پیروانی:

سرمربی سابق فجر پاسخ محمود یاوری را داد و از یارگیری خود در ابتدای فصل دفاع کرد. او همچنین با حمایت از قلعه نویی گفت که استقلال باید در لیگ قهرمانان آسیا ملی پوشانش را در اختیار داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، غلام پیروانی از ابتدای فصل جاری هدایت تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز را به عهده داشت اما با گذشت هشت هفته بعد از تساوی مقابل داماش با اصرار هواداران شیرازی از سمت خود کناره گیری کرد تا محمود یاوری نیز قید مس کرمان را زده و به شیراز بیاید.

غلام پیروانی حتی بعد از کنار رفتن هم با وجود دلخور بودنش انتقادی از سرمربی جدید فجر نکرد اما با گذشت تقریبا چهار ماه از این ماجرا نسبت به اظهارات محمود یاوری واکنش نشان داد.

پیروانی ابتدا درباره دلیل کنار رفتنش از سرمربیگری فجر توضیح داد: هنوز هم بعد از چند ماه می گویند پیروانی را کنار گذاشتند اما اینطور نبود و خودم استعفا کردم. وقتی دیدم تماشاگران علیه ام شعار می دهند گفتم خداحافظ! من که نمی توانستم برای دنیا، هر چه دارم را در این تیم فنا کنم. به چه قیمتی باید می ماندم؟ خدا شاهد است سردار جعفری همان شبی که استعفا کردم گفت اگر از این پس ۶ باخت دیگر هم بیاوری، می مانی. اما خودم دیدم به صلاح نیست بمانم.

وی در ادامه راجع به انتقاد یاوری از یارگیری فجر در اول فصل، مطرح کرد: همان دو بردی هم که آقایان آوردند با یارهایی بود که من گرفته بودم. اگر یارگیری بد بود نباید مربیگری فجر را می گرفتند. نباید به هر قیمتی به هر تیمی رفت. حال اگر یارگیری بد بود، مس کرمان و استقلال خوزستان را با همین یارها شکست دادید.

پیروانی اضافه کرد: هر مربی سلیقه ای دارد. من هم نمی توانم بگویم یاوری یارگیری اش خوب بوده یا نه. یاوری قبل از بازی استقلال از تیم راضی بود و می گفت بیایید تیم را ببینید. دیگر الآن نمی توانند حرفی درباره تیم بزنند. سه، چهار بازیکنی هم که من گرفته بودم را فرستادند به خانه! من برای یاوری احترام قائلم اما نباید این چنین صحبت می کرد.

سرمربی سابق فجر همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا هواداران فجر زمان حضور او علیه اش شعار می دادند و این اتفاق ها با وجود پا بر جا بودن همان نتایج، دیگر دیده نمی شود، تاکید کرد: آنهایی که علیه من شعار می دادند تماشاگر نبودند. من هم جایی که چنین حرف هایی زده شود میلیاردی هم پول بدهند نمی مانم. هیچ گاه نخواستم به هر قیمتی در تیمی کار کنم. الآن هم همه چیز به روال عادی برگشته و زندگی خوب و نشاط آوری را سپری می کنم!

وی درباره آینده فجر و شانسش برای ماندن در لیگ برتر عنوان کرد: امیدوارم فجر در لیگ برتر بماند. در صورت سقوط این تیم، فوتبال شیراز به قهقرا خواهد رفت. فکر می کنم اگر بازیکنان فجر یک دل باشند و خدایی نکرده مشکل نداشته باشند، تیم در لیگ برتر می ماند.

پیروانی در پاسخ به این پرسش که آیا برنامه ای برای ادامه مربیگری دارد، بیان کرد: چهار، پنج پیشنهاد از تیم های دسته یکی داشتم اما نرفتم. من دیگر حاضر نیستم در لیگ دسته یک کار کنم و دلیلش را هم می دانید. این مسابقات جای من نیست و نمی توانم در آن دوام بیاورم!

پیشکسوت فوتبال در پایان نیز در رابطه با تعامل باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا با تیم ملی به ایسنا گفت: باشگاه ها باید طوری با کی روش تعامل کنند که هیچ یک از دو طرف ضربه نخورند. به عنوان مثال اگر باشگاه استقلال هفت، هشت بازیکن اصلی خود را به تیم ملی دهد در لیگ قهرمانان کیسه گل می شود! راهکارش هم تعامل است. ما باید کاری را کنیم که دنیا می کند. ما که نمی توانیم خود مختار باشیم و می توانیم الگوبرداری کنیم. اگر بازیکنان رئال مادرید، بارسلونا، میلان و بایرن به تیم ملی بیایند که دیگر نیازی نیست از باشگاه هایشان حقوق بگیرند. البته لجبازی هم نباید باشد. به هر حال باشگاه ها حق و حقوقی دارند. همه خرج ها را باشگاه بدهد و بعد هم در مسابقات کیسه گل شوند؟ فکر می کنم هم قلعه نویی و هم فتح الله زاده هیچ کدام دوست ندارند بدون بازیکن به بازی های آسیایی بروند چون هواداران استقلال هم از آنها انتظاراتی دارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات