هومن افاضلی، سرمربیگری تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال ایران را پذیرفت و جانشین علیرضا منصوریان شد.

به گزارش افکارنیوز ، پس از کناره گیری علیرضا منصوریان از سرمربیگری تیم ملی فوتبال زیر ۲۲ سال به خاطر مشکلات این تیم در استفاده از بازیکنان مدنظرش، هومن افاضلی مدیرفنی این تیم به عنوان گزینه جانشینی او مطرح شد.

افاضلی پیشنهاد خود منصوریان به کفاشیان بود که سه شنبه وقتی تصمیم گرفت از تیم زیر ۲۲ سال جدا شود، نام او را اعلام کرد و در عین حال گفت هنوز مشخص نیست افاضلی هدایت این تیم را در وضعیت فعلی بپذیرد که اگر چنین کند ریسک بسیار بزرگی را انجام داده است.

اما هومن افاضلی پس از درخواست مسوولان فدراسیون فوتبال نهایتا سرمربیگری این تیم را پذیرفت و قرار شد سایر مربیان این تیم شامل: محمد خرمگاه، علی چینی و منصور رشیدی که پیش از این دستیاران منصوریان بودند، در کادر فنی باقی بمانند.

افاضلی با توجه به محدودیت های ایجاد شده برای تیم زیر ۲۲ سال در استفاده از تمامی بازیکنانش، با کمک منصوریان لیست ۲۳ نفره ای را از میان ۴۷ بازیکن پذیرش شده در AFC انتخاب کرد تا با آنها راهی مسابقات قهرمانی زیر ۲۲ سال آسیا در عمان شود.

مشکل اصلی تیم زیر ۲۲ سال هم زمانی مسابقات عمان با رقابت های لیگ برتر است که باعث شده باشگاه ها نتوانند از مهره های کلیدی ملی پوش خود چشم پوشی کنند. تیم هایی مانند نفت تهران، پرسپولیس، ذوب آهن و سپاهان بیشترین سهم را در تیم ملی زیر ۲۲ سال داشتند که سرانجام فدراسیون تصمیم گرفت از این بازیکنان در بازی های عمان استفاده نکند. البته محمدرضا خانزاده از ذوب آهن و سه بازیکن اصلی تیم نفت همچنان جزو لیست ۲۳ نفره تیم ملی هستند که هنوز مشخص نیست باشگاه ها و فدراسیون در این باره چه تعاملی خواهند داشت.

چهارشنبه لیست ۲۳ نفره تیم ملی برای تایید نهایی به AFC ارسال شد و اکنون هیچ بازیکنی را دیگر نمی توان به آن اضافه کرد و هر بازیکنی از لیست کم شود، این تیم باید با یک یا چند بازیکن کمتر به عمان برود. یکی از علت های بروز این مشکل هماهنگ بودن تقویم مسابقات آسیایی با برنامه لیگ کشورهای شرق آسیاست، در این مقطع زمانی لیگ کشورهای شرق آسیا تعطیل است اما کشورهای غرب آسیا با جدیت مشغول برگزاری مسابقاتشان هستند.

مسابقات قهرمانی زیر ۲۲ سال آسیا از دومین دوره اش اهمیت پیدا می کند چون حکم بازی های انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو را خواهد داشت؛ بنابراین اولین دوره این رقابت ها از نظر AFC صرفا با رویکرد فستیوالی برگزار می شود تا به نوعی اعلام موجودیت کند.

همچنین AFC هیچ سیدبندی را برای این بازی ها در نظر نگرفت، تا جایی که سه تیم مدعی ایران، ژاپن و استرالیا در یک گروه قرار گرفتند! حتی AFC فاصله بین بازی ها را هم ۴۸ ساعته در نظر گرفته که معمولا در تورنمنت های معتبر بین المللی یک تصمیم کاملا نامعقول است!

تیم ملی زیر ۲۲ سال ایران یا بهتر بگوییم تیم ملی جدید زیر۲۲ سال ایران تمریناتش را از چهارشنبه آغاز خواهد کرد و تکلیف حضور بازیکنانی که همچنان بر سرشان اختلاف وجود دارد هم تا آن زمان مشخص می شود.

تیم زیر ۲۲ سال ایران در مسابقات عمان با تیم های استرالیا، ژاپن و کویت هم گروه است. برنامه مسابقات این تیم به شرح زیر است:

یکشنبه ۲۲ دی ۹۲

ایران - ژاپن، ساعت ۱۹: ۳۰، ورزشگاه رویال عمان پلیس مسقط

سه شنبه ۲۴ دی ۹۲

ایران - استرالیا، ساعت ۱۶: ۳۰، ورزشگاه رویال عمان پلیس مسقط

پنج شنبه ۲۶ دی ۹۲

ایران - کویت، ساعت ۱۶: ۳۰، ورزشگاه سیب اسپورت عمان
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات