توماس:

کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال آمریکا گفت: تیم ملی ایران یک تیم بزرگ و واقعا قدرتمند است که تسلط زیادی روی بازی دارد.

به گزارش افکارنیوز ، توماس هاف، کاپیتان پیشین تیم ملی والیبال آمریکا که با این تیم به مقام قهرمانی لیگ جهانی و المپیک ۲۰۰۸ رسید، هنوز هم والیبال روز دنیا را به دقت زیر نظر دارد. او دیدگاه های جالبی در مورد قدرت های والیبال جهان و همچنین تیم ملی ایران دارد که روی خروجی سایت فدراسیون جهانی والیبال قرار گرفته است.

تام هاف در این گفت وگو اظهار داشت: من مسابقات جام بزرگ قهرمانان را رقابت هایی برای شروع دوباره تیم ها دیدم. در این مسابقات تیم های روسیه و برزیل نشان دادند همچنان برتر از سایر تیم ها هستند. اگرچه در این دوره از مسابقات هم برزیل به عنوان قهرمانی رسید اما تیم ملی والیبال روسیه جهش عظیمی با تکیه بر بازیکنان جوان و قدرتمندش داشته است. آنها علاوه بر قدرت، اعتماد به نفس و تجربه خوبی هم کسب کرده اند. تیم ملی روسیه آینده بسیار خوبی در پیش دارد.

کاپیتان پیشین تیم ملی آمریکا ادامه داد: تیم های دیگری هم هستند که در این رقابت ها خودی نشان دادند. ایتالیا با کسب عنوان سوم جام بزرگ قهرمانان باز هم به یک حریف جدی در سطح جهان برای هر تیمی تبدیل شده است. تیم ملی آمریکا هم با تغییراتی که داشته سال های خوبی را پیش رو دارد. آنها راه درستی را در پیش گرفته اند ولی هنوز نتیجه نگرفته اند به همین خاطر احتیاج به انرژی و تمرکز دارند.

توماس هاف به ایران هم در صحبت هایش اشاره کرد و گفت: دیگر شگفتی خارق العاده والیبال جهان در حال حاضر، ایران است. آنها فوق العاده هستند و من تعدادی از بازی های شان را از خانه دیدم. تیم ملی ایران یک تیم بزرگ و واقعا قدرتمند است که تسلط زیادی روی بازی دارد. خولیو ولاسکو نیز دریای تجربه است. حضور این تیم تاره وارد و قدرتمند در والیبال جهان یک نقطه قوت برای این ورزش به حساب می آید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات