در حالی شنبه آخرین روز ثبت نام از نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک است که هنوز تعدادی از اعضای هیئت اجرایی برای این انتخابات نامزد نشده اند.

به گزارش افکارنیوز ، ثبت نام از نامزدهای پست های مختلف کمیته ملی المپیک شنبه به پایان می رسد، تا کنون ۹ نفر برای این انتخابات ثبت نام کرده اند. علی مرادی و خسروی وفا دو نامزدی هستند که برای ریاست ثبت نام کرده اند و نکته جالب اینکه بعد از گذشت ۱۴ روز هنوز هیچ کسی برای خزانه داری کاندیدا نشده است. با گذشت دو هفته از آغاز ثبت نام هنوز برخی از اعضای هیئت اجرایی از جمله محمد علی آبادی، بهرام افشارزاده، مهدی قدمی، محمود خسروی وفا، شاهرخ شهنازی، محمود مشحون و رباب شهریان نامزد نشده اند.

* تصویب آیین نامه و آغاز حاشیه ها

ثبت نام از نامزدها در حالی از ۳۰ آذر برای دومین بار آغاز شد که آیین نامه اجرایی حاشیه های زیادی را به وجود آورد تا جایی که پای دولت هم به این ماجرا کشیده شد.

آیین نامه اجرایی اجازه حضور به برخی کاندیداها را برای شرکت در انتخابات نداد و همین موضوع اعتراض برخی ها را به دنبال داشت. به همین دلیل محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان در پی صحبت هایی که مبنی بر مغایرت آیین نامه اجرایی با اساسنامه شنیده می شد، با ارسال نامه ای به امین زاده، معاون حقوقی رئیس جمهور خواستار توضیحاتی در این خصوص شد که معاون رئیس جمهور هم در پاسخ در چند صفحه مغایرت آیین نامه را با اساسنامه اعلام کرد.

* وزیر ورزش مستقیماً ورود می کند؟

محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک در واکنش به نامه معاون رئیس جمهور اعلام کرد که نظر وی محترم است، اما تصمیم گیرنده اصلی در این خصوص هیئت اجرایی است.

بعد از این صحبت ها وزیر ورزش هیچ واکنشی نشان نداد، اما حالا باید تا فردا منتظر بود و دید با این نظر معاون رئیس جمهور، وزیر ورزش مستقیماً به بحث انتخابات ورود می کند؟ مصطفی هاشمی طبا که پیش از این در مصاحبه های مختلف این مغایرت را اعلام کرده بود، اجازه حضور در میدان رقابت را پیدا می کند؟

برخی ها اعتقاد داشتند علی آبادی برای این انتخابات افرادش را انتخاب کرده و اعلام اسامی کارشناسان خبره از سوی هیئت اجرایی صحت آن را ثابت می کند، حالا باید دید وزیر ورزش این معادله را برهم می زند؟ آیا وزارت ورزش برای این انتخابات گزینه ای دارد؟

سوال های مختلفی در این خصوص به اذهان می رسد که پاسخ آن تا فردا مشخص خواهد شد.

 تاکنون محمود خسروی وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین (ریاست و نایب رئیسی) ، مهدی علی نژاد، رئیس فدراسیون ووشو (دبیر کلی و نایب رئیسی) ، حسین رضازاده، رئیس فدراسیون وزنه برداری (نایب رئیسی و هیئت اجرایی) ، فتانه هادوی، سرمربی تیم ملی بسکتبال بانوان (نایب رئیسی) ، علی مرادی، دبیر کل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا (ریاست و دبیر کلی) ، علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال (نایب رئیسی و هیئت اجرایی) ، کیکاووس سعیدی، رئیس فدراسیون گلف (هیئت اجرایی) ، سید مهدی هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی (نایب رئیسی و هیئت اجرایی) ، احمد ناطق نوری، رئیس فدراسیون بوکس (هیئت اجرایی) و سردار صبور، رئیس فدراسیون سه گانه (هیئت اجرایی) ثبت نام کرده اند.

انتخابات کمیته ملی المپیک ۳۰ دی برگزار می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات