تیم های زمزم اصفهان و عملیات غیر صنعتی ما هشهر که در جایگاه دوازدهم و چهاردهم جدول قرار گرفته اند به ترتیب ضعیف ‍ترین خط حمله و خط دفاع را از آن خود کرده اند.

به گزارش افکارنیوز ، با شروع تعطیلات نیم فصل لیگ برتر فوتسال فرصتی دست یافت تا به بررسی وضعیت فنی و عملکرد آنها طی ۱۳ هفته گذشته داشته باشیم اما به سبب پیش رو داشتن بازی های معوقه این بررسی را از تیم های قعر جدولی آغاز خواهیم کرد.

عملیات غیر صنعتی ماهشهر

تیم غیر صنعتی ماهشهر با وجود دیگر مدعیان لیگ دسته یکی به جمع برتری ها پیوست، البته حضور ناگهانی آنها در لیگ و عدم برنامه ریزی و هماهنگی های فنی دستاورد خوبی به همراه نداشت تا ماهشهری ها با تکیه بر جایگاه چهاردهم عنوان قعر نشین لیگ برتر را بر دوش بکشند. بی برنامگی ها در لیگ برتر کسب چنین نتایجی را از سوی غیر صنعتی قابل پیش بینی کرده بود. کسب ۴ امتیاز از ۱۳ بازی نیم فصل نخست نشانگر کار دشوار این تیم در ادامه لیگ خواهد بود با توجه به اینکه کسب امتیاز در نیم فصل دوم در نتیجه هماهنگی تیم ها به مراتب دشوار تر خواهد بود اما سیر صعودی این تیم هر چه نا محسوس را نباید نادیده گرفت زیرا گلزنی به ماهشهر ی ها و مقابله با آنها برای رقبا در حال حاضر مشکل تر از هفته های ابتدایی است.

ماهشهری ها در حالی قعر نشینی می کنند که انجام بازی این تیم با شرکت حفاری قطعی شده است تا دیدار معوقه انجام گیرد دریافت ۶۲ گل در نیم فصل نخست عنوان ضعیف ترین خط دفاع لیگ را تاکنون به خود اختصاص داده است به همین ترتیب سرمربی جوان این تیم در صورت علاقه به بقاء در لیگ برتر باید مهمترین مشکل تیم را برطرف نماید و نتایج از دست داده را جبران کند شاید در صورتیکه حواشی موجود این تیم توسط سرمربی کاهش یابد تمرکز فنی ماهشهری ها برای مقابله با رقبا افزایش یابد.

غیر صنعتی ماهشهر تاکنون کسب یک برد و یک تساوی و ۱۰ باخت عملکرد خود در لیگ برتر را به نمایش گذاشته است تا امید دیگر تیم ها را برای بقا در لیگ بیشتر کند.

راه ساری

تیمی که مسئولان و هواداران آن با حضور بدون برنامه و تمرین در لیگ انس گرفته اند این بار در جایگاهی خطرناک تر از گذشته قرار گرفته و در نیم فصل به یکی از گزینه های سقوط تبدیل شده است مشکلات مالی دیرینه و بزرگ راه ساری، حضور نجاریان در سمت های دیگر و مشغله های کاری وی، همچنین جدایی بازیکنانی نظیر لطفی، مرتضوی، احمدی و مصدومیت عظیمایی فاکتور هایی بودند تا راه ساری نیم فصل خوبی را پشت سر گذاشتند.

اما اپیدمی تغییر در کادر فنی امسال نیز راه ساری را رها نکرد تا بسطامی که به سبب شرایط به جوانگرایی روی آورده بود و تاوان آن را نیز پرداخت کرد جایگاه خود را به ناصر صالح بدهد البته حضور ناصر صالح در راه ساری پس از گذشت چند سال عدم فعالیتش در لیگ برتر عملکرد این تیم را بهبود بخشید، به نحوی که تیم های مدعی لیگ در هفته پایانی مقابل شاگردان صالح کار دشواری را در پیش داشتند، در صورتیکه تیم با سابقه راه ساری قصد بقا در جمع برتری ها را داشته باشد از آزمون و خطا های نیم فصل نخست دو مربی به هماهنگی فنی رسیده و استارت قدرتمندی در نیم فصل دوم خواهد زد، البته میزبانی از تیم های مدعی فرش آرا شهید منصوری دو هفته ابتدایی نیم فصل دوم فرصت مناسبی برای بازگشت به مکان قابل قبولی از جدول رده بندی لیگ برتر برای راه ساری خواهد بود.

راه ساری نیم فصل را با یک برد، دو مساوی و ۱۰ باخت، با ۳۲ گل زده و ۵۴ گل خورده به پایان رساند تا در رده ی سیزدهم جدول قرار گیرد.

زمزم اصفهان

تیمی که سال گذشته با نام گیتی پسند نوین اصفهان مجوز حضور در لیگ برتر را گرفت فصل جدید را با نام زمزم آغاز کرد به جهت بی تجربگی در لیگ برتر در نیم فصل به مقامی بهتر از دوازدهمی دست نیافت.

حضور محمدی مربی سال گذشته تیم در کادر فنی اکثر بازیکنان در تیم باعث هماهنگی فنی زودهنگام زمزم شد اما تمام این فاکتور ها باعث شد تیم اصفهانی از قعر جدول نجات یابد.
البته کار محمدی در تیم زمزم با کسب ۴ امتیاز خاتمه یافت تا مسئولان این باشگاه حسین افضلی را جایگزین وی کنند تلاش سر مربی تازه وارد تیم اصفهانی نیز به کسب ۴ امتیاز دیگر انجامید تا زمزم کار خود در نیم فصل را با ۸ امتیاز به پایان برساند.

با توجه به رقابت های دشوار زمزم با تیم های گیتی پسند، منصوری، حفاری و دبیری در اوایل نیم فصل با وجود کسب امتیاز های مساوی توسط دو سر مربی، کارنامه محمدی را می توان بهتر ارزیابی کرد زیرا افضلی زمانی هدایت را به دست گرفت که بازیکنان هماهنگ تر با رقبای ضعیف تری رو به رو بودند البته حضور محمدی و افضلی در نیم فصل دوم روی نیمکت و جذب مهره برای تقویت تیم امید روز های روشنی را به نماینده دوم اصفهان در لیگ برتر نشان می دهد این در حالیست که نیم فصل برای زمزم رویارویی با تیم های قدرتمند گیتی پسند و ماهان تندیس را به همراه خواهد داشت که در این موقعیت عملکرد زمزم را می توان بهتر مورد بررسی قرار داد.

لازم به ذکر است که زمزم اصفهان با به ثمر رساندن ۲۱ گل کمترین آمار گل زده بین رقبا را به خود اختصاص داد تا عنوان ضعیف ترین خط حمله را به دوش بکشد.

طی ۱۳ هفته نیم فصل نخست زمزم با ۲ برد، ۲ باخت و ۹ تساوی به کار خود پایان داد.

شهرداری ساوه

با وجود اینکه تیم شهرداری ساوه از زمان حضورش در لیگ برتر جزو مدعیان نبوده و همیشه سعی در کسب بهترین جایگاه را داشته است اما تکیه بر مقام یازدهم در این فصل به موجب حاشیه های مربوط به تغییرات کادر فنی پیش از آغاز رقابت ها، نگرانی هواداران پرشور این شهر را در پی داشته است.

ابطحی که از زمان حضورش در این تیم با ایده جوانگرایی و بومی سازی فعالیت خود را آغاز کرد تاکنون نتایج مطلوبی کسب نکرده تا کادر فنی و جوانان شهرداری ساوه دستخوش نوسانات زیادی در نیم فصل نخست باشند. البته ثبات فنی و رفع ضعف های تیم از جمله پاور پلی می تواند کمک بسیاری به این تیم کرده تا در نیم فصل دوم عملکرد بهتری داشته باشند زیرا یکی از مشکلات ساوه ای ها که منجر به شکست سخت شان برابر تأسیسات دریایی تهران شده ضعف دربهره گیری از تاکتیک پاورپلی بود که همین امر موجب شد در رقابت هایی که با اختلاف یک گل از رقیب عقب بودند نتوانند ۵ نفره بازی کنند و حداقل رقابت را به تساوی برسانند که در این خصوص می توان رقابت با گیتی پسند و غیر صنعتی ماهشهر را مثال زد.

البته پایین بودن معدل سنی بازیکنان و کم تجربگی آنها، ابطحی که سالهاست با تیم های مدعی لیگ برتر فعالیت داشته را در شرایط متفاوتی قرار داده تا برای پیشروی در جدول در گام نخست فاکتور تجربه را به تیم تزریق کند و دور از حواشی ساوه را به جایگاه ایده آلی برساند.

شاگردان ابطحی تاکنون با ۲برد، ۳ تساوی و ۸ باخت قادر به کسب ۹ امتیاز شده اند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات