انتخابات فدراسیون ها در حالی این روزها برگزار می شود و برخی نمایندگان مجلس در دیدار با وزیر با حمایت از کاندیدایی خاص در تلاش هستند آنها را بر سمند قدرت بنشانند.

به گزارش افکارنیوز ، این روزها زیاد حرف هایی درباره آمدن و نیامدن می شنویم. تیترهایی با عناوینی همچون «هاشمی طبا به کمیته ملی المپیک می آید» ، «اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس در انتخابات شرکت می کنند» ، «سازمان بازرسی اجازه شرکت به اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس در انتخابات فدراسیون ها را نداد» و عناوینی از این قبیل. حرف و حدیث هایی درباره نامزدهای مختلف فدراسیون ها و همچنین کمیته ملی المپیک که حسابی هم داغ شده و نقل محافل این روزهای ورزش است. مهمترین انتخابات پیش رو، انتخابات کمیته ملی المپیک است که از همان ابتدا هم با حاشیه آغاز شد. خیلی ها برای ورود به کمیته اعلام آمادگی کردند، اما آیین نامه اجرایی کمیته سد معبری برای ورود برخی ورزشی ها شد. هاشمی طبا و نصرالله سجادی - اگرچه وی به طور رسمی اعلام آمادگی نکرد- طبق این آیین نامه اجازه ورود پیدا نکردند.

* حالا پای دولتی ها هم به ورزش باز شد

موضوع آیین نامه کمیته ملی المپیک هنگامی بحث برانگیز شد که این آیین نامه اجازه شرکت به برخی کاندیداها از جمله هاشمی طبا و نصرالله سجادی را به مجمع نداد تا واکنش ها نسبت به این موضوع بیشتر شود. ترجمه غلط و اشکالاتی در بندهای مختلف آن حق را به برخی کاندیداها می داد، اما محمد علی آبادی، رئیس کمیته ملی المپیک و همچنین مهدی قدمی، نایب رئیس بر حرف های خود مصر بودند و اعتقاد داشتند هیچ اشکالی در آیین نامه وجود ندارد مطابق با اساسنامه نوشته شده است.

موضوع به اینجا ختم نشد تا پای دولت هم به میان کشیده شود. محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به معاون حقوقی رئیس جمهور خواستار توضیحاتی درباره آیین نامه کمیته ملی المپیک شد، اما نتیجه همان حرف های قبلی هاشمی طبا بود که پیش از این اعلام کرده بود در ترجمه لاتین آن اشتباهاتی وجود دارد. با اعلام این خبر، علی آبادی همچنان بر موضع خود پافشاری می کند و اعتقاد دارد نظر معاون رئیس جمهور محترم است، اما در اینجا هیئت اجرایی تصمیم گیرنده است.

حالا نکته مهم و قابل تأمل اینجاست؛ آیا بهتر نیست مسائل داخلی ورزش را ورزشی ها به صورت مصلحت آمیز حل کنند تا پای دولتی ها به ماجرا باز نشود؟ آیا بهتر نیست با برگزاری جلسات مختلف شائبه ها برطرف شود، تا دوباره ورزش ایران را با چالش مواجه نکنیم؟ بهتر نیست قبل از اینکه بازهم IOC ورزش ایران را با تعلیق روبه رو کند، دوستانه این موضوع را حل کنیم؟

خطر در کمین است و مسئولان حتی نیم نگاهی به این خطرات نمی اندازند. ممکن است با این اتفاقات دوباره IOC به انتخابات دخالت کند و دوباره روز از نو و روزی از نو.

انتخابات کمیته ملی المپیک نزدیک است و لازم است مسئولان ورزش کشور برای جلوگیری از هر گونه اتفاق ناگواری، تعامل نزدیکی با یکدیگر داشته باشند و در فضایی دوستانه این مشکلات را حل کنند تا در آینده کاسه چه کنم چه کنم در دست نگیریم!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات