محمد علی آبادی گفت: در کمیته ملی المپیک هیچ یک از اعضا بجز دبیرکل حقوق نمی گیرند و همه افتخاری هستند و هیچ پست و سمتی را هم اشغال نکرده اند.

به گزارش افکارنیوز ، رئیس کمیته ملی المپیک در حاشیه دیدار دوستانه تیم های ملی هندبال ایران و ترکیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمانی یک رییس فدراسیون باید تمام وقت سر کارش باشد یا این که دبیرکل کمیته ملی المپیک باید تمام وقت سر کارش باشد اما سایر اعضای هیات رییسه کمیته ملی المپیک تمام وقت سر کار خود نیستند و فقط باید برای جلسات حضور پیدا کنند. ضمن این که در کمیته ملی المپیک هیچ یک از اعضا بجز دبیرکل حقوق نمی گیرند و همه افتخاری هستند و هیچ پست و سمتی را هم اشغال نکرده اند. بنابراین اعضای هیات اجرایی بجز دبیرکل و شاید خزانه دار می توانند به کار خود ادامه دهند و محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره بالا گرفتن حاشیه ها و هم چنین انتقادهای خسروی وفا از وضعیت مالی کمیته ملی المپیک گفت: خسروی وفا خودش باید پاسخ این حرف ها را بدهد. او یک مشت تهمت ناروا به اعضای کمیته زده است. در واقع از یازده عضو کمیته اجرایی هیچ کس چنین اعتقادی را که خسروی وفا مطرح می کند، ندارد.

در همه بررسی ها فروش ساختمان با دقت کامل انجام شده است. سه بار انجام مزایده و دو بار کارشناسی انجام شده است. خود خسروی وفا هم زیر برگه ها را امضا و مثل بقیه اعضای هیات رییسه آن را تایید کرده است. در بخش فروش هم افشارزاده، دبیرکل و خزانه دار هم زیر نامه ها را امضا کرده اند. افرادی چون ارشدی با ۳۵ سال سابقه کار نظارت داشتند و خود من هم باور دارم که هیچ مشکلی در فروش ساختمان نیست. اینها بحث های انتخاباتی است. ما به چنین رفتارهایی معترض هستیم. البته هنوز شکایت نکرده ایم. البته هیات اجرایی کمیته ملی المپیک این رفتارها را زیر نظر دارد.

علی آبادی بار دیگر تاکید کرد: هیچ یک از بحث های مطرح شده صحت ندارد. خود من با سند و مدرک می خواستم به صدا و سیما بروم و همه چیز را شفاف اعلام کنم اما وقت مناسب به من ندادند. در سایت کمیته المپیک همه این حرف ها منتشر می شود. از صداوسیما می خواهیم که وقت به ما بدهد تا با سند و مدرک همه چیز را منتشر کنیم.

او در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ورزش از ثبت نامش در کمیته ملی المپیک ممانعت می کند یا خیر، پاسخ داد: وزارت ورزش تا این لحظه چنین نظری ندارد. ضمن این که اساسا این موضوع به وزارت ورزش از جهت کاری ارتباطی ندارد. اصلا وزارت ورزش نباید طبق اساسنامه کمیته بین المللی المپیک در انتخابات دخالت کند. کاری کردیم که این طور نباشد شب انتخابات چند تا رییس فدراسیون را بخواهند و از حضور آنها ممانعت کنند و آرا را تغییر دهند. باید آرزوی جامعه ورزش و بحث استقلال مجامع ورزشی تحقق یابد و به عنوان یک یادگار از این هیات اجرایی بماند.

رییس کمیته ملی المپیک درباره حرف و حدیث های مطرح شده درباره اشتباه ترجمه شدن عنوان سرپرستی به جای رییسی گفت: اصلا چنین بحث هایی صحت ندارد. IOC خیلی صریح روشن کرده که فقط روسا و اعضای اصلی مجمع می توانند کاندیدا شوند. این موضوع خیلی صریح و روشن است اما ما گفتیم اگر یک رییس فدراسیون به هر دلیلی نتوانست در جلسه شرکت کند ولی دوست داشت کاندیدا شود، بتواند کاندیدا شود و برای این که رایش از بین نرود، یک نماینده را به مجمع معرفی کند تا به جایش رای دهد. این نماینده بجز رای دادن هیچ حق دیگری نخواهد داشت و نمی تواند بر اساس مقررات کاندیدا شود.

علی آبادی در پاسخ به این پرسش که آیا با شرایط فعلی هاشمی طبا نمی تواند کاندیدا شود، گفت: درویش زاده خودش را معرفی کرده و هیچ کس دیگری جای او نمی تواند بیاید. اگر هم کسی بیاید فقط می تواند رای دهد. این قاعده بد و زشت که افرادی خارج از مجموعه بیایند و با زور حاکمیت انتخاب شوند و در ۲۴ ساعت عضو مجمع شوند یا سمت هایی را به دست بیاورند همیشه جامعه ورزش را آزار می داده و این قاعده را دوست نداشته است. آرزو می کردم این اتفاق نیفتد و اعضای واقعی مجمع و زحمت کشان ورزش بتوانند عضو هیات اجرایی شوند. اگر صدا و سیما فرصت دهد نشان می دهم که اساسنامه کمیته برای همه اعضا ارسال شده و گروهی تعیین شده و کلیه اساسنامه ها را بررسی کردند و کلیه اعضای مجمع آن را امضا کردند.

وی افزود: درست است که روسای فدراسیون ها به دلایلی هراس دارند که با آنها برخورد شود و نمی توانند رضایت خود را از این اساسنامه که در جهت دفاع از حقوق آنها و جامعه ورزش تدوین شده ابراز کنند اما در تماس هایی که با من دارند و ارتباط های خصوصی از این موضوع ابراز خوشحالی می کنند و بسیار راضی هستند. یک مواردی قانون است. باید قانون را محترم بشماریم و به آن احترام بگذاریم. نباید به خاطر مسائل شخصی قانون را زیر پا بگذاریم. نباید بازنشسته ها یا افرادی که دو یا چند شغله هستند، حضور پیدا کنند. این موضوع بحث برانگیز است.

رییس کمیته ملی المپیک درباره عقب افتادن انتخابات چند فدراسیون و ارتباط آن با انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: نه ما اعتقادی نداریم که انتخابات کمیته ملی المپیک به این دلایل عقب بیفتد. ما تحت هر شرایطی انتخابات را برگزار می کنیم. اگر فدراسیونی رییس نداشت یک نفر از اعضای هیات رییسه باید انتخاب شوند و از طرف آن فدراسیون رای دهند. نماینده فدراسیون از طرف هیات رییسه آن فدراسیون باید انتخاب شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات