هر روز از بوستان پژمرده فوتبال ایران یک اتفاق ناراحت کننده می روید

کارشناس فوتبال ایران گفت که بازیکنان جوان تیم زیر ۲۲ سال مقصر نیستند و تقصیر بیشتر کسانی است که به عنوان بزرگتر در این تیم حضور داشتند و البته واجد شرایط هم نبودند.

به گزارش افکارنیوز ، امیر حاج رضایی در خصوص محرومیت ۲ بازیکن و ۳ نفر از اعضای تیم زیر ۲۳ سال ایران به خاطر مصرف قلیان در اردوی کیش اظهار داشت: قلیان کشیدن یک حرکت غیراخلاقی است که هیچکس آن را تائید نمی کند اما اینکه بعضی ها می گویند بزرگان فوتبال هم قلیان می کشند توجیه خوبی نیست. بازیکنانی که لباس تیم ملی را می پوشند باید حواسشان جمع باشد هرچند در این سن و سال نیاز داشتند یک بزرگتر مسائل اخلاقی را به آنها گوشزد کند. به نظر من تعلیم و تربیت باید در کنار هم باشد.

وی ادامه داد: غیر از سرمربی مستعفی تیم زیر ۲۲ سال من دیگر مسئولان این تیم را نمی شناختم و به نظرم کسی که می خواهد چنین مسئولیتی را قبول کند باید واجد شرایط باشد. متاسفانه آقایان برای کار در این تیم که در زمان سنی خطرناک هم حضور دارند واجدشرایط نبودند. هدایت کردن که فقط کنار زمین ایستادن نیست و در خیلی از موارد دیگر هم صدق می کند.

کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد: در جامعه ما قلیان کشیدن یک امر عادی است اما ورزشکاران و بخصوص ملی پوشان باید بیشتر حواس خود را جمع کنند. من بازیکنان جوان را مقصر نمی دانم بلکه افرادی که آنها را حمایت می کردند، مقصرند. آیا آنهایی که در تیم زیر ۲۲ سال مسئولیت داشتند از جایگاه اجتماعی خاصی برخوردارند و یا جزو فرهیختگان هستند و یا روی روابط انتخاب شده اند؟ متاسفانه هر روز از بوستان پژمرده فوتبال ایران یک اتفاق ناراحت کننده روییده می شود.

حاج رضایی با بیان اینکه در کشور ما کشیدن قلیان و سیگار جرم نیست، گفت: ممکن است در خیابان افراد مختلفی در سنین مختلف این کار را انجام دهند که ناشناس هستند و حرکتشان روی جامعه اثر منفی نمی گذارد اما افراد مشهور باید حواسشان جمع باشد. در مجموع به تنبیه شدید در این خصوص اعتقادی ندارم و باید کارشناسی عمل شود.

وی با اظهار تاسف از اینکه پیام صادقیان و محسن مسلمان در اردوی تیم ملی قلیان کشیدند گفت: واقعا متاسف شدم چون این بازیکنان افرادی هستند که ما به آنها دل بستیم و در فوتبال ما کم پیدا می شوند و به نوعی استعداد بالایی دارند. نباید بگذاریم این ۲ بازیکن استعداد سوخته شوند و به حیثیت آنها لطمه ای وارد شود. واقعا برای این ۲ بازیکن ناراحت شدم، البته اگر بازیکنان دیگری هم بودند همین حس را داشتم.

حاج رضایی در پاسخ به این سوال که چه برخوردی باید با صادقیان و مسلمان شود گفت: اینگونه موارد را قوانین و اساسنامه ها تعیین می کنند و من اشرافی به این مسائل ندارم فقط این را می گویم این ۲ بازیکن در سن خطرناکی هستند سنی که ممکن است ۱۰ سال آینده فوتبال آنها را هم تحت تاثیر قرار دهد. به نظر من تربیت و کنترل کردن مهمتر است و باید بازیکنان تربیت شوند و لازمه این مسئله داشتن مربیان خوبی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات