سرمربی تیم تراکتورسازی گفت: «چطور تیمی که می خواهد قهرمان شود و در هفته شانزدهم در صدر جدول است، نه می تواند تقویت شود و نه جایی برای تمرین دارد؟ »

ّه گزارش افکارنیوز ، مجید جلالی درباره اظهارات محمد جواد دلفکار، سخنگوی هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی عنوان کرد: «امروز با صحبت های بسیار چالش برانگیز سخنگوی هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی روبرو شدم. البته قبل از این هم چند بار این صحبت ها از طرف ایشان و باشگاه انجام شده بود که سعی کردم با صبوری و تنها با احترام به هواداران و منافع باشگاه و اینکه در روند پیشرفت تیم خللی به وجود نیاید پاسخی ندهم ولی حالا مجبورم جهت روشن شدن موضوع مواردی را بیان کنم. »

وی ادامه داد: «ابتدا سوالی دارم. آیا با درنظر گرفتن شرایط حساس موجود تیم چنین موضع گیری و سخنانی می تواند به تیم کمک کند و یا اینکه حتی اگر این حرف ها از بیرون باشد نباید با آن مقابله کرد. »

سرمربی تراکتورسازی تصریح کرد: آقای دلفکار! من تا به امروز با شما جلسه ای نداشته ام و آنطوری که آقای زینی زاده می گویند هیات مدیره اطلاعات تیم را از بازیکنان و مدیرعامل می گیرد. بنابراین بهتر است به جای این مصاحبه های غیرسازنده کمی از مدیریت فوتبال اطلاعاتی کسب می کردید. »

وی افزود: «برای انتخاب یک مربی در باشگاه باید ابتدا تحقیقات جامعی صورت گیرد و سپس اقدام به جذب او کنید در حالی که شما و باشگاه از هفته دوم به مربی خود اولتیماتوم می دهید. آیا بهتر نیست این اولتیماتوم را به خودتان بدهید تا مربی را که خودتان انتخاب کردید پس از دو هفته او را اذیت و برایش چالش درست می کنید. »

سرمربی تراکتورسازی تاکید کرد: اگر مربی را شما انتخاب نکرده اید بهتر است سکوت کنید تا تیم کار خود را انجام بدهد. ساده ترین اصول مدیریتی فوتبال می گوید وقتی یک مربی را آوردید دو حالت دارد. یا مربی خوبی است که باید با تمام وجود و تا آخرین لحظه از او حمایت کنید و یا اینکه خوب نیست که در آن صورت جایی برای مصاحبه و اولتیماتوم نیست و باید او را عوض کنید. با این وصف رفتار و بیانات شما را نمی دانم چگونه باید تفسیر کرد که مربی را نگه می دارید ولی شرایط کار را برایش سخت و پیچیده می کنید. اگر قرار بر این نوع رفتارهاست، تا به حال تمام سایت ها باید پر می شد از اولتیماتوم و ضرب العجل به مربیان. لطفا شرایط تیم های سپاهان، استقلال، پرسپولیس و چند تیم دیگر را که چند بار به صدر جدول آمده و پایین رفته اند بررسی کنید. کدام یک از این تیم ها با مربی خود چنین رفتاری داشته اند. »

جلالی افزود: «بهتر است بدانید در خلال فصل چالش های بسیار سختی داشته ایم. به طوری که حتی یک بار هم تمرینات تیم به خاطر مشکل مالی تعطیل شد اما تنها با بردباری و صبوری مشکلات رفع شدند. در حالی که خودتان می دانید امسال از هدر رفت حدود دو و نیم میلیون دلار بودجه باشگاه جلوگیری کردیم. به خاطر دارید فصل گذشته سه مربی، یک آنالیزور و شش بازیکن خارجی گرفتید. »

سرمربی تراکتورسازی تصریح کرد: «متاسفانه شما قواعد احترام گذاشتن به یک مربی را هم بلد نیستید. من شاید از نظر شما سرمربی خوبی نباشم ولی یک عمر در ورزش معلمی کرده ام. شما چطور به خود اجازه می دهید در رسانه ها با یک معلم اینطور صحبت کنید و ضرب الاجل تعیین کنید؟ من تمام این ها را به خاطر ناآشنایی شما با ابتدایی ترین اصول مدیریتی می دانم چون اطمینان دارم دلسوز هستید. اگر یادتان باشد در هفته پنجم بود که شما و باشگاه علیه کادر فنی مصاحبه کردید و من در آن زمان گفتم اگر من را نمی خواهید مشکلی نیست. در یک صحبت پنج دقیقه ای با باشگاه خواهم رفت و حتی مبلغی که گرفته ام را برمی گردانم. پس دلیل مصاحبه و رسانه ای کردن و ضرب الاجل دادن دائمی چیست؟ »

وی افزود: «آقای دلفکار بهتر است بازیکنان را وارد این مساله نکنید. این هم یکی از اصول مدیریتی در فوتبال است. چون بازیکنان تراکتورسازی جزو صادق ترین و بی ریاترین بازیکنان هستند. وارد کردن آنها در چنین جریاناتی به صلاح تیم نیست. مطمئن باشید آنها در تمام بازی ها با تمام وجود و برای سربلندی باشگاه هر آنچه در توان داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند. »

سرمربی تراکتورسازی تاکید کرد: «در جایی دیگر شما فرموده اید هر آنچه باید انجام شده است. بهتر است به تحولات نیم فصل نیز نگاهی بیاندازید. تقریبا تمامی تیم های رقیب ما در نیم فصل خود را تقویت کردند. می توانید به لیست نقل و انتقالات رقیبان ما توجه کنید. در عوض ما چه کردیم؟ اسامی حدود ۱۵ بازیکن را دادم و گفتم اگر دو بازیکن را هم از این لیست جذب کنیم کافی است. وقتی هم گفتند نمی شود روی بازیکن خارجی متمرکز شدیم. حدود یک ماه و نیم است که منتظر آمدن آنها به تمرینات هستیم در حالی که ما ۵ بازی نیم فصل دوم را هم پشت سرگذاشته ایم. به جز این آیا از شرایط تمرینی یک ماه اخیر تیم اطلاعی دارید؟ چطور تیمی که می خواهد قهرمان شود و در هفته شانزدهم در صدر جدول است، نه می تواند تقویت شود و نه جایی برای تمرین دارد؟ در طول این یک ماه اخیر، تنها سه روز در تهران توانستیم تمرین مناسبی داشته باشیم و ماحصل آن بازی خوبی بود که در مسجد سلیمان انجام دادیم. شما می گویید کادر فنی باید از بازیکنان مشورت بگیرد. »

وی ادامه داد: «برای اطلاع شما باید عرض کنم من شرایط سخت قهرمانی را با تیم های پاس و صبا در سال های گذشته تجربه کرده و مشکلات آن را می دانم. آقای فرهاد پورغلامی کسی است که توانسته سبک بازی یک منطقه از فوتبال کشور را تغییر بدهد و با ملوان نایب قهرمان جام حذفی شده است و فرد بسیار با تجربه ای در لیگ برتر محسوب می شود. آقای باغ آبادی هم یکی از بهترین مربیان در زمینه طراحی تمرین در کشور است. بقیه کادر فنی هم جزو مربیان جوان و خوش فکر فوتبال کشور هستند. مطمئن باشید کادر فنی ما از بهترین ها هستند و به شما اطمینان می دهم که مشکل تراکتورسازی، فنی نیست، در آینده هم به این حرف من بیشتر خواهید رسید. »

سرمربی تراکتورسازی افزود: «بنابراین با توجه به شرایط پیش آمده و به خاطر حفظ شان، مقام و منزلت مربیگری، اعلام می دارم که طبق گفته شما اگر ببازم شما من را نمی خواهید ولی بدانید با این اوصاف اگر هم ببرم من نمی توانم با شما کار کنم. بنابراین در هر دو صورت بازی با فجرسپاسی آخرین حضور من به عنوان سرمربی تراکتورسازی خواهد بود. »

جلالی افزود: «در نهایت از جناب آقای کریمیان، ریاست محترم هیات مدیره باشگاه تراکتورسازی تقاضای رسیدگی دارم و در پایان هم از تمامی هواداران عزیز، خونگرم، دلسوز و مهربان تیم عذرخواهی می کنم و امیدوارم در این شرایط سخت من را درک کنند. من همیشه با شما هواداران صادقانه و محترمانه حرف زدم و هیچگاه با حرف و رفتار قصد فریب و بهره برداری از احساسات پاک شما را نداشتم. از اولین روز هم گفتم من همین هستم که می بینید و در همه ۳۰ سال گذشته هم اینطور بودم. اگر نوع کار و رفتارم مقبول شما نبوده است عذرخواهی می کنم و همیشه محبت های شما را در قلب خود حفظ می کنم. شما شایسته بهترین ها هستید و امیدوارم خدا بهترین ها را نصیب شما کند. اطمینان دارم شما از ما خیلی جلوترید و همه چیز را می دانید. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات