مربی پیشین تیم فوتبال منچستریونایتد گفته که موفقیت" کریستیانو رونالدو" هرگز موجب شگفتی وی نیست و انتظار دارد این بازیکن در جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

به گزارش افکارنیوز ، " کارلوس کی روش" گفت مقدر شده که" کریستیانو رونالدو" از سنین کودکی به عنوان یکی از برترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان تبدیل شود.

کی روش که در حال حاضر هدایت تیم ملی ایران را بر عهده دارد، طی سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ مربی رونالدو در تیم ملی پرتغال بود، ضمن اینکه در دو مقطع به عنوان دستیار" سرآلکس فرگوسن" در منچستریونایتد با این مهاجم کار کرده است.

این مربی ۶۰ ساله گفته شکی ندارد که این مهاجم، خود را به عنوان یک بازیکن بزرگ تثبیت می کند. وی رونالدو را به" مایکل جردن" که به عنوان برترین بازیکن تاریخ بسکتبال شناخته می شود، تشبیه کرده است.

کی روش گفت: رونالدو کامل ترین بازیکنی است که من مربیگری وی را در اختیار داشته ام. به لحاظ آمادگی بدنی، توانایی، تکنیک و تاکتیک، او بهترین است. یک روز که یادم نمی آید، کی بود در منچستر به او گفتم که روزی" مایکل جردن" فوتبال خواهد شد.

وی افزود: رونالدو در دو سال گذشت رشد بسیاری کرده اما او همه چیز داشت. او کمی از رونالدوی برزیلی و کمی از فیگو دارد. وی از سرعت و قدرت سرزنی بالایی برخوردار است. این بازیکن در شوتزنی با هر دو پا فوق العاده است، ضربات کاشته خوبی می زند، خوب دریبل می زند و از توان پاس دهی خوبی برخوردار است.

کی روش در ادامه به رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل اشاره کرد و گفت انتظار دارد این بازیکن که در ۲۳ دیدار این فصل ۲۹ گل برای رئال مادرید به ثمر رسانده، عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

سرمربی تیم ملی ایران گفت: فکر می کنم او در حال حاضر بالغ تر و باتجربه تر است. چهار سال در دوران بازیگری یک بازیکن فوتبال، زمان زیادی محسوب می شود و تفاوت بسیاری در وی ایجاد خواهد کرد. این دوره از رقابتهای جام جهانی برای رونالدو سومین دوره خواهد بود بنابراین او قادر خواهد بود که راحت تر بازی کند.

تیم ملی پرتغال در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با آلمان، غنا و آمریکا در گروه G همگروه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات