جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در راه است و ناشناخته بودن سرزمین پهناور برزیل هواداران فوتبال را که قصد سفر به این کشور را دارند اندکی سردرگم کرده. در اینجا قصد داریم تا شما را با اطلاعات ضروری که برای سفر به برزیل نیاز دارید اشنا کنیم.

به گزارش افکارنیوز ، توپ اغاز سال جدید میلادی که شلیک شود علاقه مندان فوتبال در سرتاسر دنیا تقویم خود را برای رسیدن به ۱۲ ژوئن علامت گذاری می کنند تا سوت اغاز بیستمین دوره رقابت های جام جهانی نواخته شود. جام جهانی که این بار کشوری که در جهان به فوتبال شناخته می شود برگزار می شود. بیشتر علاقه مندان فوتبال در جهان می‎بایست تابستان بعد سفر دور درازی را به مقصد قلب آمریکای جنوبی انجام دهند تا شاهد گردهمایی ۳۲ تیم فوتبال جهان باشند.

 حضور تیم ملی فوتبال ایران در جمع سی و دو تیم حاضر در جام جهانی شوری در میان فوتبالدوستان ایرانی پدید آورده و چه آنهایی که قصد سفر به برزیل را دارند و چه آنهایی از خانه های خود این مسابقات را دنبال می کنند با علاقه خاصی اخبار فوتبال ایران و جهان را دنبال می کنند تا از کیفیت مسابقات جام جهانی بیستم اگاه شوند.

حجم علاقه مردم به حدی بوده که فدراسیون فوتبال در هفته گذشته اطلاعیه ای صادر کرد و در خصوص سفر برزیل و استفاده از آژانس های مسافرتی که این روزها بازار تبلیغات برزیلش گرم است تذکر داده است. از سوی دیگر برزیل کشوری است که مانند همسایگانش به خشونت کم و بیش شهره است. درگیری ماه قبل دو تماشاگر در جریان لیگ این کشور که پلیس را مجبور به شلیک گلوله در جریان بازی کرد در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشت و بسیاری را از سفر به برزیل منصرف کرده بود.

با همه این ها جاذبه های جام جهانی و دیدنی های برزیل چنان است که هر علاقه مندی را به سفر به این کشور مجاب کند. در گزارشی که در پیش رو خواهید خواند اطلاعات خواندنی را در خصوص سفر به برزیل، بازی های ایران، شهرهایی که ایرانی ها در جریان بازی های ایران با آن ها سروکار دارند و اطلاعات جانبی دیگر در خصوص سفر به برزیل را برای شما گرد آوری کرده ایم.

پخش تلویزیونی

ساعت بازی های پخش جام جهانی ۲۰۱۴ به گونه ای خواهد بود که باید برای تماشای آن تا پاسی از شب بیدار بمانیم. بازی های مرحله گروهی جام جهانی در ساعت های ۲۲: ۳۰ شب ۱: ۳۰ صبح ۲: ۳۰ صبح و ۴: ۳۰ صبح به وقت ایران برگزار خواهد شد. یک بازی مرحله گروهی (بازی تیم سید ۳ گروه چهار و تیم سید ۴ گروه چهار) در ساعت ۷: ۳۰ صبح برگزار خواهد شد.

بازی های مرحله دوم جام جهانی ۲۰۱۴ در ساعت های ۲۲: ۳۰ شب و ۲: ۳۰ بامداد به وقت ایران، بازی های مرحله یک چهارم نهایی در ساعت ۲۲: ۳۰ و ۲: ۳۰ بامداد به وقت ایران، مرحله نیمه نهایی در ساعت ۲: ۳۰ بامداد و بازی فینال در ساعت ۱: ۳۰ بامداد به وقت ایران برگزار خواهد شد. جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از پنجشنبه ۱۲ ژوئن در سائوپائولو آغاز خواهد شد.

مرحله گروهی جام جهانی تا ۲۷ ژوئن ادامه خواهد داشت. دور دوم جام جهانی از ۲۸ ژوئن تا یک جولای برگزار خواهدشد، یعنی هر روز دو دیدار برگزار می شود. رقابت های یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ روزهای چهارم و پنجم جولای و مرحله نیمه نهایی در روزهای هشتم و نهم جولای برگزار خواهد شد و دیدار فینال جام جهانی ۲۰۱۴ نیز ۱۳ جولای در ورزشگاه افسانه ای ماراکانا برگزار خواهد شد.

آیا برزیل امن است؟

درصد جرم در کشور میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ یکی از عوامل نگرانی برای هوادارانی است که برای دیدن بازی ها به برزیل سفر خواهند کرد. سرقت مسلحانه در ریودوژانیرو و دیگر شهرهای محروم برزیل عادی است. البته وزارت امور خارجه برزیل تضمین کرده است که با افزایش نیروهای امنیتی مشکلی برای علاقه مندان به فوتبال وجود نخواهد داشت. در خلال جام کنفدراسیون ها اعتراض مردم برزیل به هزینه بالایی که دولت برزیل برای برگزاری جام جهانی پرداخته بازتاب گسترده ای داشت.

حتی نتایج خوب برزیل نیز در جام کنفدراسیون ها باعث نشد تا اعتراض های مردم برزیل خاموش شود. در طول چند ماه گذشته اعتراض شدید مردم برزیل در شهرهای سائوپولو – ریودوژانیرو و فورتالزا باعث شده است تا بار دیگر نگرانی های زیادی در بین مسئولان برزیلی برای برقراری امنیت در طول جام جهانی به وجود آید. فاصله زیاد شهرهای میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ با یکدیگر یکی دیگر از عوامل ایجاد نگرانی و سختی برای هواداران فوتبال و تماشاگران کشورهای اروپایی خواهد بود که به این فاصله مسافت عادت ندارند.

برای مثال شهر ریو را در نظر بگیرید. از این شهر تا پورتو آلگره ۱۵۸۵ کیلومتر فاصله است. همچنین از شهر ریو تا سائوپائولو ۴۴۴ کیلومتر و در پایان از شهر ریو تا فورتالزا ۲۶۱۸ کیلومتر فاصله است. علاوه بر مشکل مسافت باید به هزینه های سرسام آور در کشور برزیل نیز اشاره کرد. یک هتل سه ستاره در برزیل به طور تقریبی هر شب یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هزینه خواهد داشت و با توجه به اینکه مرحله گروهی جام جهانی ۱۲ روز طول خواهد کشید هزینه ای که یک هوادار فقط برای یک هتل باید پرداخت کند بیش از ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

هزینه بلیت چقدر خواهد بود؟

برای گرفتن بلیت جام جهانی ۲ راه وجود دارد. ۱- بلیت های تیمی ۲- بلیت های گروهی. بلیت های تیمی بلیت هایی هستند که هواداران فوتبال بلیت های یک تیم خاص در یک تورنمنت را خریداری می کنند و راه دوم بلیت گروهی است که در آن هواداران فوتبال بلیت های یک مرحله خاص گروهی، حذفی، نیمه نهایی یا فینال را خریداری می کنند.

اگر می خواهید هر ۳ دیدار تیم ملی ایران را در جام جهانی آن هم در بهترین قسمت ورزشگاه ببینید باید یک میلیون و ۸۰۰ هزارتومان پرداخت کنید. البته برای قسمت های متوسط یک میلیون و سیصد هزار تومان و ارزان ترین آن نیز نهصد هزار تومان خواهد بود.

اما اگر دوست دارید که برای دیدن بازی های تیم های مختلف به جام جهانی بروید و از این رویداد بزرگ لذت ببرید قیمت ها به شرح زیر است:

قیمت بلیت های دیدار افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱۴ که بین برزیل و یک تیم که هنوز مشخص نشده بین ۶۶۰ هزار تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان است. قیمت بلیت ها در مرحله گروهی کاهش خواهد داشت. ارزان ترین بلیت در مرحله گروهی ۲۷۰ هزار تومان است.

برای هوادارانی که می خواهند بازی های مرحله دوم را از نزدیک تماشا کنند قیمت بلیت ها از (۳۳۰ هزار تومان تا ۶۶۰ هزار تومان) یک چهارم نهایی (۴۹۰ هزار تومان تا ۹۹۰ هزار تومان) نیمه نهایی (۸۲۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان) و دیدار فینال (یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان) خواهد بود. البته در صورتی که این بلیت ها به بازار سیاه برسد قطعا تا چند برابر خرید و فروش خواهد شد.

اولین مرحله خرید اینترنتی بلیت های جام جهانی از ۵ نوامبر تا ۲۸ نوامبر طول کشید. زمان های دیگر برای خرید بلیت های جام جهانی از ۸ دسامبر تا ۳۰ ژانویه، ۲۸ فوریه تا یک آوریل و آخرین مرحله خرید اینترنتی بلیت های جام جهانی از ۵ آوریل شروع خواهد شد و تا ۱۳ جولای ادامه خواهد داشت.

آب و هوا چطور خواهد بود؟

برزیل پنجمین کشور بزرگ دنیاست که ۳ منطقه آب و هوایی متفاوت دارد. به همین خاطر شرایط آب و هوایی در کشور برزیل به اینکه قرار است در کدام شهر تیمتان بازی کند بستگی دارد. در نظر بگیرید بین بواویستا در شمال برزیل با پورتو آلگره در جنوب ۳ هزار مایل فاصله است و طبیعی است که در کشور برزیل شاهد آب و هوا و اقلیم گوناگون باشیم. جام جهانی در فصل زمستان در برزیل برگزار خواهد شد و به همین خاطر رطوبت هوا یک عامل اصلی برای تیم های شرکت کننده در جام جهانی خواهد بود.

معرفی ورزشگاه های میزبان ایران در جام جهانیتیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ در گروه ۶ جام جهانی در کنار آرژانتین، نیجریه و بوسنی قرار گرفته است.

در زیر با ورزشگاه های ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ آشنا می شویم.

ایران – نیجریه دوشنبه ۲۶ خرداد ورزشگاه آره نا بائیکسادا شهر کوریتیبا

ایران – آرژانتین شنبه یکم تیر ورزشگاه مینه رائو شهر بلوهوریزنته

ایران – بوسنی چهارشنبه ۴ تیر ورزشگاه فونته نووا شهر سالوادور

سالوادور

مرکز: باهیا
ورزشگاه: فونته نوا
ظرفیت ورزشگاه: ۵۲ هزارنفر
تعداد بازی در این ورزشگاه: ۶ بازی
آب و هوا: استوایی باران خیز
دمای هوا در زمان جام جهانی: ۲۶ درجه سانتیگراد


ویژگی بارز: اولین پایتخت برزیل، سالوادور به خاطر موزیک و غذا در برزیل بسیار معروف است. هر دوی اینها از تجارت بردگان از آفریقا تاثیر گرفته اند.

مشخصات عمومی: شهری در شرق برزیل و مرکز ایالت باهایا، همان شهری که قرعه کشی جام جهانی در آن برگزار شد. معنای نامش نجات بخش است و در گذشته شهری مقدس برای برزیلی ها محسوب می شد. این شهر ساحلی کانونی برای فستیوال ها و کارناوال های شادمانی در برزیل است. سالوادور سومین شهر پر جمعیت برزیل بعد از ریو و سائوپائولو است. غذا، موسیقی و معماری، این ۳ در سالوادور اصل هستند.


پلورینهو مرکز تاریخی سالوادور بجا مانده از ترکیب فرهنگی استعمارگران پرتغالی و مهاجران آفریقایی از جمله بناهای مورد توجه شهر است که در یونسکو نیز ثبت شده است. سالوادور در ساحل اقیانوس اطلس بعنوان یکی از بنادر صادراتی مهم برزیل محسوب شده و البته اقتصاد آن برمبنای کشاورزی و صنعت هم استوار است. سالوادور به دلیل موقعیت استراتژیک در نبردهای استعماری میان پرتغال و هلند بسیار اهمیت داشته و نخستین پایتخت برزیل بوده که با انتخاب شهر ریودوژانیرو به پایتختی از اهمیت آن کاسته شد. این شهر یکی از مراکز توریستی برزیل به شمار می آید.

آب و هوا: نزدیکی به خط استوا و ساحل گرما و درجه شرجی هوا را در این شهر بالاتر از ۲ شهر دیگر میزبان دیدارهای ایران قرار داده و بیشترین درجه گرمای هوا در ماه ژوئن ۳۲ درجه و کمترین دما ۲۵ درجه است. میزان بارش ۹.۸۹۸ اینچ و رطوبت هوا ۸۰ درصد است.

جاذبه های دیدنی: خط ساحلی سالوادور مرکزی برای انجام انواع ورزش های آبی و غواصی است و هتل های این شهر هم با توجه به توریستی بودنش بسیار اهمیت دارند. داس نامورادوس و کوستا آزول ۲ پارک جنگلی با زمین های ورزشی و آمفی تئاتر از جمله مراکز تفریحی این شهر است. چندین پارک، موزه و سد بعنوان نقاط دلپذیر سالوادور شناخته می شود.

باهایا و ویتوریا ۲ تیم اصلی سالوادور هستند و دوومیدانی و گلف از جمله دیگر رشته های مورد توجه در این شهر است. طبیعی است که این شهر کانونی برای ورزش های آبی هم باشد.ورزشگاه: فونته نووا یکی از تازه تاسیس ترین ورزشگاه در این کشور است که از سال ۲۰۱۳ افتتاح شده و تحت مالکیت دولت قرار دارد. این مجموعه میزبان مسابقات جام کنفدراسیون ها بوده و ۵۵ هزار نفر گنجایش دارد.


فرودگاه: ادواردو ماگالهایوس نام فرودگاه بین المللی این شهر است.


کوریتیبا

مرکز: پارانا
ورزشگاه: آره نا بائیکسادا
ظرفیت ورزشگاه: ۴۱ هزار نفر
تعداد بازی در این ورزشگاه: ۴ بازی
آب و هوا: نیمه گرمسیری
دمای هوا در زمان جام جهانی: ۱۸ درجه سانتیگراد


ویژگی بارز: این شهر زمانی هدف استثمارگران اروپایی بود. هنوز هم جمعیت بالایی اروپایی به خصوص از ریشه آلمانی در این شهر زندگی می کنند.


مشخصات عمومی: مرکز ایالت پارانا برزیل، هفتمین شهر از نظر جمعیتی در برزیل که بعنوان یک مرکز فرهنگی و سیاسی در آمریکای لاتین محسوب می شود. یکی از شهرهای مهم در مبارزات ضد استعماری برابر پرتغالی ها که با جدا شدن از بخش جنوبی ایالت سائوپائولو و تشکیل ایالت پارانا هویت جدیدی یافته است.

این شهر ۹۳۲ متر از دریا ارتفاع دارد و کشاورزی و تجارت حیوانات اهلی و دامی در توسعه اقتصادی آن نقش ایفا می کند. از قرن ۱۹ به بعد ورود مهاجران آلمانی، ایتالیایی و در ادامه لهستانی و اوکراینی در بازتولید فرهنگی جدید این شهر تاثیر گذاشته است هر چند اکنون بیشتر مهاجران به این شهر آسیایی و از آمریکای لاتین هستند. این شهر در سال ۲۰۱۰ جایزه توسعه پایدار شهری در جهان را کسب کرده است.

آب و هوا: نزدیکی به دریا آب و هوای معتدل دریایی را در این منطقه رقم زده و البته بودن در فلات سبب شده مردم این شهر آب و هوای کوهستانی گرمسیری را هم تجربه کنند. در مجموع هوای کورتیبا در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی معتدل و مطلوب است.

بیشترین درجه گرمای هوای کوریتیبا در ماه ژوئن ۳۰ درجه سانتیگراد و حداقل دمای آن ۱۸.۳ درجه سانتیگراد است. میانگین بارندگی کوریتیبا در ماه ژوئن ۹۸.۱ اینچ و رطوبت آن ۷۹ درصد خواهد بود. پوشش گیاهی و جنگلی همچنین تپه های سنگی از جمله ویژگی های طبیعی کورتیبا محسوب می شود.

جاذبه های توریستی: جنگل آلمان و ایتالیا به احترام مهاجران این دو کشور و محل برگزاری فستیوال های محلی، میدان احترام به مهاجران ژاپنی و پارک تانگویا از عمده نقاط توریستی کوریتیبا است.


ورزشگاه بایکسادا: ورزشگاهی که ایران نخستین بازی خود در جام جهانی را مقابل نیجریه برگزار خواهد کرد با نام اولیه ورزشگاه خواکیم آمریکو گیمارش بر روی انبار ارتش برزیل بنا شده و یکبار در سال ۱۹۷۰ تعطیل شده و بازگشایی آن در سال ۱۹۹۹ رخ داده است. ظرفیت این ورزشگاه ۴۴ هزار نفر است و به غیر از بازی ایران و نیجریه، میزبان دیدار هندوراس و اکوادور، اسپانیا و استرالیا و روسیه با الجزایر در مرحله گروهی خواهد بود.


فرودگاه: با نام آفونسو پنا که فرودگاهی بین المللی است و به سائوپائولو محل کمپ تیم ملی فوتبال، بلوهوریزونته و سالوادور محل برگزاری ۲ دیدار دیگر تیم ملی فوتبال پرواز مستقیم دارد.بلوهوریزنته

مرکز: میناس گرایس
ورزشگاه: مینه رائو
ظرفیت: ۶۵ هزار نفر
بازی در این ورزشگاه: ۶ بازی
آب و هوا: گرمسیری
دمای این شهر در زمان جام جهانی: ۲۵ درجه سانتیگراد


ویژگی بارز: این شهر مرکز کلوپ های شبانه و کیوسک های فروش نوشیدنی های مختلف است که باعث شده لقب این شهر capital pub باشد.

مشخصات عمومی: مرکز و بزرگترین شهر ایالت میناس گرایس در جنوب شرقی برزیل که نام آن به معنای افق زیباست. این منطقه در قرون گذشته سرزمین مورد علاقه جستجوگران طلا بوده است. ششمین شهر برزیل و سومین شهر از نظر تراکم شهری محسوب می شود و از قرن ۱۸ برای خود هویت مستقلی پیدا کرده است.

معماری این شهر تلفیقی از بناهای کلاسیک و مدرن است و برخی بناها در این شهر الهام گرفته از شهر واشنگتن هستند. چندین پارک بزرگ در اطراف بلو هوریزونته وجود دارد. پوشش گیاهی گسترده و تنوع حیوانات مختلف از دیگر ویژگی های این شهر است. بلوهوریزونته در فاصله ۳۰۰ کیلومتری دریا قرار دارد.


آب و هوا: قرار گرفتن در منطقه حاره ای تابستان هایی گرم، پاییزی بارانی و زمستانی سرد و خشک را برای این منطقه رقم زده است. بیشترین دمای هوا بلوهوریزونته در ماه ژوئن ۳۰ درجه سانتیگراد و حداقل دما ۲۵ درجه است. رطوبت این شهر در ژوئن ۱۴.۱ اینچ و هوای این ماه در بلوهوریزونته آفتابی است.

جاذبه ها: موسیقی، غذاهای مختلف و موزه و تئاتر سرگرمی اصلی مردم این شهر است و به همین دلیل جاذبه های دیدنی شهر بیشتر شامل موزه و سالن های تئاتر است. موزه هنر و موزه تاریخ طبیعی تنها دو نمونه از چندین نمونه از این بناهاست. باغ های گیاه شناسی نیز بخش دیدنی دیگر در شهر است.


آمه ریکا، کروزیرو و آتلتیکو مینیرو ۳ تیم سرشناس این شهر هستند. فوتبال و والیبال پر بیننده ترین مسابقات ورزشی در بلو هوریزونته هستند.

ورزشگاه: مینیرو که محل برگزاری دیدارهای خانگی آتلتیکو مینیرو است. این ورزرشگاه در سال ۱۹۵۹ تاسیس و در سال ۱۹۶۵ بازگشایی شده است. گنجایش این ورزشگاه ۶۴ هزار نفر است. این مجموعه در سال ۲۰۱۳ نیز میزبان دیدارهای جام کنفدراسیون ها بوده است. به غیر از دیدار آرژانتین و ایران، دیدارهای کلمبیا و یونان، بلژیک و الجزایر، کاستاریکا با انگلستان و یک دیدار مرحله یک هشتم و یک دیدار نیمه نهایی جام جهانی در این ورزشگاه برگزار خواهد شد.


فرودگاه: این شهر سه فرودگاه دارد که در میان آنها تانسردو نه وس فرودگاه بین المللی بلوهوریزونته است که همانند فرودگاه کوریتیبا به سایر شهرها نیز پرواز دارد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات