نیلسون:

دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس گفت: «امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود اما تیم هایی چون استقلال، فولاد، تراکتورسازی، نفت تهران و سپاهان هم مدعی هستند. »

به گزارش افکارنیوز ، وقتی به ایران آمد کمتر کسی تصور این روزها را می کرد. روزهایی خوش برای دروازه بانی که با نظر مانوئل ژوزه آمد، شهاب گردان را کنار زد و به دروازه پرسپولیس رسید.

نیلسون اما وقتی وارد شد دیگر خارج نشد. ماند و رکوردها را یکی پس از دیگری جابجا کرد. محبوب هواداران شد، به خصوص حالا که پرسپولیس صدرنشین است و او ۱۲ کلین شیت از خود به جا گذاشته. نیلسون را با عابدزاده مقایسه می کنند او اما از این مقایسه خوشحال می شود و در پوست خود نمی گنجد. عابدزاده را ندیده اما آوازه او را شنیده، به همین خاطر آرزوی رو در رو شدن با دروازه بان سابق پرسپولیس و تیم ملی را در سر می پروراند. با نیلسون چند روز قبل از تولد ۳۸ سالگی اش صحبت کردیم؛ گفتگویی که پیش روی تان است.

* همین ابتدا برویم سراغ تعداد گل های خورده پرسپولیس. ۸ گل خورده در ۱۹ بازی. رویایی است و فوق العاده. دلیلش چیست؟ نیلسون؟ سید جلال و بنگر؟ یا تمام عناصر خط دفاعی پرسپولیس؟ دوست داریم جواب این سوال را کلیشه ای ندهی…

- وقتی تیمی کم گل می خورد باید تلاش کند که بازی را ببرد. چون با توجه به اینکه تیم، گلی دریافت نکرده، شانس برای بردن و کسب سه امتیاز بالاتر می رود. به نظر من در بسته ماندن دروازه پرسپولیس، سازماندهی فوق العاده تیم، مهم ترین دلیل است. حمایت کل تیم و بازیکنان باعث می شود تا در خط دفاع تنها نباشم. همه بازیکنان پشت هم هستند، از مهاجم نوک گرفته تا من که درون دروازه هستم.

* منظورت این است که دفاع تیمی باعث شده که کم گل بخورید؟

- دقیقا. من می گویم در پرسپولیس کسی برای خودش بازی نمی کند. همه برای تیم بازی می کنند و هر بازیکنی به نوبه خودش در کم گل خوردن ما دخیل است و نقش دارد.

* اما نقش تو پررنگ تر از بقیه است، وقتی یک تیم گل نمی خورد، این گل نخوردن را اول به حساب دروازه بان می گذارند و بعد خط دفاع. خودت چقدر نقش داری در این موفقیت؟

- من کارم را به خوبی انجام می دهم و اگر دقت کنید در برخی بازی ها به تیم هم کمک می کنم اما اینجا یک نکته وجود دارد. به تنهایی نمی شود کاری انجام داد. پس نتیجه می گیریم که من به تنهایی در بسته ماندن دروازه پرسپولیس و عملکرد خوب تیم در خط دفاعی نقشی ندارم. خط دفاع هم نقش خودش را بازی می کند و البته سایر بازیکنان نیز همینطور.

* با ۱۲ کلین شیت در ۱۹ بازی، یک رکورد جاودانه خلق کرده ای. گروهی رکورد تو را بهترین رکورد تاریخ پرسپولیس می دانند و مقایسه ات می کنند با احمدرضا عابدزاده. اصلا عابدزاده را می شناسی؟ او را دیده ای؟

- او را می شناسم و می دانم که بهترین دروازه بان تاریخ پرسپولیس است. وقتی مرا با عابدزاده مقایسه می کنند خوشحال می شوم. احساس غرور می کنم و ذوق زده می شوم. وقتی می گویند نیلسون شبیه عابدزاده است یا رکورد او را جابجا کرده.

* بازی های عابدزاده را دیده ای؟

- متاسفانه بازی هایش را ندیده ام. فقط می دانم که کیفیت بالایی داشته و همیشه ستاره پرسپولیس و تیم ملی ایران بوده. هیچ گاه با او در تماس نبوده ام اما دوست دارم و آرزو می کنم که یک روز او را رو در رو ببینم و با او حرف بزنم.

* البته گفته می شد شاید مربی دروازه بان های پرسپولیس شود، اگر او بیاید می توانی فنون جدید دروازه بانی را از او یاد بگیری و آیا او می تواند برای عملکرد تو مثمر ثمر باشد؟

- در تیم های قبلی به اندازه کافی یاد گرفته ام اما اگر عابدزاده بیاید فرصت دست من است و این فرصت را دارم که با او کار کنم. البته غلامپور زحمات بسیاری برای من و سایر دروازه بان ها کشیده. به نظرم او هم در تعداد کم گل های خورده ما نقش داشته. درست مثل من، مدافعان و سایر بازیکنان.

* بدن تو آماده است. خیلی ها این را می گویند. حالا حالاها می خواهی بازی کنی یا برنامه ای برای خداحافظی داری؟

- فعلا می توانم بازی کنم. این آمادگی را در خود می بینم که حالا حالاها تمرین کنم، در زمین حاضر شوم و مقابل مهاجمان حریف بایستم. اگر بدنم جواب بدهد دوست دارم تا ۴۵ سالگی بازی کنم؛ یعنی تا ۷ سال دیگر. البته شاید هم بیشتر!

* خانواده ات در ایران حضور دارند؟

- همسر و دخترم کنارم هستند و زندگی در ایران را دوست دارند.

* بازی هایت را می بینند؟

- همسرم به هیچ وجه دوست ندارد بازی هایم را ببیند و دخترم هم که ۴ سالش است نمی تواند تشخیص دهد که فوتبال ببیند یا برنامه ای دیگر.

* الان ۱۹ هفته از لیگ برتر گذشته و پرسپولیس به صدر جدول تکیه زده، می توانی خطی بین مدعیان قهرمانی در لیگ برتر بکشی و آنها را از تیم های دیگر جدا کنی؟

- من که امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود اما تیم هایی چون استقلال، فولاد، تراکتورسازی، نفت تهران و سپاهان هم مدعی هستند و رقابت فشرده ای را با ما انجام می دهند.

* اما فعلا که شما صدرنشین هستید…

- درست است که الان پرسپولیس در صدر جدول است اما این دلیل نمی شود ما از رقبای خود غفلت کنیم و آنها را نادیده بگیریم. باید مراقب همه آنها باشیم، به خصوص استقلال و تراکتورسازی که اگر یک لحظه از آنها غافل شویم، صدر را از چنگ ما درمی آورند.

* جام جهانی ۲۰۱۴ در کشور شما برگزار می شود. برای تماشای این بازی ها به برزیل می روی؟

- صددرصد به کشورم می روم، با دوستانم قرار می گذارم و همراه آنها به ورزشگاه می روم.

* چه تیمی قهرمان جام جهانی می شود؟

- بدون شک برزیل.

* این را به خاطر تعصبت گفتی؟

- نه، چون به برزیل ایمان دارم و می دانم که در حضور تماشاگران خودی، تیم ما قهرمان جام جهانی خواهد شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات