نلو وینگادا با اعلام این که هنوز با فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم امید به توافق نهایی نرسیده است، معتقد است ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ نتایج خوبی را کسب خواهد کرد و نماینده شایسته ای برای قاره آسیا خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، نلو وینگادا، سرمربی پرتغالی سابق پرسپولیس گفته می شود با مسئولان فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی امید ایران به توافق رسیده است.

نلو وینگادا اعلام کرد هنوز توافقی با فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی امید ایران نداشته است.

* آیا توافقی با فدراسیون فوتبال ایران برای هدایت تیم ملی المپیک ایران داشته اید؟


- هنوز توافقی با فدراسیون فوتبال ایران صورت نگرفته است. البته باید بگویم که صحبت های در این خصوص با من شده است، اما هنوز تا الان هیچ چیز مشخص نیست. من در سال ۲۰۰۹ در تیم پرسپولیس مربیگری کرده ام و تیم خوبی هم داشتم، اما شرایط داخل باشگاه اجازه نداد تا بتوانم در این تیم به موفقیت برسم، زیرا پرسپولیس باشگاه بزرگی بود و باید در این تیم به موفقیت می رسیدیم. خب پرسپولیس تیم بسیار بزرگ و پرطرفداری است. این را هم باید بگویم که آرزوی هر مربی است که در ایران مربیگری کند، اما تا الان هنوز توافق قطعی با فدراسیون فوتبال ایران نداشتم.

* آیا کارلوس کی روش تاثیری در آمدن شما به ایران داشته است؟


- ببینید کی روش یکی از مربیان پرتغالی است که من خودم به کار او علاقمند هستم. او کسی است که در فوتبال پرتغال بسیار شناخته شده است. اما من قبل از این که کارلوس کی روش به فوتبال ایران بیاید در ایران مربیگری کرده ام و مردم نیز رابطه خوبی با من داشتند. هر زمان که به خیابان ها می رفتم آنها به من ابراز احساسات می کردند. من در کشورهای مختلفی در آسیا از جمله کره جنوبی، چین، قطر، عربستان مربیگری کرده ام و برای من مهم است که بتوانم در کشوری که هستم مفید واقع شوم. تصمیمم برای حضور در یک کشور به عنوان مربی کاملا مساله ای شخصی است و به مسائل دیگری فکر نمی کنم. من ایران را می شناسم. با مردم آن آشنا هستم، هم چنین چند ماه قبل در کنار کارلوس کی روش در تیم ملی ایران یک همکاری کوچکی قبل از بازی با قطر داشتم. البته آن همکاری آنجا تمام شد، زیرا من باید بلافاصله پس از آن درگیر مسائل شخصی خودم می شدم.

* اکنون که در پرتغال هستید، اخبار فوتبال ایران را دنبال می کنید؟


- بله! من هنوز اخبار فوتبال ایران را دنبال می کنم. می دانم نیم فصل لیگ ایران به پایان رسیده است و پرسپولیس در صدر قرار دارد. آنها امسال تیم خوبی هستند، علاوه بر آن علی دایی، مربی خوبی است که به نظر من می تواند این فصل موفقیت را برای پرسپولیس به ارمغان آورد. در کنار آن رویانیان نیز کمک های زیادی به باشگاه پرسپولیس کرده است.

* نظرتان درباره گروه ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ چیست؟ آیا ایران می تواند از گروهش صعود کند؟


- ایران در گروه سختی قرار گرفته است. خب البته هر بازی در جام جهانی مشکل است. همه تیم هایی که در جام جهانی حضور دارند، تیم های با کیفیتی هستند. آرژانتین تیم بزرگی است، نیجریه هم قهرمان آفریقا است و بوسنی هم تیم شگفتی ساز انتخابی جام جهانی بوده است. نباید فراموش کنیم که اولین بازی ایران در جام جهانی برابر نیجریه اهمیت بسیار زیادی در موفقیت ایران خواهد داشت، اما من مطمئن هستم که ایران با بازیکنان خوبی که در اختیار دارد بازی های خوبی را در جام جهانی از خود به نمایش خواهد گذاشت و نماینده شایسته ای از قاره آسیا در جام جهانی خواهد بود. البته صعود به دور دوم بسیار سخت است. کاری که ایران باید انجام دهد این است که در بازی خود برابر نیجریه نتیجه خوبی کسب کند تا در بازی های بعدی خود راحت تر بازی کند. ایران می تواند شگفتی ساز جام جهانی شود. در هر صورت ایران در گروه سختی قرار گرفته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات