تاج:

رئیس سازمان لیگ گفت: مبلغی را به عنوان حق پخش به صداوسیما پیشنهاد کردیم که مبلغ معقولی بود.

به گزارش افکارنیوز ، مهدی تاج در مراسم رونمایی از سامانه مخابراتی برای باشگاه های فوتبال گفت: از مدیران، دست اندرکاران باشگاه ها و مدیران رسانه ای دعوت کردیم تا از سامانه مخابراتی که یکی از شناخته شده ترین منابع درآمد فوتبال است رونمایی کنیم.

وی افزود: سامانه های پیامکی اهمیت زیادی دارد و یکی از اصلی ترین منابع درآمد فوتبال است. کسانی که پیامک های فوتبالی می دهند برای این رشته هزینه می کنند و درآمد آن جزو حقوق شناخته شده فوتبال است.

رئیس سازمان لیگ با اشاره به اساسنامه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: طبق آیین نامه باشگاه ها سازمان لیگ باید حقوق فوتبال و باشگاه ها را بگیرد. در مجمع اینگونه تصویب شد که از حقوق فوتبال ۵ درصد جزو درآمدهای سازمان لیگ است که این ۵ درصد سامانه های تبلیغاتی و همچنین امکاناتی که در آینده کسب می کنیم را در برمی گیرد. ۵ درصد نیز به هیئت های فوتبال می رسد و ۱۰ درصد از این درآمد برای فدراسیون فوتبال است که مربوط به تیم های ملی می شود.

تاج ادامه داد: ۸۰ درصد باقیمانده درآمدهای فوتبال به باشگاه ها می رسد. از این ۸۰ درصد ۴۰ درصد به صورت یکسان میان باشگاه ها تقسیم می شود و ۴۰ درصد بقیه نیز به تیم های اول تا آخر می رسد.

وی با بیان اینکه امروز از سامانه پیامکی ۶۰۹۰ رونمایی می کنیم، گفت: از این پس تمام پیامک های فوتبالی از سامانه ۶۰۹۰ ارسال خواهد شد و درآمدهای حاصل از آن نیز جزو حقوق فوتبال است. به نظرم اگر حقوق فوتبال نباشد امکان ورزش کردن سخت می شود.

رئیس سازمان لیگ یادآور شد: مشکل بیشتر باشگاه ها در تمام دسته ها نداشتن حقوق شناخته شده است که جزو درآمدهایشان حساب می شود از جمله تبلیغات محیطی که AFC تاکید زیادی روی آن دارد و همچنین حق پخش تلویزیونی که در تمام دنیا حقوق شناخته شده است. اگر از صداوسیما پول بگیریم اسم این درآمد و حق پخش می شود اما اگر همین پول را از شرکت های دولتی بگیریم اسم آن کمک می شود و خلاف است.

تاج با بیان اینکه در همه جای دنیا حق پخش وجود دارد، عنوان کرد: کمک های دولت در همه جا به ورزش می رسد اما در روشی بهتر و در شرایطی که خلاف قانون نباشد. همه جای دنیا بخش عمده ای از درآمدهایشان از حق پخش است و ما می خواهیم با کمک هیئت رئیسه سازمان لیگ و فدراسیون این حق شناخته شده را بگیریم. در این خصوص آقای کفاشیان به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال توضیحاتی بیشتر خواهند داد.

وی با اشاره به میهمانان حاضر در مراسم خاطرنشان کرد: می خواهیم از مدیرانی که پیش از این در باشگاه ها زحمت کشیده اند و امروز در باشگاهی مشغول نیستند تجلیل کنیم. متاسفانه چند پرواز لغو شد و در خدمت چند دوستمان نیستیم اما توفیق اجباری بود تا پرواز آقای کفاشیان نیز که قرار بود به هیئت فوتبال چهارمحال و بختیاری برود لغو شود تا در خدمت ایشان باشیم.

رئیس سازمان لیگ در خصوص پیشنهاد ۱۶۰ میلیارد تومانی حق پخش تلویزیونی اظهار داشت: مبلغی را به صداوسیما پیشنهاد کردیم که مبلغ کاملا معقولی بود و قبل از اینکه بودجه دولت بسته شود این پیشنهاد خود را ارائه دادیم تا بتوانیم حق پخش را بگیریم. این پول باید با تصویب مجلس از حساب دولت به صداوسیما برسد تا ما بتوانیم از راهی درست و قانونی حق پخش را بگیریم.

تاج افزود: این پول مانند سال گذشته بین باشگاه ها تقسیم می شود اما سال آینده تبلیغات محیطی نیز به صورت مزایده ای صورت می گیرد و علاوه بر این حق پخش را نیز خواهیم داشت. در خصوص درآمدهای سامانه ۶۰۹۰ هم باید بگویم اگر درآمدهای این سامانه بیشتر از بقیه درآمدها نباشد کمتر نیست و شاید هم اندازه سایر درآمدهایمان باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات