سپ بلاتر رئیس فیفا همیشه با انواع جنجال ها روبرو بوده اما این بار جنجال ممانعت از انتشار یک کتاب نیز به همه آنها افزوده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، سپ بلاتر این بار از سوی زادگاهش سوئیس به دادگاه فراخوانده شده تا پاسخگوی ممانعت از انتشار کتاب کارتونی شود.

این کتاب که کتابی هجوآمیز به تصویرگری اوله آندرسن، کارتونیست و فوتبالیست سابق دانمارکی است، چهره طنزآمیزی از بلاتر ترسیم کرده است.

به گفته ناظران، بلاتر رئیس فیفا دارای شهرت خوبی است و اگر این کتاب کارتونی منتشر می شد، وی هرگز قادر به ترمیم آسیب آن نمی بود.

در هر حال این چهره ۷۷ ساله تلاش کرد تا جلوی انتشار این کتاب با عنوان «بلاتر کارتون می شود» را بگیرد و با این کار اتفاقا منجر به طرح بیشتر آن شد.

این دادگاه اولین بار در صفحه وبلاگ ورزشی اندرو جنینگز مطرح شد. او نوشت: چندین ماه پیش من به مزیت کارتون پی بردم و فهمدیم که چرا بلاتر از آنها متنفر است.

با این حال این اولین باری نیست که بلاتر برای ممانعت از انتشار یک کتاب راهی دادگاه شده و کتاب جنینگز در سال ۲۰۰۶ با عنوان «نارو زدن! دنیای پنهان فیفا: رشوه، رای ساختگی و جنجال های فروش بلیت» پیش از این یک بار دیگر موضوع چنین دادگاهی شده بود.

در هر حال هارپر کالینز ناشر این کتاب اعلام کرده همه تلاشش را برای انتشار این کتاب به کار می بندد.

سپ بلاتر متولد ۱۹۳۶ اکنون ۷۷ ساله است. او از سال ۱۹۹۸ صندلی ریاست فدراسیون جهانی فوتبال را در اختیار دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات