فردا رویای المپیکی شدن چه کسانی تحقق می یابد؟

فردا علیرغم ناتمام ماندن لیگ بین المللی اسکی آلپاین تقریبا تکلیف ۳ المپیکی این رشته مشخص خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، مرحله دوم مسابقات بین المللی اسکی آلپاین و انتخابی المپیک زمستانی سوچی ۲۰۱۴ از امروز در شمشک استارت خورد.

فردا حساس ترین روز اسکی بازان در این مرحله برگزار خواهد شد. رقابتهایی که تکلیف ۲ سهمیه آقا و یک سهمیه خانم رابرای رقابتهای المپیک سوچی ۲۰۱۴ مشخص خواهد کرد.

اگرچه رقابتها در دو روز بعدی یعنی ۲۴ و ۲۵ بهمن نیز با حضور اسکی بازان لیگ شهرنشینان پیگیری می شود اما به احتمال فراوان اسکی بازان خارجی فردا آخرین حضور خود را در شمشک خواهند داشت و نمایندگان فدراسیون جهانی نیز تنها فردا مسابقات را نظارت می کنند و دو روز پایانی با حضور نمایندگان استانی پیگیری می شود.

در حالی که به نظر می رسد حدس زدن دو سهمیه بخش مردان با توجه به نتایج کسب شده کار سختی نباشد اما در بخش بانوان رقابت بسیار فشرده تر است و باید دید نتیجه روز پایانی جواز اعزام به سوچی را در دست چه کسی خواهد داد؟ !

گفتنی است روز ۲۷ دی ماه مسابقات مقدماتی در همه کشورها به پایان می رسد و فدراسیون بین المللی اسکی روز بعد از جمع بندی نهایی روز اول بهمن رنکینگ و المپیکی ها را معرفی می کند. البته پیش از اعلام رسمی نیز می توان با توجه به نتایج ۲ مرحله لیگ بین المللی اسکی سه المپیکی یوچی را مشخص شده دانست.

مسابقات شمشک زیرنظر آنه چارتال، نماینده فنی فدراسیون بین المللی برگزار می شود.

نگاهی به ۵ روز گذشته لیگ بین المللی آلپاین:

** روز اول: طلا، نقره و برنز اسکی بازان ایرانی

در روز نخست لیگ بین المللی که در رشته مارپیچ بزرگ پیگیری شد حسین ساوه شمشکی طلا گرفت، پوریا ساوه شمشکی نقره کسب کرد و میترا کلهر در بخش بانوان شد

** روز دوم: یک طلا و ۲ نقره برای ایران

در روز دوم لیگ بین المللی اسکی آلپاین در بخش مردان محمدکیا دربندسری به مدال طلا رسید و سید مرتضی جعفری نقره ای شد.

در بخش بانوان نیز میترا کلهر به مدال نقره رسید.

**روز سوم: طلا و نقره و برنز اسکی بازان کشورمان

در سومین روز از لیگ بنی المللی آلپاین نیز حسین ساوه شمشکی طلا گرفت و محمد کیا دربندسری به مدال نقره رسید و در بخش بانوان نیز فروغ عباسی برنزی شد.

** روز چهارم: طلا و دو نقره ایرانی ها

در چهارمین روز از لیگ نیز حسین ساوه شمشکی به مدال طلا رسید و محمد کیا دربندسری نقره ای شد و در بخش بانوان نیز فروغ عباسی مدال نقره به دست آورد.

روز اول مرحله دوم: دوطلا-دو نقره و دو برنز

در رقابت های روز اول مرحله دوم، حسین ساوه شمشکی نفر اول شد، محمد کیا دربندسری دوم و سید مرتضی جعفری به رتبه سوم رسید. در بین زنان هم فروغ عباسی در رده اول قرار گرفت. فاطمه کیادربندسری و زیبا کلهر نفرات بعدی بودند.

رقابتهای کسب سهمیه المپیک زمستانی سوچی روسیه با حضور ۶۴ اسکی باز آقایان و بانوان از کشور های ترکیه، یونان، تاجیکستان، پاکستان، مجارستان، بلغارستان، مکزیک، لبنان، مکزیک تیمور و ایران تا چهارشنبه ۲۵دی ادامه خواهد یافت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات