گلی که یوونتوس در بازی اخیر خود مقابل آتالانتا پذیرفت، کاپیتان بانوی پیر را در رده پنجم رکوردداران کلین شیت در سری A ایتالیا نگه داشت.

به گزارش افکارنیوز ، یوونتوس شب گذشته (یک شنبه) در هفدهمین هفته از رقابت های لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا موسوم به سری A توانست آتالانتا را در خانه اش با نتیجه ۴ بر یک شکست دهد. این پیروزی اگرچه حاشیه امنیت ۵ امتیازی بانوی پیر در صدر جدول را حفظ کرد اما با پایان یافتن یک روند درخشان برای بیانکونری همراه بود.

گلی که یوونتوس در این بازی دریافت کرد، اولین گل خورده ای بود که بعد از ۸ بازی متوالی در سری A در کارنامه راه راه پوشان تورین ثبت شد و اجازه نداد رکورد درخشانی که جان لوئیجی بوفون، کاپیتان و سنگربان یوونتوس با بسته نگه داشتن دروازه اش به ثبت رسانده بود، ارتقا پیدا کند، چرا که او با کلین شیت در این بازی می توانست در میان سنگربانان ایتالیایی که بیشترین زمان را برای بسته نگه داشتن دروازه خود ثبت کرده اند، سوم شود.

در واقع گلی که مکسی لوپز برای آتالانتا به یوونتوس زد، اولین توپی بود که بعد از ۷۴۵ دقیقه حضور بوفون در ترکیب یووه از خط دروازه اش می گذشت. رکوردی که بوفون با این ثبت زمان برجای گذاشت تنها از ۵ دروازه بان در تاریخ فوتبال ایتالیا کمتر است. به این ترتیب بوفون در فهرست دروازه بانانی که بیشترین زمان را برای بسته نگه داشتن دروازه شان ثبت کرده اند به طور مشترک با لوکا مارچه جیانی، دروازه بان پیشین لاتزیو  در رده ششم قرار گرفت.

در جدول زیر فهرست این دروازه بانان به همراه رکوردی که آنها برای بسته نگه داشتن دروازه تیم شان کسب کرده اند را مشاهده می کنید:

ردیف دروازه بان تیم فصل رکورد (زمان)
۱ سباستیانو روسی میلان ۱۹۹۳-۱۹۹۴ ۹۲۹ دقیقه
۲ دینو زوف یوونتوس ۱۹۷۲-۱۹۷۳ ۹۰۳ دقیقه
۳ ماریو دا پوتزو جنوا ۱۹۶۳-۱۹۶۴ ۷۹۱ دقیقه
۴ ایوان پلیتزولی رم ۲۰۰۳-۲۰۰۴ ۷۷۴ دقیقه
۵ داوید پیناتو آتالانتا ۱۹۹۶-۱۹۹۷ ۷۵۷ دقیقه
۶ لوکا مارچه جیانی لاتزیو ۱۹۹۷-۱۹۹۸ ۷۴۵ دقیقه
۶ جان لوئیجی بوفون یوونتوس ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ۷۴۷ دقیقه
۸ مورگان دی سانکتیس رم ۲۰۱۳-۲۰۱۴ ۷۴۴ دقیقه
۹ آدریانو رجیناتو کالیاری ۱۹۶۶-۱۹۶۷ ۷۱۲ دقیقه
۱۰ سمیر هندانوویچ اودینزه ۲۰۱۰-۲۰۱۱ ۷۰۴ دقیقه
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات