سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران گفت: برخی قلم ها و برنامه ها به دنبال تخریب بازی دربی هستند و می خواهند استقلال و پرسپولیس را از مردم بگیرند.

به گزارش افکارنیوز ، امیرقلعه نویی در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم فوتبال استقلال درباره بازدید اعضای این تیم از بیمارستان مسیح دانشوری اظهار داشت: برای همه بیماران در تمام دنیا به ویژه بیماران مسلمان و کشورمان آرزوی شفای عاجل دارم. این کار روز جمعه در قالب برنامه های فرهنگی باشگاه استقلال همزمان با شهادت امام حسن عسگری (ع) و همچنین تاج گذاری امام زمان (عج) برگزار شد.

وی افزود: وظیفه اخلاقی ما بود که برای عیادت از بیماران در بیمارستان حاضر شویم و از خانم دکتر نجفی زاده و همه همکاران شان تشکر می کنم. آنها بنده خاص خداوند هستند. خدا این لطف را در حق آنها داشته تا به همنوعان خود کمک کنند و ما به این عزیزان غبطه می خوریم.

سرمربی استقلال ادامه داد: من خودم کارت اهدای عضو گرفته ام. علاوه بر این قرار شد هر کدام از ما که می تواند خانواده های این بیماران را در بحث هزینه ها کمک کند.

قلعه نویی سپس به مطرح شدن بحث های مختلف درباره زشت های فوتبال اشاره کرد و گفت: این یک برنامه ۱۰ ساله بوده است تا فوتبال را از خانواده ها بیرون بیاورند و به همین دلیل اتفاقات زیبای فوتبال را نشان نمی دهند و در حالی که فوتبال در سرگرمی و نشاط جامعه تاثیر دارد تنها به زشتی های آن می پردازند.

وی افزود: تمامی تیم ها این کارهای زیبا را انجام می دهند. پرسپولیس، تراکتورسازی، سپاهان و سایر تیم ها چنین کارهایی را انجام داده اند. ما خودمان در سپاهان به آزادی زندانیان و تهیه جهیزیه کمک می کردیم. بازیکنانی چون علی کریمی، امیرحسین صادقی و افرادی چون علی دایی در این امور خیر شرکت داشته و دارند. اگر بخواهیم از اهالی فوتبال نام ببریم شاید ۲۰۰ الی ۳۰۰ فوتبالیست، مربی و مدیر هستند که چنین کارهای خیری انجام می دهند.

سرمربی استقلال یادآور شد: در این میان جوانی هم آمده و قلیان کشیده است. متاسفانه این کار را در بوق و کرنا می کنند اما آن حرکات شایسته در فوتبال را نشان نمی دهند. این حرکات برنامه ریزی شده است تا فوتبال را از خانواده ها بیرون بیاورند. آیا به جایی آنکه به دنبال راهکار جلوگیری برویم باید این گونه به افراد لطمه بزنیم؟ این حرکات مغرضانه است!

قلعه نویی ادامه داد: حال اگرمسابقات لیگ تعطیل است باید برای آنکه چند ساعتی برنامه خود را پر کنیم و از صداوسیما پول بگیریم چند فوتبالیست را که شاید در زندگی خود راه اشتباهی رفته اند هدف قرار دهیم و اتفاقی که شاید ۱۰۰ نفر می دانستند به میلیون ها نفر نشان دهیم تا ۲۰ میلیون متوجه آن شوند؟ شاید این جوانان فردا برای ازدواج خود به مشکل برخورد کنند.

وی تصریح کرد: این برنامه ها تنها چهره زشت فوتبال را نشان می دهند اما به اینکه بازیکنی چون امیرحسین صادقی پراید خود را برای کمک داده است اشاره نمی کنند. البته حرکت آن بازیکنان اشتباه بوده اما اینکه آنها را سرزنش کنیم و به حال خود رهای شان کنیم سبب می شود تا با آمادگی که دارند ۱۰۰ کار نادرست دیگر را هم انجام دهند.

سرمربی استقلال تاکید کرد: اینکه ۲۰ الی ۳۰ میلیون آدم این مسائل را ببینند فردا در آینده این بازیکنان تاثیر دارد و هزار حرف و حدیث درست می کند. این کار درست نیست ما که ادعای مسلمانی و شیعه حضرت علی (ع) را داریم باید به این جمله امام علی (ع) توجه کنیم که اگر در شب کسی را مشغول گناهی دیدید فردا صبح به آن چشم به او نگاه نکنید شاید در فاصله شب تا صبح توبه کرده باشد.

قلعه نویی تصریح کرد: ما که برای حضرت علی (ع) سینه می زنیم باید راه او را هم ادامه دهیم. این برنامه هایی که ساخته می شود نه به فکر ایران است نه به فکر فوتبال ایرانی، بلکه این قلم ها و برنامه ها اهداف معلوم دیگری دارند. به هر حال پیش می آید جوانی اشتباه می کند. من هم اشتباهات ۱۰ سال، ۵ سال و ۶ ماه پیش خود را کمتر تکرار می کنم.

وی ادامه داد: من صددرصد اشتباهی که صورت گرفته است را محکوم می کنم. ما خودمان در اردوهای تیم کریم بوستانی را تا ۲ صبح به لابی هتل می فرستیم یا سرپرست ما مراقب شرایط تیم است تا چنین اتفاقی نیافتد اما بهتر بود این بحث در همان کمیته اخلاق مطرح می شد.

سرمربی استقلال تاکید کرد: من از صاحب این هتل تعجب می کنم، چرا که هتل باید امین دار میهمانانش باشند. آنها می توانستند برای گرفتن پول خود شکایت کنند نه اینکه بحث را در تلویزیون مطرح کنند و با این کار وجهه هتل خود را هم زیر سوال ببرند.

قلعه نویی در مورد بازی دربی نیز تصریح کرد: می دانم برنامه ریزی زیادی شده است تا به استقلال و پرسپولیس ضربه بزنند. در خیلی جاها به این تیم ها پول نمی دهند و یا پول را به موقع پرداخت نمی کنند.

وی افزود: ۲ سال در سپاهان مربیگری کرده ام و باید از اسلامیان به نیکی یاد کنم که به خوبی برای باشگاه سپاهان برنامه ریزی می کرد. چرا برای استقلال و پرسپولیس کاری انجام نمی شود؟ مجموعه هایی چون شستا شرکت های اقماری مختلفی دارند، چرا دولت از این شرکت ها نمی خواهد که پرسپولیس و استقلال را تحت پوشش بگیرد؟

سرمربی استقلال خاطر نشان کرد: ۹۸ درصد از بودجه استقلال و پرسپولیس را دولت می دهد. این همه سال مدیران مختلفی آمده اند و رفتند آیا نمی توانستند یک برنامه ریزی کوچک در این باره انجام بدهند.

قلعه نویی ادامه داد: مردم این ۲ باشگاه را دوست دارند اما برخی قلم ها و برنامه ها علیه این ۲ تیم هستند و می خواهند آنها را از مردم بگیرند. دربی جایگاه خودش را دارد اما باید نگاه ها به آن معتدل باشد، چرا که دین ما دین اعتدال است.

وی در مورد مصدومان استقلال و احتمال رسیدن آنها به دربی یادآور شد: از تیم پزشکی باشگاه تشکر می کنم که تمام وقت خود را برای درمان این مصدومان گذاشته است. به هر صورت ما باید با این مشکلات بسازیم. غلام نژاد از امروز تمریناتش را آغاز کرده و اولادی هم از فردا به تمرینات اضافه می شود. همه بازیکنان زحمت می کشیدند و برای دربی مشکل کمبود بازیکن نخواهیم داشت. امیدوارم که مشکلات مالی هم حل شود و این بازیکنان حق و حقوق خود را بگیرند.

سرمربی استقلال درباره وضعیت جواد نکونام هم تاکید کرد: نکونام ساعتی پیش با من تماس گرفت و عنوان کرد می خواهد به قطر برود. قرار شد تا جلسه ای با حضور فتح الله زاده برگزار کنیم و در مورد او به جمع بندی برسیم. در مورد نکونام طبق منافع باشگاه تصمیم گیری خواهیم کرد.

قلعه نویی یادآور شد: من در مورد مجیدی، منتظری و نکونام به صورت کتبی به باشگاه اعلام کرده ام که با رفتن آنها مخالفم. البته نکونام به صراحت گفت که می خواهد به قطر برود اما من جوابی به او ندادم.

وی نسبت به درخواست های زیاد جذب بازیکنان این تیم ابراز تردید کرد و گفت: سوال من این است که چرا در روزهای اخیر این اندازه به دنبال بازیکنان استقلال هستند؟ ما پیش از این در صدر جدول نبودیم اما این علاقه به جذب بازیکن فقط مخصوص به تیم ما است!

سرمربی استقلال خاطر نشان کرد: باید تحقیق کنیم که لیگ قطر چه زمانی تمام می شود، چرا که بیشتر از همه قطر به دنبال بازیکنان تیم ما است! چرا از تیم پرسپولیس که تیم خوب و پرمهره ای است، بازیکن گرفته نمی شود؟

وی تصریح کرد: شاید به این دلیل که پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا حضور ندارد به هر صورت این تیم امسال با صلابت در لیگ امسال ظاهر شده و چه در خط دفاعی و چه در سایر خطوط مانند استقلال شرایط خوبی داشته است اما چرا همه به دنبال بازیکنان تیم ما هستند؟

قلعه نویی ادامه داد: بحث شک و تردید مطرح نیست. بحث من این است که چرا قطر این اندازه به دنبال بازیکنان ما است و آیا لیگ آنها تا زمان اردوهای تیم ملی در ۲۰ فروردین یا اردیبهشت به پایان می رسد و آیا بحث این است که ما بازیکنانی را در جام جهانی نداشته باشیم یا آنها درگیر لیگ قهرمانان آسیا نباشند.

وی با بیان اینکه «مردم همه چیز را به خوبی می دانند» ، در خصوص دیدار روز جمعه استقلال و پرسپولیس گفت: بازیکنان ما تلاش خود را برای استقلال انجام می دهند و خدا هم کمک خواهد کرد. من دعا می کنم دربی بازی خوبی شود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال همچنین از جلساتی خبر داد که محور بحث در آن کوبیدن مربی ایرانی و بازی دربی است و خاطر نشان کرد: بازی دوره قبل بسیار خوب بود و تنها گل نداشت. یکسری قلم ها دشمن قسم خورده قلعه نویی هستند و هر اتفاقی که رخ دهد آنها ضد من خواهند بود. اگر مربی دیگری با همین شرایط همین نتایج را کسب کرده بود در روزنامه های خود ۶،۷ مجسمه از او می ساختند، چرا که قلم های شان برای این افراد است.

قلعه نویی تصریح کرد: فوتبال مانند شطرنج است و ما با توجه به اهداف شرایط جدول و کوچینگ زمان بازی برنامه ریزی خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: هر مربی دوست دارد برنده دربی باشد ما همیشه به دنبال انجام بازی قشنگ بوده ایم و در نهایت نتیجه دست خدا است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات