بی احتیاطی راننده اسطوره ای دنیای فرمول یک برای اسکی کردن در خارج از پیست تعیین شده، اصلی ترین دلیل مصدومیت شدیدی بوده که اکنون او را تا آستانه مرگ پیش برده است.

به گزارش افکارنیوز ، حادثه ای در دامنه کوه های آلپ رخ داد که اهالی دنیای ورزش را به شوک فرو برد. میشائیل شوماخر، راننده آلمانی پیشین تیم فرمول یک فراری که به همراه پسر ۱۴ ساله اش برای اسکی به فرانسه سفر کرده بوده در اثر برخورد با یک صخره دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت به طوری که شانس میان زنده و ماندن و مردن او به یک اندازه توصیف شده است.

طبق گفته شاهدان عینی، این حادثه پس از آن رخ داد که شوماخر به جای حرکت در ۲ مسیر تعیین شده در پیست اسکی مریبل فضای بین این ۲ مسیر که پر از صخره های بزرگ بوده را انتخاب می کند اما به دلیل سرعت بالایی که هنگام اسکی کردن داشته (در حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت) کنترل خود را از دست داده و به یکی از این صخره ها برخورد می کند. شدت ضربه ای که پس از این برخورد به سر شوماخر وارد می شود به حدی بوده که کلاه ایمنی او خرد شده و شوک شدیدی به جمجمه وی وارد می شود.

این شوک به گفته پزشکان باعث ایجاد خونریزی و ورم در غشای زیر استخوان جمجمه اسطوره فرمول یک و فشار آمدن به مغر وی شده و به همین سبب وضعیت او بسیار بحرانی توصیف شده است. به گفته پزشک معالج شوماخر، این چهره ۴۴ ساله سرشناس دنیای ورزش در صورتی که از کلاه ایمنی استفاده نمی کرد قطعاً جان خود را از دست داده بود.

در زیر تصاویر منطقه و محل دقیق حادثه تلخی که برای شوماخر رخ داد را مشاهده می کنید:گفته می شود این کلبه در تملک راننده آلمانی پیشین تیم فرمول یک فراری است

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات