سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان در تشریح برنامه های آماده سازی تیمش علاوه بر حضور در تورنمنت روسیه، از برنامه ریزی برای بازی با تیم های مجارستان و امارات، اردوی تدارکاتی در آلمان و همچنین برگزاری تورنمنت چهارجانبه با حضور ایران، ایتالیا، روسیه و اوکراین در تهران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی دوستی مهر درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال جوانان ایران اظهار کرد: تمرین ها منظم پیش می رود و ما اردوی خوبی را هم در بابلسر برگزار کردیم. در آنجا سه مسابقه دوستانه انجام دادیم که برای تیم جوانان بسیار مفید بود.

** در شمال با تیم های بزرگسالان گردن کلفتی روبرو شدیم


وی افزود: تیم جوانان در این اردو به ترتیب با تیم های سایپای شمال، منتخب بابل که چکیده بازیکنان لیگ یک آن ها بود و همین طور تیم شهرداری ساری بازی کرد. هر سه تیم، بزرگسال بودند که جدا از نتایجی که به دست آمد، این حریفان گردن کلفت به افزایش تجربه بازیکنان ما کمک زیادی کردند. تنه به تنه شدن بازیکنان جوانان با بازیکنان بزرگسالان برای ما خیلی سودمند است.

** نسبت به اردوی ایتالیا از نظر فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی رشد کردیم


سرمربی تیم جوانان در پاسخ به اینکه این تیم از اردوی ایتالیا تاکنون چقدر پیشرفت کرده است، گفت: همان طور که می دانید یک سری از بازیکنان ما درگیر مسابقه های لیگ برتر هستند و اردوهای ما با تمامی نفراتی که برای تیم جوانان مد نظر داریم تشکیل نمی شود. اما مطمئن باشید یک بازیکن جوان که در حقیقت یک دانش آموز در تیم ماست، هر هفته مطالب جدید یاد می گیرد. ما خیلی با بازیکنان کار کردیم و می بینیم آن ها اردو به اردو بهتر می شوند. این شرایط در تمام خطوط تیم وجود دارد. بازیکنان ما از نظر فیزیکی، تکنیکی و تاکتیکی هم ارتقا یافته اند. امیدواریم اردوها و بازی های تدارکاتی بعدی، بویژه آن هایی که در خارج از کشور هستند، بتوانند ما را به تیم ایده آلی برسانند.

** حضور در تورنمنت روسیه همواره به تیم های ملی ما کمک کرد


دوستی مهر در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه اردوهای خارجی تیم جوانان، گفت: پس از اردوی بابلسر بازیکنان تا دوشنبه استراحت می کنند. تمرین های ما از سه شنبه آغاز می شود و تیم جوانان بامداد پنجشنبه عازم روسیه خواهد شد تا با حضور ۱۴ تیم اروپایی و تیم ژاپن، در تورنمنت سنت پترزبورگ که به جام جهانی کوچک معروف است شرکت کند. تیم ایران با تیم های فنلاند، اسلواکی و بلاروس هم گروه است. در این تورنمنت تیم های قدرتمندی چون اوکراین، روسیه و ایتالیا هم حاضر هستند. ما در سال های گذشته به تورنمنت سنت پترزبورگ رفته ایم و می دانیم با چه کیفیت و تدارکات عظیمی برگزار می شود. هر ساله تیم های ایران، با حضور در این تورنمنت به تجربه و آمادگی بسیار زیادی می رسند.

** بهمن ماه با تیم ملی مجارستان یا قطر بازی می کنیم


وی از احتمال بازی تدارکاتی با تیم ملی مجارستان یا قطر در بهمن ماه خبر داد و به ایسنا گفت: طبق برنامه ای که به فدراسیون داده بودیم درخواست کردیم در بهمن ماه دو بازی تدارکاتی با تیم ملی ژاپن و کره جنوبی برگزار کنیم. بازی با ژاپن منتفی شد و کره هم هنوز پاسخی نداده لذا پس از رایزنی های انجام شده به احتمال فراوان با تیم ملی مجارستان بازی خواهیم کرد. اگر آن مسابقه هم منتفی شود، با تیم قطر مسابقه می دهیم. اینکه این بازی ها در ایران یا کشورهای آن ها باشد هنوز مشخص نیست.

** تورنمنت چهارجانبه با حضور ایران، ایتالیا، روسیه و اوکراین در تهران


سرمربی تیم جوانان همچنین از بازی با تیم ملی ایتالیا در اسفندماه و احتمال برگزاری تورنمنتی چهار جانبه با حضور تیم های اروپایی در همین ماه خبر داد و اظهار کرد: پس از آنکه در ایتالیا با تیم ملی جوانان این کشور بازی کردیم، آن ها از تیم ایران خوش شان آمد و درخواست بازی مجددی این بار در تهران کردند. ۲۰ اسفند تاریخی است که قرار است ایتالیا به تهران بیاید و ما هم تصمیم گرفتیم با تلاش هایی که فدراسیون انجام می دهد و همچنین رایزنی هایی که مهدی مهدوی کیا برای گرفتن اسپانسر دارد، از دو تیم ملی روسیه و اوکراین هم برای حضور در تهران دعوت کنیم تا به همراه ایتالیا، تورنمنت چهار جانبه ای را اسفندماه در کشورمان داشته باشیم.

** فروردین ماه با تیم ملی جوانان و زیر ۲۳ سال امارات بازی می کنیم


وی با بیان اینکه تیم ملی جوانان قصد دارد طبق برنامه هر ماه بازی های تدارکاتی با حریفان خارجی داشته باشد و بر همین اساس، فروردین ماه ۹۳ هم با تیم ملی امارات بازی می کند، به ایسنا گفت: اردوی ما در امارات در دهه دوم فروردین ماه ۹۳ انجام می شود که قرار است با تیم ملی جوانان و تیم ملی زیر ۲۳ سال امارات بازی کنیم. همین طور از فدراسیون درخواست کردیم تا در ماه های بعد از آن اردویی در آلمان داشته باشیم. تا شروع مسابقه های قهرمانی آسیا در میانمار به فراخور شرایط آب و هوایی کشورهای مختلف و با در نظر گرفتن شرایط میانمار، اردوها و بازی های تدارکاتی را با تیم های خارجی خواهیم داشت. از برنامه ریزی و روند پیش بینی شده برای اردوهای تیم جوانان بسیار رضایت دارم و مطمئن هستم تیمی بسیار قدرتمند را خواهیم ساخت.

** تغییر همکارانم در کادر فنی دلیل ضعف مربیان قبلی نیست


دوستی مهر که پس از ۶ سال کار کردن با کادر فنی که در آن مربیانی چون مهدی غفاری، نادر عزت اللهی و مهدی حیدری حضور داشتند، اکنون با مربیان دیگری در تیم جوانان کار می کند، در پاسخ به اینکه فضای کار با کادر جدید نسبت به کادر مربیان قبلی چگونه است، تصریح کرد: من با کادر مربیان قدیم هم روزهای خوبی را داشتم و ما با تلاش دسته جمعی موفقیت های بزرگی به دست آوردیم. در آن کادر هر کسی باید به وظایفش به خوبی عمل می کرد. اما همان طور که می دانید تداخل برنامه های تیم نوجوانان و جوانان باعث این جدایی اجباری شد. در سال های پیش بین اتمام کار تیم نوجوانان و شروع برنامه های تیم جوانان، یک و نیم تا دو ماه فاصله بود و می توانستیم تیم جدیدی را با همان کادر فنی تشکیل دهیم اما در این مقطع زمانی، بازی های مقدماتی جوانان قهرمانی آسیا قبل از جام جهانی نوجوانان برگزار می شد و این الزام را به وجود آورده بود تا کادر فنی تیم جوانان دو سه ماه قبل از جام جهانی نوجوانان تشکیل شده و آن ها بتوانند تمرین هایشان را شروع کنند.

** اگر با تیم نوجوانان به بازی های مقدماتی جوانان می رفتیم ممکن بود صعود نکنیم


وی افزود: اگر ما با تیم نوجوانان در مسابقه های مقدماتی جوانان شرکت می کردیم، احتمال صعود نکردن مان به مرحله نهایی زیاد بود چون تنها یک تیم از گروه بالا می رفت و همان طور که در بازی های کرمان دیدید، تیم عربستان با سرمایه گذاری زیادش تیم گردن کلفتی را ساخته بود. اگر ما صعود نمی کردیم، هم مرحله قهرمانی جوانان آسیا را از دست داده بودیم و هم افت روحیه بازیکنان منجر می شد تا در جام جهانی نوجوانان هم نتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم؛ لذا ریسک نکردیم و یک کادر فنی متفاوت، تیم جدیدی را تشکیل داد و آن ها شروع به کار کردند. می خواهم نتیجه گیری کنم که اگر الان با مربیان قبلی کار نمی کنم دلیلی بر کم ارزش کردن توانایی ها و زحمات آن ها نیست. همه آن ها مربیان شایسته ای هستند. نادر عزت اللهی در تیم نوجوانان مشغول به کار شده و مطمئن هستم مهدی غفاری و مهدی حیدری هم به زودی به دعوت تیم های باشگاهی یا تیم های ملی فعال خواهند شد.

** از مهدوی کیا خواستم کنار فعالیت هایش کنار بازیکنان هم تمرین کند


سرمربی تیم نوجوانان درباره کادر فنی جدیدش هم خاطرنشان کرد: رحیم میرآخوری که احتیاجی به معرفی ندارد و او از مربیان سالم و زحمت کش فوتبال ماست. حاجی پور بازیکن تیم ملی بوده و سال ها به فوتبال این مملکت خدمت کرده است. در کنار آن ها وجود مهدی مهدوی کیا برای ما بسیار ارزشمند است که علاوه بر اینکه مسئولیت های مدیر فنی تیم را انجام داده و در برنامه ریزی ها نقش تاثیرگذاری دارد، بازیکنان هم از تجربیاتش استفاده می کنند. تمرین کردن او کنار بازیکنان باعث افزایش انگیزه جوانان ما شده و از نظر ارتقای شخصیت تیم برای ما بسیار سودمند است. مهدی نسبت به حضوری که در تیم نوجوانان داشت، با توجه به مسوولیتی که اکنون گرفته بسیار فعال تر شده است و من از او خواستم در کنار فعالیت هایش، لخت شود و بازیکنان هم تمرین کند. فرشاد ماجدی هم که چند سال با صمد مرفاوی کار کرده و در بخش آنالیز و تحلیل ها، جزو مربیان به روز ماست. ما خانواده خوبی تشکیل داده ایم و امیدوارم موفق باشیم.

** ۱۷ رزومه از بازیکنان ایرانی شاغل در خارج به دست ما رسید


دوستی مهر که قرار بود از بازیکنان ایرانی شاغل در خارج کشور تست بگیرد و پای آن ها را به تیم جوانان باز کند، از ارسال شدن ۱۷ رزومه به فدراسیون فوتبال خبر داد و به ایسنا گفت: پس از آنکه ما اعلام کردیم درهای تیم جوانان به روی بازیکنان ایرانی خارج از کشور هم باز است، ۱۷ رزومه از بازیکنان مختلف به دست مان رسیده است. بعضی از آن ها عنوان کردند که در تیم های بزرگ اروپایی در رده های سنی مختلف بازی می کنند. بعضا تصاویر دو، سه دقیقه ای از خودشان را هم ارسال کرده اند اما این ها حتی برای شناخت جزئی از این بازیکنان کافی نیست.

وی افزود: ما منتظر هستیم تعداد آن ها به حدود ۲۴ – ۲۵ نفر برسد تا با هماهنگی فدراسیون کمپ دو سه روزه ای را در ایران، آلمان، ترکیه و یا یکی از اردوهای خارجی داشته باشیم و از این بازیکنان تست بگیریم. در حال حاضر قرار است ۲ یا ۳ نفر از آنها به روسیه بیایند در جریان اردوی تیم جوانان مورد ارزیابی قرار گیرند. آن ها باید با بازیکنان کنونی تیم جوانان تنه به تنه شوند تا بتوانیم توانایی هایشان را ارزشیابی کنیم.

** درخواست تیم ملی جوانان از لیگ برتری ها برای بازی تدارکاتی


سرمربی تیم جوانان همچنین با تشکر از باشگاه ها و مربیان تیم های لیگ که کمال همکاری را با تیم جوانان در بحث بازی های تدارکاتی و ارتقای وضعیت بازیکنان دارند، از آن ها خواست تا به منظور بسترسازی برای کسب آمادگی تیم جوانان، شرایطی فراهم آورند تا تیم ملی جوانان بتواند با تیم های بزرگسالان آنها بازی های تدارکاتی داشته باشد.

وی در پایان از هیات فوتبال بابل برای دعوت از تیم ملی جوانان تشکر کرد و گفت: ما اردوی بسیار حرفه ای را در بابلسر داشتیم که تمامی زحمت ها و هزینه های آن برعهده آنها بود و جا دارد از حاج مهدی کردانی که تلاش زیادی برای ایجاد شرایط مناسب تیم جوانان داشت، قدردانی کنم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات