سرمربی سابق بایرن مونیخ به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۳ از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار انتخاب شد.

به گزارش افکارنیوز ، فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال یوپ هاینکس، سرمربی سابق بایرن مونیخ را به عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۳ انتخاب کرد.

هاینکس با کسب ۲۱۶ امتیاز و با اختلاف زیاد نسبت به دیگر نامزدها عنوان بهترین مربی سال ۲۰۱۳ را به خود اختصاص داد. او در سال ۲۰۱۳ عملکرد بسیار خوبی با بایرن مونیخ داشت و موفق شد این تیم را قهرمان سه گانه فوتبال اروپا و آلمان کند. هر چند که در پایان فصل جای خود را به پپ گوآردیولا داد.

پس از هاینکس، یورگن کلوپ، سرمربی بوروسیا دورتموند که این تیم را نایب قهرمان فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا کرد با ۱۰۱ امتیاز در جایگاه دوم قرار گرفت.

سیمئونه، سرمربی آرژانتینی آتلتیکو مادرید با ۶۱ امتیاز سوم شد. جایگاه چهارم هم به سر آلکس فرگوسن، سرمربی سابق منچستریونایتد رسید که تنها ۳۳ امتیاز را به خود اختصاص داد، اما نکته جالب قرار گرفتن پپ گوآردیولا در رده پنجم این رده بندی بود. البته باید یادآور شد که گوآردیولا تنها در یک نیم فصل در سال ۲۰۱۳ مربیگری کرد.

** ۸ مربی برتر سال ۲۰۱۳ از نگاه فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار IFFHS

۱- هاینکس ۲۱۶ امتیاز

۲- یورگن کلوپ ۱۰۱ امتیاز

۳- دیگو سیمئونه ۶۱ امتیاز

۴- فرگوسن ۳۳ امتیاز

۵- گوآردیولا ۳۰ امتیاز

۶- آرسن ونگر ۲۹ امتیاز

۷- ژوزه مورینیو ۱۰ امتیاز

۸- آنتونیو کونته و جورج جسیس سرمربی بنفیکا ۳ امتیاز

نکته جالب این که در این فهرست هشت نفره نامی از تیتو ویلانووا، سرمربی سابق بارسلونا، کارلو آنچلوتی، سرمربی کنونی رئال مادرید و رافا بنیتس، سرمربی کنونی ناپولی به چشم نمی آید!
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات