رسول خطیبی پس از شکست خانگی تیمش برابر صبای قم شامگاه روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما در این بازی فوتبال زیبایی بازی کردیم اما سه امتیاز را به تیمی می دهند که از موقعیت های گلزنی اش خوب استفاده کند. متاسفانه ما نتوانستیم فرصت های زیاد گلزنی که داشتیم را تبدیل به گل بکنیم.

به گزارش افکارنیوز ، وی ادامه داد: تیم صبای قم تنها یک موقعیت به دست آورد که آن هم روی اشتباه بازیکن ما به این تیم رسید و تیم حریف از همین یک موقعیت خود توانست به گل رسیده و پیروز شود. من به بازیکنانم گفته بودم با توجه به اینکه شرایط زمین مسابقه و آب و هوای تبریز به سود ما است، بازیکنان صبا اشتباه خواهند کرد و ما باید از آن استفاده کنیم اما این قضیه برعکس شد و ما اشباه کردیم و حریف از آن استفاده کرد.

رسول خطیبی که این بار خودش به جای حسین خطیبی به کنفرانس خبری آمده بود، عنوان کرد: تیم ما جزو تیم هایی است که واقعا فوتبال بازی می کند و شاید اگر یک جدول برای فوتبال زیبا وجود داشته باشد، تیم ما می تواند در بین چهار تیم بالای جدول باشد اما همانطور که گفتم به فوتبال زیبا امتیاز نمی دهند.

وی افزود: با این حال می گویم که ای کاش که فوتبال ما ضعیف بود اما می توانستیم سه امتیاز از این بازی خانگی بگیریم چراکه برد در این بازی برای ما مهم بود و می توانست شرایط ما در جدول لیگ بهتر کند.

سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز یادآور شد: این شکست کار ما را برای ادامه کار سخت تر کرد اما اگر پیروز می شدیم می توانستیم شرایط خود را در جدول بهتر کرده و در هفته های بعدی با امیدواری بیشتری بازی کنیم.

وی در ادامه با انتقاد شدید از کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: متاسفانه در فوتبال ما مربیانی هستند که با داد و بیداد و با کمک مدیرعامل ها می توانند هر حرفی بزنند و آخر سر هم محروم نشوند، آیا ما هم حرف های مثل آنها را بزنیم تبرئه می شویم؟

وی ادامه داد: ای کاش ما هم یک مدیرعاملی داشتیم که داد و بیداد می کرد و در فدراسیون پیش این و آن می رفت، اما مدیرعامل ما آدم با شخصیتی است و می خواهد به باشگاه کمک کند.

خطیبی در این خصوص اظهار داشت: من نمی دانم که چرا هر داور بی تجربه ای را در بازی های تیم گسترش فولاد امتحان می کنند. همین آقای جباری تا حالا در لیگ برتر دو، سه بار سوت زده که می آیند و او را داور بازی ما می کنند. ایمان موسوی را در این بازی سه کارته کرد، خالد شفیعی هم بی جهت کار گرفت اما خطاهای مشابه تیم صبا را داور نادیده می گرفت و کارت نمی داد.

وی افزود: همین نوع قضاوت داور باعث شد تا بازیکنان ما عصبی شده و اشتباه کنند و حریف هم از این عصبانیت ما استفاده کرد و در نیمه دوم به گل رسید. بازیکنان ما پس از هر بازی از داوری گلایه می کنند و من می بینم که آنها درست می گویند.

سرمربی تیم گسترش فولاد تبریز اظهار کرد: در بازی های قبلی ما اشتباهات داوری زیاد بوده و ما هفت فیلم از این اشتباهات تاثیرگذار را که داوران به سود ما پنالتی نگرفته اند، به کمیته داوران فرستاده ایم اما بازهم می بینیم که اشتباه داوری به ضرر ما اتفاق می افتد. ما تنها تیمی هستیم که برای ما پنالتی نگرفته اند و بازیکنان ما می ترسند که در محوطه جریمه حریف دربیل بزنند.

وی گفت: متاسفانه فوتبال ما نتیجه گرایی شده و هر مربی و تیمی به دنبال نتیجه گرفتن است و کسی به فوتبال زیبا اهمیت نمی دهد.

شاگردان رسول خطیبی برای نهمین هفته متوالی از رسیدن به پیروزی بازماندند. این تیم در هفته بیستم برابر تیم پائین جدولی صبای قم تن به شکست خانگی یک بر صفر داد تا با ۲۰ امتیاز در رده یازدهم باقی بماند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات