دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و نفت تهران با تساوی به پایان رسید تا استقلال این فرصت را داشته باشد تا با پیروزی برابر راه آهن صدرنشین جدید رقابت های لیگ برتر لقب بگیرد.

به گزارش افکارنیوز ، هفته بیست و یکم سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر از ساعت ۱۵ امروز جمعه با دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در پایان دو تیم به تساوی بدون گل دست پیدا کردند.

دیدار دو تیم پرسپولیس و نفت در شرایطی آغاز شد که با وجود برگزاری این دیدار در روز تعطیل بازهم تماشاگران زیادی از آن استقبال نکرده بودند. بازی دو تیم هم بدون اینکه هیجان بالایی داشته باشد آغاز شد و در ۱۵ دقیقه ابتدایی دو تیم بیشتر توپ را در میانه میدان به جریان درآوردند و هیچ حمله خطرناکی را روی دروازه ها شاهد نبودیم.

در ۱۵ دقیقه دوم نیمه اول این شاگردان یحیی گل محمدی بودند که نمایش بهتری داشتند و حملاتی را روی دروازه پرسپولیس طراحی کردند اما خط دفاعی منسجم سرخپوشان این اجازه را به زردپوشان نداد که خطر جدی را روی دروازه نیلسون ایجاد کنند. در این میان پرسپولیس چشم به ضدحملات و استفاده از سرعت خلعتبری داشت که یکی از این صحنه این مهاجم به خاطر تمارضی که داشت از علیرضا فغانی کارت زرد دریافت کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول پرسپولیس کمی از لاک دفاعی خارج شد و یک موقعیت خوب توسط خلعتبری ایجاد کرد که بیرانوند دروازه بان نفت این توپ را مهار کرد. در دقیقه ۳۸ امیری درون محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی شد اما تعلل او باعث شد این موقعیت هم از دست برود.

پنج دقیقه پایانی نیمه اول هم با در جریان بودن توپ در میانه میدان سپری شد و بدون اینکه موقعیت جدی روی دروازه ها خلق شود این نیمه به پایان رسید تا شاگردان دایی و گل محمدی در اندیشه باز کردن دروازه یکدیگر در نیمه دوم باشند.

در نیمه دوم بازهم شرایط مثل نیمه اول بود و دو تیم موقعیت های خطرناک کم تعدادی را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند. در دقایق پایانی نفتی ها موقعیت های خوبی برای گلزنی داشتند که یکبار هم موفق به باز کردند دروازه پرسپولیس شدند اما گل آنها در موقعیت آفساید به ثمر رسید. در این دیدار بازیکنان پرسپولیس پراشتباه تر از بازی های گذشته عمل کردند و نشاط قبل را نداشتند. در مقابل نفتی ها با میل هجومی بیشتری فوتبال کردند و می توانستند برنده این دیدار هم باشند اما دفاع خوب پرسپولیسی ها مانع از باز شدن دروازه آنها شد.

در پنج دقیقه پایانی پرسپولیس می توانست به گل برسد اما شوت محکم محمد نوری را دروازه بان نفت برگرداند تا همچنان دروازه ها بسته بماند. در وقت های اضافه هم پرسپولیس می توانست توسط خلعتبری به گل برتری برسد اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت

در دو دیدار دیگر امروز که در اصفهان و اهواز آغاز شده است، تیم فوتبال ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر برابر ملوان به تساوی یک بر یک دست پیدا کرد. محسن بیاتی نیا (۶) برای ذوب آهن و جلال رافخایی (۵۷) برای ملوان گل زدند. در دیگر دیدار نیز دو تیم جنوبی استقلال صنعتی و فولاد خوزستان به مصاف هم رفتند که در پایان فولاد با نتیجه یک بر صفر حریفش را شکست داد. اسماعیل شریفات (۳۳) برای فولاد گل زد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات