اسماعیل پور:

دارنده مدال برنز مسابقات جهانی آزاد گفت: از مرگ کودوخوف متاثر شدم و به اعتقاد من او در کشتی دنیا بی نظیر بود.

به گزارش افکارنیوز ، مسعود اسماعیل پور اظهار داشت: من در مسابقات جام جهانی و المپیک لندن با بسیک کودوخوف روس سرشاخ شدم و او کشتی گیر زرنگ و به اعتقاد من بسیار بزرگی بود و سطح کشتی بالایی داشت.

وی افزود: در المپیک لندن او پس از کشتی با من با فشار زیادی مواجه شد و به همین دلیل نتوانست در فینال صاحب مدال طلا شود. من از مرگ او بسیار ناراحت شدم و جالب است بدانید که وی سال قبل در شب کشتی اش با من متوجه شد که صاحب یک فرزند شده، هرچند وی حریف من به شمار می رفت اما من از این موضوع بسیار ناراحتم و امیدوارم برای هیچ کشتی گیری در دنیا چنین اتفاقی نیفتد. او یک کشتی گیر صاحب سبک بود و ۶ مدال جهانی و المپیک در کارنامه داشت و به اعتقاد من کشتی گیری استثنایی به شمار می رفت.

آزادکار وزن ۶۱ کیلوگرم تیم کشتی آزاد کشورمان ادامه داد: زمانی که رسول خادم بزرگان کشتی دنیا را برای من آنالیز می کرد، وقتی به کشتی کودوخوف می رسیدیم وی چندین بار نحوه کشتی گرفتن او را برای من توضیح می داد.

اسماعیل پور در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم گرفته که در کدام وزن کشتی آزاد روی تشک برود، عنوان کرد: هنوز تصمیم قاطعی نگرفته ام و باید با کادرفنی صحبت کنم و هیچ چیز مشخص نیست اما احتمال اینکه در وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی بگیرم زیاد است اگرچه باید ببینم کادرفنی برای حضور در میادین پیش رو چه معیارهایی را لحاظ می کنند و پس از آن تصمیم نهایی را خواهم گرفت.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نظرت در ارتباط با مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد چیست، گفت: کشتی لیگ و رقابت بین ۶۰ کیلویی ها میلی متری بود. من فکر می کردم خونه به خونه یا استیل آذین قهرمان شوند اما این اتفاق رخ نداد. گویگوریف روس نیز خیلی خوب بود و به اعتقاد من او از اوپن سات نیز بهتر است اما تنه این افراد اگر به کودوخوف می خورد نمی توانستند او را ببرند. در هر حال اگر ما هم بودیم خوب می شد و سطح آن بالاتر می رفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات