هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال

تیم فوتبال پرسپولیس در دیدار هفته بیست ودوم خود در خانه فولاد خوزستان تن به شکست داد رسید.

به گزارش افکارنیوز ، تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان از ساعت ۱۴: ۳۰ امروز (شنبه) در چارچوب هفته بیست ودوم لیگ برتر در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف هم رفتند که این مسابقه با برتری ۲ بر یک فولاد به پایان رسید. برای پرسپولیس سیدمهدی سیدصالحی در دقیقه ۲۴ و برای فولاد اسماعیل شریفات در دقیقه ۳۴ و آرش افشین در دقیقه ۸۹ گلزنی کردند.

فولاد بازی را هجومی تر آغاز کرد و با روی آوردن به فوتبالی سرعتی در پی گشودن دروازه میهمان تهرانی خود بود. در ادامه فولادی ها در دقیقه ۶ توپ را به تیر دروازه پرسپولیس کوبیدند تا شاگردان علی دایی شوک اول را دریافت کنند. تیم حسین فرکی در دقیقه ۲۳ صاحب دومین موقعیت خود شد که آرش افشین روی فراری سرعتی از جناح چپ پس از جا گذاشتن مدافع پرسپولیس توپ را درست به همان جایی زد که نیلسون حضور داشت.

در دقیقه ۲۴ شاگردان دایی روی سانتر محسن بنگر از جناح راست و یک ودوی سید مهدی سیدصالحی و محمد نوری با ضربات سر در محوطه جریمه فولاد نهایتا با ضربه روی پا و تمام کننده سیدصالحی به گل رسیدند.

تنها ۱۰ دقیقه بعد از گل پرسپولیس بود که فولادی ها با طراحی حمله ای تند و تیز از جناح چپ دفاع تیم میهمان، افشین را در موقعیت گلزنی قرار دادند که این بازیکن بار دیگر توپ را به جایی زد که نیلسون ایستاده بود اما دروازه بان پرسپولیس برخلاف موقعیت قبل، دفع ناقصی داشت تا در ادامه اسماعیل شریفات در دقیقه ۳۴ دروازه خالی را باز کند.

فولاد بار دیگر و در دقیقه ۴۰ در موقعیتی ۴ به ۳ می توانست دروازه میهمان سفیدپوش خود را باز کند که خودخواهی مهاجم این تیم موجب لو رفتن توپ شد. همچنین در دقیقه ۴۵ نیز سیدصالحی موقعیت نسبتا مناسبی را از دست داد. در همین دقیقه محمد نوری یک کارت زرد از یدالله جهانبازی داور مسابقه دریافت کرد.

در دقیقه ۴۶ اسماعیل شریفات در محوطه جریمه پرسپولیس سرنگون شد و در پی آن اعتقاد به پنالتی داشت که داور نزدیک صحنه بود و نظر وی را رد کرد.

شاگردان فرکی با استمرار بر تاکتیک نیمه اول، ۴۵ دقیقه دوم را هم هجومی آغاز کردند و با وارد آوردن فشار زیاد روی دفاع پرسپولیس در پی رسیدن به گل دوم بودند. در دقیقه ۵۱ سید جلال حسینی از داور کارت زرد گرفت. در دقیقه ۵۳ بختیار رحمانی می توانست روی ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه تیم میهمان به گل برسد که واکنش نیلسون او را ناکام گذاشت. در دقیقه ۶۶ هم قاسم دهنوی سومین اخطار بازی را گرفت.

در ادامه پرسپولیسی ها با اتخاذ ضدتاکتیک مناسب یعنی در اختیار گرفتن توپ و کنترل بازی کم کم از فشار بی امان میزبان کاستند و توانستند جلو بکشند. در دقیقه ۶۹ شوت سرکش محمد نوری از فاصله ۳۵ متری به تیر دروازه فولاد برخورد کرد که در ادامه هم ثمری برای شاگردان دایی نداشت. پرسپولیسی ها ۲ موقعیت خطرناک دیگر هم در دقایق ۷۲ و ۷۵ خلق کردند که به ترتیب محسن مسلمان و پیام صادقیان نتوانستند دروازه فولاد را در حالی که با دروازه بان این تیم تک به تک بودند، باز کنند.

بازی در ادامه متعادل دنبال شد تا این که فولاد روی یک ضدحمله و با فرار شریفات از جناح چپ در دقیقه ۸۷ خطرناک ظاهر شد و می توانست به گل برسد که حسین ماهینی توپ را از روی خط دروازه برگرداند. در ادامه فولادی ها در موقعیتی مشابه بار دیگر از جناح راست خودشان توپ را در محوطه جریمه به افشین رساندند که او نیز توانست گل برتری تیمش را به ثمر برساند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات