فشنگچی؛

بازیکن تیم فوتبال ملوان انزلی گفت: «خیلی از بازیکنان در فوتبال ایران قلیان می کشند و این مسئله قابل کتمان نیست. »

به گزارش افکارنیوز ، امیرحسین فشنگچی که به عنوان یک مدافع چپ به تیم ملوان پیوست در این تیم تغییر پست داد و تبدیل به یک بازیکن تاثیرگذار و گلزن شد. این بازیکن در بازی با پرسپولیس مصدوم شد و چند هفته ای است که از میادین دور است.

با این بازیکن گفتگویی به این شرح انجام شده است:

* وضعیت مصدومیتت به کجا رسید؟

- همسترینگ من ۴ سانتیمتر پاره شد که با تلاش پزشکان شرایطم بسیار بهتر شده است و از هفته آینده می توانم تمرینات خودم را شروع کنم.

* چطور شد که ملوان به یکباره متحول شد و نتایج خوبی در لیگ گرفت؟

- ملوان تیمی متشکل از بازیکنان جوان و باتجربه بود و مربیانش هم برای این تیم زحمت زیادی کشیده اند و بازیکنان با یکدیگر هماهنگ شدند و توانستیم در طول فصل به مرور بهتر و بهتر شویم و نتایج خوبی بگیریم.

* چه اتفاقی افتاد که فشنگچی در ملوان به یکباره به یک بازیکن تاثیرگذار و گلزن تبدیل شد؟

- من به عنوان یک مدافع چپ به ملوان آمدم اما اسکوچیچ پست من را تغییر داد، او مربی بسیار باهوشی است و من را یک خط جلوتر برد و به عناصر هجومی تیم تبدیل کرد. من هم تمام تلاشم را به کار بستم تا موفق شوم. شیوه بازی من به شکل تهاجمی است و از اینکه به دروازه حریف نزدیک تر شدم خوشحالم.

* دربی پایتخت را در کجا می بینی و پیش بینی ات از این بازی چیست؟

- من این بازی را از تلویزیون تماشا خواهم کرد. پرسپولیس بعد از آنکه یکی دو سال بد را پشت سر گذاشت اکنون شرایط بسیار خوبی دارد. استقلال هم وضعیتش بسیار خوب است و رقابت خوب این دو تیم می تواند به نفع فوتبال ایران باشد. در این دربی هم استقلال قوی است و هم پرسپولیس و من امیدوارم که پرسپولیس برنده این دربی باشد. من خودم ۶،۷ دربی پایتخت را تجربه کرده ام.

* ملوان در دربی گیلان هم موفق بود. آن دربی با دربی تهران چه فرقی دارد؟

- دربی گیلان هم به اندازه دربی تهران حساس است و هواداران و بازیکنان دو تیم بر روی نتیجه این بازی بسیار حساسیت دارند. تنها تفاوت این دو دربی این است که ورزشگاه گیلان کوچکتر از ورزشگاه های تهران است و جمعیت کمتری در آن جای می گیرند.

* چقدر امیدواری که به تیم ملی دعوت شوی؟

- هدف اصلی من از حضور در ملوان این بود که به تیم ملی برگردم و در جام جهانی حضور داشته باشم و برای رسیدن به این هدف تمام تلاشم را می کنم و امیدوارم که این اتفاق رخ بدهد.

* بحث قلیان کشی چند بازیکن تیم امید سوژه اصلی فوتبال ایران شده است. نظرت در این مورد چیست؟

- قلیان کشیدن در فوتبال ایران وجود دارد و قابل کتمان نیست. خیلی از بازیکنان در فوتبال ایران قلیان می کشند و به نظر من خوب نیست که قبل از جام جهانی با چند بازیکن که این حرکت را انجام داده اند برخورد سنگینی انجام شود و آنها را از حضور در تیم های ملی محروم کنیم. شاید بهتر باشد تنبیه های دیگری برای آنها در نظر بگیریم زیرا این بازیکنان می توانند برای تیم ملی و تیم زیر ۲۲ سال مفید باشند.

* خودت هم قلیان می کشی؟

- نه من به هیچ عنوان از قلیان استفاده نمی کنم اما بازیکنان زیادی در فوتبال ایران هستند که قلیان می کشند. برخی از آنها شاید خیلی معروف باشند و برخی هم شاید خیلی مشهور نباشند. اما این اتفاق در فوتبال ایران رخ می دهد. باید برخورد انضباطی با آنها به گونه ای باشد که این بازیکنان دیگر چنین کاری را تکرار نکنند یا حداقل در مجامع عمومی دست به چنین اقدامی نزنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات