هاشمیان؛

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال گفت: «شاید باشگاه استقلال فکر می کند کار درستی می کند اما باید دید مسی برای دیدار با آقای مشایخی وقت دیدار می دهد؟ ! »

به گزارش افکارنیوز ، وحید هاشمیان در خصوص جدا شدنش از تیم نیندورفر تی اس وی، قرعه کشی جام جهانی و بازی پیشکسوتان پرسپولیس و میلان صحبت هایی انجام داد که در زیر می خوانید.

* چه شد که از تیم نیندورفر تی اس وی جدا شدید؟ گفته می شود این جدایی توافقی بوده است.

- دلیل این موضوع این بود که من برای یک دوره مربیگری در لیگ دسته پنج آلمان سرمربی بودم. یک سال من در این تیم تمام شد و باشگاه می خواست که با من برای سال آینده گفت وگو کند اما من گفتم که می خواهم به آینده ام فکر کنم و از طرف دیگر این تیم مربی ای می خواست که در سال آینده به آنها کمک کند. شرایط به گونه ای شد که من به ایران برگشتم. این جدا شدن دوستانه بود و فکر می کنم به نفع هر دوی ما بود. من در این تیم تجربه خوبی به دست آوردم اما باید حالا در کلاس های زبان پیشرفته شرکت کنم.

* تا چه مدتی در ایران حضور دارید؟

- من برای دوره امتحانی ورودی که برای کلاس های مربیگری برگزار می شود باید خودم را آماده کنم. این کلاس ها سه ماه دیگر تشکیل می شود و من برای یک ماه در ایران خواهم بود تا به کارهای شخصی ام رسیدگی کنم چرا که یک سال ایران نبودم و در آلمان کسب تجربه می کردم.

* وحید هاشمیان آینده فوتبالی اش را کجا می بیند؟

- آینده فوتبال را نمی شود پیش بینی کرد. من مربیگری در لیگ ۵ آلمان را تجربه کردم که تجربه خوبی بود. البته اهالی فوتبال می دانند یک تیم گاهی با یک برد قهرمان می شود و با یک باخت سقوط می کند. در چنین شرایطی برنامه ریزی ذهنی کار بیهوده ای است من باید با حوصله این راه را طی کنم. باید سلسله مراتب این راه طی شود. من در آلمان اهداف بزرگی دارم و اینکه از الان بگویم در آینده چه اتفاقی می افتد حرف درستی نیست.

* قرعه کشی جام جهانی در ایران برگزار شد و ایران حریفانش را در این بازی ها شناخت. فکر می کنید ایران در قرعه کشی و همگروهی در این تیم ها خوش شانس بود یا بدشانس؟

- به نظرم هیچ گروهی در جام جهانی آسان نیست و همه تیم هایی که به جام جهانی صعود کرده اند مراحل سختی را طی کرده اند. شاید در هر گروه دیگری بودید خیلی فرق نمی کرد. به نظرم باید از تیمی مثل بوسنی ترسید چرا که این تیم بازیکنان خوبی دارد که در لیگ های آلمان و انگلیس بازی می کنند. باید واقع بین باشیم و ببینیم چه کاری کرده ایم و چه انتظاراتی داریم. بلندپروازی اصلا کار خوبی نیست باید از کی روش حمایت کنیم و با نگاه به امکاناتی که داریم از تیم ملی توقع داشته باشیم.

* بعد از همگروهی ایران در جام جهانی با آرژانتین به صفحه شخصی مسی در یکی از شبکه های اجتماعی حمله شد که از فوتبالدوستان ایرانی بعید بود. شما که در آلمان بودید از این موضوع مطلع شدید؟ رسانه های آلمانی بر روی این موضوع مانور دادند؟

- راستش من این موضوع را پیگیری نکردم و تنها آن را شنیدم اما خودم هم در آلمان شنیدم که چند روزنامه آلمانی به این اتفاق پرداخته بودند.

* فکر می کنید چرا این اتفاق رخ داد؟ و چرا مردم کشورمان چنین کاری با یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال انجام دادند؟

- متاسفانه مسائل منفی خیلی بیشتر به چشم می آید اما من مطمئن هستم که مردم کشورمان مسی و تیم ملی آرژانتین را خیلی دوست دارند و شاید عده کمی این کار را انجام دادند و نباید این کار آن ها را به حساب همه گذاشت.

* باشگاه استقلال هم قرار است برای دلجویی از مسی جمشید مشایخی پیشکسوت هنرمند کشورمان را به اسپانیا و دیدار با مسی بفرستد. به نظر شما کار درستی است که این اتفاق بیفتد؟

- من که به این موضوع کاری ندارم و نمی توانم درباره آن حرف بزنم. حتما استقلالی ها فکر می کنند کار درستی انجام می دهند که قرار است این اتفاق بیفتد. در ضمن باید از مسی بپرسید که به آقای مشایخی برای دیدار وقت می دهد یا نه!

* فکر نمی کنید که افکار عمومی دقیقا مثل جام جهانی ۲۰۰۶ انتظارات را از تیم ملی بالا می برد؟

- ببینید در جام جهانی ۲۰۰۶ ما با پرتغال و مکزیک همگروه شدیم که اولی به مقام چهارم دست پیدا کرد و دومی هم به جمع ۸ تیم برتر جام جهانی صعود کرد. ما با تیم های قدرتمندی همگروه بودیم اما شاید مشکلات بدنی باعث شد که در برخی بازی ها ضعیف ظاهر شویم. فوتبال ما همانی بود که دیدید. الان هم شاید چون موضوع قابل بحثی برای مردم و رسانه ها وجود ندارد درباره همگروه های ایران در جام جهانی صحبت می کند. به نظرم در این بازی ها هر کسی سعی می کند بهترین باشد.

* پیش بینی و ارزیابی شما از حضور ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ چیست؟

- فکر می کنم که باید حضوری آبرومند در برزیل داشته باشیم ما باید به توانمان نگاه کنیم و بعد انتظار داشته باشیم.

* انتقاد از کی روش به دلیل دعوت از بازیکنان دو رگه و دوملیتی این روزها زیاد شده است. شما با حضور این بازیکنان در تیم ملی موافقید یا نه؟

- حضور این بازیکنان رقابت را در تیم ملی بالا می برد چرا که آنها نژاد ایرانی دارند. در کل باید این بحث را تمام کرد چرا که الان تیم های ملی زیادی در دنیا هستند که از چنین بازیکنانی بهره می برند. تیم ملی بوسنی، تیم ملی آلمان، ترکیه و… از جمله تیم هایی هستند که از این بازیکنان استفاده می کنند و باید بگویم استفاده از چنین بازیکنانی در حال حاضر در فوتبال «مد» شده است. بازیکن خوب می تواند به فوتبال ما کمک کند.

* کمتر از یک ماه قبل دعوت از پیشکسوتان میلان ایتالیا بازی خداحافظی مهدی مهدوی کیا برگزار شد و درحالی که گفته می شد شما هم در این دیدار حضور خواهید داشت، به ایران نیامد. دلیل خاصلی داشت؟

- باشگاه با من تماس گرفت و از من دعوت کرد که به این بازی بیایم و چون بازی روز پنجشنبه بود و ما روز جمعه در لیگ ۵ آلمان بازی داشتیم نتوانستم به تهران بیایم. تاریخ و نتیجه بازی وجود دارد و کسی نمی تواند زیر این مسئله بزند. من چون مسئولیت داشتم نمی توانستم تیمم را رها کنم چون شرایط حساسی داشتم. من تیمی را تحویل گرفتم که در فصل قبلش ۶۳ تا گل خوردند اما زمان من این تیم در ۸ بازی حتی یک گل هم نخورد. الان همین تیم در رده دوم است اما به دلایلی که گفتم و مسائل دیگری که وجود داشت از این تیم جدا شدم.

* اگر برای شما هم چنین بازی خداحافظی ترتیب دهند آیا قبول می کنید در چنین مسابقه ای به بازی بروید؟

- الان که بیش از یک سال است که من فوتبال را کنار گذاشتم و بازی نمی کنم اما همیشه سعی و تلاشم این بوده که حقم را خودم بگیریم و به کسی متوسل نشدم. مسائل حاشیه ای جایی در تقدیر من ندارد و همانطور که در زمان بازیگری ام بی حاشیه بودم الان در کسوت مربیگری هم می خواهم بی حاشیه باشم.

* البته رویانیان مدیرعامل پرسپولیس قبل ار بازی بامیلان گفته بود شما پشت سرشان صحبت کردید!

- من درباره بازی با میلان هیچ صحبتی با رویانیان نکردم و دلیل نیامدنم به آن بازی را گفتم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات