورمان گفت: کی روش رقابت های جام جهانی ۲۰۱۴ را از تلویزیون خواهد دید. کی روش هم در واکنش به این حرکت پیراهنی به تن کرد که تصویر سر چوی کانگ هی با پیراهن تیم ملی ازبکستان روی آن نقش بسته بود.

در نهایت شاگردان کی روش با برتری یک بر صفر مقابل کره به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود کردند و در حالی که بازی همزمان ازبکستان و قطر ۵ بر یک به سود ازبکستان به اتمام رسید، با توجه به تفاضل گل بهتر نسبت به ازبکستان این شاگردان چوی بودند که به عنوان تیم دوم راهی مرحله پایانی این رقابت ها شدند.

در پایان این بازی هم کی روش ۶۰ ساله سمت نیمکت ذخیره های کره رفت و با مشتی گره شده نشان از پیروزی پاسخ اظهارات سرمربی کره را داد.

۱۰ اتفاق به یادماندنی فوتبال آسیا در سال ۲۰۱۳ به شرح زیر است:

۱۰- تغییر مربیان تیم های ملی استرالیا و کره جنوبی

۹- حضور یک تیم جنوب شرق آسیایی (بوریرام یونایتد تایلند) در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا

۸- حضور ژاپن در جام کنفدراسیون ها

۷- جنگ لفظی مربیان ایران و کره جنوبی

۶- حضور اردن در مرحله پلی آف بین المللی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل

۵- کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ توسط قطر

۴- معرفی شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه به عنوان رئیس جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)

۳- قهرمانی تیم گوانگژو اورگراند چین در لیگ قهرمانان آسیا

۲- حضور عراق در جمع ۴ تیم پایانی جام جهانی زیر ۲۰ سال

۱- قهرمانی افغانستان در رقابت های جام قهرمانی جنوب آسیا
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات