حرکت جنجالی کارلوس کی روش پس از پایان بازی برابر کره جنوبی یکی از جنجالی ترین صحنه های سال ۲۰۱۳ نام گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، با توجه به نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۳ روزنامه پرتغالی" مایس" به بررسی اتفاقات جنجالی این سال پرداخت که جنگ لفظی کارلوس کی روش و سرمربی کره جنوبی نیز یکی از اتفاقات جنجالی سال شناخته شده است. اتفاقات جنجالی ۲۰۱۳ به انتخاب روزنامه" مایس" به شرح زیر است:

* اعتراف لانس آرمسترانگ به دوپینگ

* اسکار پیستوریوس و کشتن نامزدش

* ترس و بمبگذاری در ماراتن آمریکا

* تبانی در فوتبال و همکاری اینترپل برای مقابله با این پدیده

* انتخاب تیم ملی اسپانیا توسط دیگو کاستا و رد پیشنهاد

* درگیری کارلوس کی روش با سرمربی تیم ملی کره

* حمله به فدراسیون فوتبال پرتغال

همه ی این ها از جمله اتفاقات جنجالی سال ۲۰۱۳ بودند. این روزنامه پرتغالی در باره جنجال کارلوس کی روش و سرمربی تیم ملی کره جنوبی در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل می نویسد: کارلوس کی روش توانست ایران را به جام جهانی ۲۰۱۴ برساند و یکی از سه مربی پرتغالی حاضر در جام جهانی باشد. اما او این کار را یک بار دیگر بدون جنجال انجام نداد. او قبل از دیدار برگشت تیمش برابر کره جنوبی با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید جنجال زیادی با سرمربی تیم ملی کره جنوبی به راه انداخت. چوی کانگ هائه و کارلوس کی روش قبل از بازی برگشت دو تیم سخنان تندی را علیه هم استفاده کردند که باعث شد این بازی تحت تاثیر قرار گیرد.

سرمربی کره قبل از بازی اعلام کرده بود که با تمام توان برابر ایران به میدان خواهد رفت و نمی گذارد تیم کارلوس کی روش به جام جهانی صعود کند و به جای آن کاری می کند که ازبکستان مسافر برزیل شود اما ایران موفق شد در بازی برگشت با تک گل رضا قوچان نژاد کره جنوبی را شکست دهد. کارلوس کی روش بلافاصله پس از این پیروزی ارزشمند و قطعی شدن صعود ایران به جام جهانی نتوانست رفتار سرمربی کره را تحمل کند و به سمت او رفت و با مشتی گره کرده به گفته های چوی کانگ هائه واکنش نشان داد. کره ای ها پس از این دیدار واکنش شدیدی علیه سرمربی ایران داشتند و از فیفا خواستار بررسی این موضوع شدند. البته سرمربی کره پس از این شکست از سمت خود کناره گیری کرد و فدراسیون فوتبال ایران و کره جنوبی پس از این دیدار احساس کردند که باید کاری کنند که روابط دو طرف بهبود پیدا کند. بلافاصله بحث بازی دوستانه بین دو کشور به وجود آمد، هر چند این دیدار دوستانه انجام شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات