فتح الله زاده:

مدیرعامل استقلال می گوید جدایی حق منتظری بوده است اما برای این جدایی باید سهمی هم به آبی ها بدهد.

به گزارش افکارنیوز ، علی فتح الله زاده از جدایی پژمان منتظری سخن می گوید. مدیر آبی ها که مدام می گفت پژمان منتظری هیچ جا نمی رود، در حالی که حسابش را با این مدافع ملی پوش تسویه کرده بود، نتوانست پژمان را استقلالی نگه دارد. بازیکن خوزستانی استقلال در نهایت بی خبر به قطر رفت و حالا دفاع تیم قعرنشین لیگ قطر است.

* حاج آقا انگار کم کم به سن بازنشستگی نزدیک می شوید؟

- چرا؟ من که تازه ۱۷ سال سابقه دارم تا سن بازنشستگی ام، ۱۳ سال مانده است!

* اما انگار دیگر کت تان جیب جادویی ندارد. آن از چند وقت پیش که در یک مناظره تلویزیونی به یک خبرنگار جوان باختید، این هم از حالا که دیگر نمی توانید اسطوره های تان را نگه دارید؟

- من مناظره را باختم؟ اتفاقا من برنده واقعی بودم. چرا در دور اول مناظره تعداد پیام های طرف مقابل من ۲۱۷ هزار رای بود و در دور دوم شد ۴۵ هزار رای. در حالی که پیامک های من از ۱۷ هزار رای شد ۲۵ هزار رای؟ ببین من چقدر آرای رقیبم را کم کردم. حرف های من بود که باعث شد آرای او کم و آرای من زیاد شود پس من برنده واقعی هستم.

* ولی این یعنی خیلی از مخاطبان دیگر رای ندادند.

- پس یعنی با من هم نظر تر بودند دیگر. برنده واقعی مناظره من بودم. شما اگر یک تناسب ساده ببندید متوجه می شوید.

* ولی در رای گیری کسی که یک رای بیشتر داشته باشد برنده است اما بگذریم. پژمان چطور؟ او هم رفت درست مثل مجیدی…

- چرا فقط نیمه خالی لیوان را می بینید؟ چرا نمی گویید تیموریان ایستاد؟ رحمتی ماند؟ نکونام نرفت و صادقی اینجاست؟ خسرو چطور؟ پژمان قراردادی با ما نداشت. یعنی ما از ابتدای سال به او قول داده بودیم که می تواند در نیم فصل برود. خوب بود اول فصل می رفت؟ درحالی که ما بازی آسیایی داشتیم. حداقل او ماند و ما سوم لیگ قهرمانان شدیم. این اتفاق کمی است؟

* سوم لیگ قهرمانان؟ مگر این بازی ها سومی هم دارد؟ این بازی ها مگر غیر از فینال، بازی رده بندی هم دارد؟

- بله دیگر نتایج ما از تیم ژاپنی بهتر است و ما تیم سوم این بازی ها شدیم. ما امسال سوم آسیا شدیم که یک موفقیت بزرگ است در دل این همه مشکلات و سختی که تیمی مثل استقلال دارد.

* به هر حال بازیکنی که به او لقب اسطوره تعصب داده بودید خیلی بی خبر رفت و این ایجاد حساسیت می کند.

- من هیچ وقت چنین واژه ای را برای پژمان نگفتم. این جمله را امیرخان گفته و حتما برایش دلیلی داشته و الان خودش در این باره می تواند پاسخ بدهد اما به هر حال منتظری تا زمانی که بود برای استقلال تلاش کرد. با این حال گله ما این است که در زمان نقل و انتقالات اگر دوباره می گفت که می رود ما بازیکن دیگری را به جایش می آوردیم. دلخوری ما سر این است. وگرنه نمی توانستیم که جلویش را بگیریم. البته او نمی تواند بگوید به خاطر پول از پیش ما رفته چون هیچ طلبی از تیم ندارد. حتما قرارداد تیم عربی خیلی خوب بوده که به این تیم برود اما وقتی که به قطر رفت هیچ طلبی بابت نیم فصل اول از استقلال نداشت. در حالی که امسال خیلی از بچه های ما فداکاری کرده اند و در تیم ماندند.

* یعنی الان منتظری در جمع فداکاران تیم تان نیست؟

- راستش نه. چون ما اینجا امثال رحمتی را داریم که ۲۰ درصد پولشان را گرفتند. تیموریان ما فقط این رقم را گرفته. نکونام همین شرایط را دارد. صادقی و برهانی و دیگر بازیکنان مان هم همین طور هستند. این ها فداکاری کردند و دست شان هم درد نکند. پژمان اما به رغم همه تلاشی که برای تیم کرد نماند و تصمیم گرفت در این شرایط از ما جدا شود.

* نوع رفتن او هم مهم است. اینکه شما تازه از روزنامه ها فهمیدید که رفته.

- بله ما از همین چیزهایش ناراحتیم اما امیدواریم که هر جا هست موفق باشد چون پژمان یکی از فرزندان استقلال است. بازیکنی که هوادارانش دوستش دارند و خیلی زود پیش ما بر می گردد. یک بخشی هم از قراردادش به ما می رسد.

* چیزی هم از این قرارداد به استقلال می رسد؟

- شک نکنید. البته من نمی دانم او چقدر بسته اما خیال مان راحت است که بخشی از قرارداد او به ما می رسد.

* راستی چرا این بار از کفاشیان پول نگرفتید تا بازیکن تان به لیگی عربی نرود؟

- بار قبل هم به ما پولی ندادند. فدراسیون همان پول های خود ما را بدهد و جیب مان را نزند (با خنده می گوید حق پخش واقعی مان را می گویم یا هزینه واقعی تبلیغات و بلیت فروشی) پول اضافه نخواستیم.

* اما سر قضیه نکونام. .

- فدراسیون اصلا پولی به ما نداد. شاید کفاشیان با نکونام قول و قراری گذاشته. تازه در این باره بد نیست بروید از خود جواد سئوال کنید. باز هم بعید می دانم به او هم پولی داده باشند. ما قرارداد شفافی با جواد داشتیم و سعی کردیم به تعهدات مان عمل کنیم. البته با این بی پولی ها عقب هستیم. به هر حال برای تزریق پول به تیم های مان مشکل داریم. این که بودجه های دولتی مان را نمی دهند یک چالش است. هرچند دیگر تیم ها هم همین مشکلات را دارند. تقریبا همه تیم های مان فعلا بی پول هستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات