سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران بر این باور است که سرنوشت رونالدو، تبدیل شدن به مایکل جردن دنیای فوتبال از سنین جوانی است.

به گزارش افکارنیوز ، کارلوس کی روش که اکنون هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در دست دارد در زمان سرمربیگری تیم ملی پرتغال از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ هدایت رونالدو را بر عهده داشت و سوپراستار رئال مادرید را به کاپیتان تیم ملی کشورش در سن ۲۳ سالگی تبدیل کرد.

سرمربی ۶۰ ساله همچنین در دوران حضورش در منچستریونایتد به عنوان دستیار الکس فرگوسن نیز با رونالدو کار می کرد. وی که زمانی که رونالدو در سال ۲۰۰۳ از اسپورتینگ لیسبون به منچستریونایتد آمد، در اولدترافورد حضور داشت، شک نداشت که این بازیکن خودش را به یکی از بزرگان دنیای مدرن فوتبال تبدیل خواهد کرد و او را به جردن، اسطوره شیکاگو بولز تشبیه کرد که بهترین بسکتبالیست تاریخ خودش شناخته می شود.

کی روش اظهار داشت: رونالدو کامل ترین بازیکن از لحاظ آمادگی، توانایی، تکنیکی و تاکتیکی است که تاکنون در زندگی هدایتش را بر عهده داشته ام. می توانم پیشرفت بسیار زیاد رونالدو در دو سال گذشته را ببینم اما او پیش از آن هم همه چیز داشت.

وی ادامه داد: او کمی از ویژگی های سرعتی رونالدو (برزیلی) و فیگو را داشت. رونالدو در شوت زنی با هر دوپایش، ضربات آزاد، دربیل کردن و پاس کاری فوق العاده است. یک روز در یونایتد که تاریخ دقیقش را به یاد نمی آورم، گفتم که او مایکل جردن فوتبال خواهد شد.

کی روش که ایران را برای چهارمین بار به رقابت های جام جهانی رسانده است، در سال ۲۰۱۰ در جام جهانی هدایت تیم ملی پرتغال را در دست داشت که این تیم در مرحله یک هشتم مقابل اسپانیای قهرمان حذف شد. به هر حال وی انتظار دارد که بازیکن پرتغالی که در ۲۳ بازی ۲۹ گل برای رئال زده است؛ تأثیر زیادی برای تیمش در برزیل ۲۰۱۴ داشته باشد.

سرمربی تیم ملی ایران خاطرنشان کرد: فکر می کنم او اکنون بالغ و باتجربه تر شده است. ۴ سال در دوران فوتبالی یک بازیکن بسیار زیاد است و او اکنون تفاوت فراوانی با آن سال ها دارد.

وی افزود: فکر می کنم این سومین حضور کریس رونالدو در جام جهانی باشد بنابراین خیلی راحت تر می تواند عملکردش را مدیریت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات