نایب رئیس اول فدراسیون فوتبال و سرپرست کمیته فنی و توسعه فدراسیون گفت: بزرگترین مشکل ما این است که به دلیل حضور تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مسابقات لیگ برتر باید در تاریخ ۲۰ فروردین ماه تمام شود.

به گزارش افکارنیوز ، سید محمد هادی آیت اللهی درباره اردوها و بازی های تیم ملی زیر ۲۲ سال و مشکلاتی که برای برخی از بازیکنان این رده سنی رخ داده گفت: مربی تیم زیر ۲۲ سال سعی کرده از هر تیم دو بازیکنان استفاده کند. مشکلات به وجود آمده را رئیس فدراسیون باید حل و فصل کند که معتقدم کفاشیان اقدامات لازم را انجام می دهد.

وی درباره نشست امروز کمیته فنی با رئیس کمیته بانوان، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان و سرمربی تیم زیر ۱۹ سال بانوان گفت: در جلسه امروز به بررسی عملکرد و نقاط قوت و ضعف تیم فوتسال بانوان در جام جهانی کوچک اسپانیا که اخیرا برگزار شد، پرداختیم و با توجه به درخواست ها و نقطه نظرات کادر فنی این تیم، مقرر شد یک مربی بدنساز و مربی دروازه بانان مجموعه کادر فنی فوتسال بانوان اضافه شود تا مشکلات بدنسازی این تیم نیز مرتفع شود.

آیت اللهی در رابطه با تیم زیر ۱۹ سال بانوان گفت: برنامه های این تیم نیز مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سریعا اردوهای تدارکاتی خود را تشکیل دهند و با توجه به اینکه مسابقات مهمی پیش روی این رده سنی نیست، یک تورنمنت چهارجانبه در قالب رقابت های دهه فجر به میزبانی بم برگزار شود تا این تیم علاوه بر برگزاری اردوهای تدارکاتی، با برگزاری مسابقات نیز به آمادگی خوبی برسد. همچنین با توجه به اینکه تیم فوتبال بانوان روسیه در اسفند ماه به ایران می آید و قرار است با تیم ملی بزرگسالان بانوان دیدارهای دوستانه داشته باشد، مقرر شد یک بازی نیز با ۱۹ سال بانوان برگزار کند تا در فروردین ماه و با حضور در تورنمنت روسیه به آمادگی کامل برسد. اردوهای منظمی هم برای این تیم پیش بینی شده و پس از مصوب شدن آن از طریق سایت رسمی فدراسیون فوتبال اعلام می شود.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال در پایان درباره عدم حضور تیم ۲۲ سال به جای بزرگسالان در رقابت های غرب آسیا گفت: بزرگترین مشکل ما این است که به دلیل حضور تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل مسابقات لیگ برتر باید در تاریخ ۲۰ فروردین ماه تمام شود به همین دلیل تیم ملی بزرگسالان در این مسابقات حضور نداشت. درباره تیم ملی ۲۲ سال نیز طبق اساسنامه بازی های غرب آسیا باید تیم های بزرگسالان شرکت کنند و تیم ملی ایران با توجه به فشردگی تقویم لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، نتوانست در این مسابقات شرکت کند.

آیت اللهی گفت: اگر قرار بود تیم ملی به این رقابت ها اعزام شود، بازی های لیگ لغو می شد و در ۲۰ فروردین ۹۳ اکثر بازیکنانی که کی روش نیاز داشت، در اختیارش قرار نمی گرفت. از سوی دیگر اکثر بازیکنان تیم ملی زیر ۲۲ سال در تیم های لیگ برتری حضور داشته و به صورت فیکس برای تیم هایشان به میدان می روند و همانطور که در حال حاضر هم مشاهده می کنید برای حضور این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا مجبور به تعویق برخی از مسابقات لیگ برتر هستیم. بر همین اساس از حضور در این رقابت ها انصراف دادیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات