پزشک معالج راننده پیشین تیم فرمول یک فراری اعتراف کرد وضعیت این ستاره آلمانی که روز گذشته در یک پیست اسکی در دامنه کوه های آلپ در فرانسه دچار حادثه شد، بحرانی است.

به گزارش افکارنیوز ، ژان فرانسوا پایه، پزشک معالج و جراح میشائیل شوماخر که وضعیت اسطوره آلمانی فرمول یک را پس از حادثه روز گذشته او بر عهده دارد، اعلام کرد حال راننده پیشین تیم فراری وخیم بوده و او در مرز میان مرگ و زندگی قرار دارد.

شوماخر روز گذشته در یکی از پیست های اسکی دامنه کوه های آلپ در کشور فرانسه، پس سر برخورد با یک صخره از ناحیه سر به شدت آسیب دید و دچار خونریزی مغزی شد که او را به حالت کما فرو برده است. او بلافاصله پس از این حادثه با هلی کوپتر به نزدیک ترین بیمارستان در شهر گرونوبل منتقل شد و تحت درمان، پروفسور و جراح مغز فرانسوی، ژان فرانسوا پایه قرار گرفت.

فرانسوا پایه در کنفرانس خبری که ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد در خصوص آخرین وضعیت شوماخر اظهار داشت: ضربه بسیار شدیدی به جمجمه شوماخر وارد آمده است. او زمانی که به بیمارستان انتقال داده شد در وضعیت وخیمی به سر می برد و بلافاصله به حالت کما رفت. معاینات اولیه ای که روی وی صورت گرفت، اطلاعات فراوانی را در اختیار ما قرار داد و به همین دلیل بلافاصله او را تحت عمل جراحی قرار دادیم تا کمی از فشاری که روی مغز او وجود داشت بکاهیم. متاسفانه شوماخر دچار ضایعه مغزی شده است.

وی افزود: باید بگویم شوماخر خوش شانس بوده که در آن مکان دچار این حادثه شد، چرا که این امکان برایش وجود داشت که سریعاً به بیمارستان منتقل شده و تحت عمل جراحی قرار بگیرد. این بدان معنا است که شرایط او در حالی حاضر وخیم است و هنوز در حالت کما به سر می برد و در کما هم خواهد ماند. هر کاری که برای مداوای شوماخر لازم بوده صورت گرفته است اما ما در حال حاضر واقعاً نمی توانیم زمان بهبودی وی را اعلام کنیم.

پزشک معالج و جراح میشائیل شوماخر در خاتمه تصریح کرد: فعلاً می توانیم بگوییم که او دارد با مرگ می جنگد. تصور ما این است که او در شرایطی بسیار حاد قرار دارد اما نمی توانیم تشخیص دهیم که نتیجه عمل چه خواهد بود. ما ساعت به ساعت وضعیت شوماخر را بررسی می کنیم اما هنوز برای اظهارنظر درباره وضعیت سلامت او بسیار زود است. تنها چیزی که فعلاً می توانیم بگویم این است که او بدون کلاه ایمنی قطعاً جان خود را از دست داده بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات